Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

    От известно време имам обувки с Горе-Текс мембрана невероятна работа било това няма място за сравнение с кубинките супер леки удобни и тн няма да описвам защото всички знаем предимтвата,но от известно време в главата ми се върти една мисъл,още от когато имах кубинки имам навик да поддържам обувките си чисти намазани с боя и тн.Но в магазина от които купих обувките ми казаха да не ги мажа с боя но това беше и всичко което ми казаха за това питам как се поддържат такива обувки има ли някаква специфика в поддръжката им гледам че се продават вакси за Горе-Текс имам ли смисъл от тях за пръв път нося и поддържам такива обувки за това всяко мнение ми е ценно благодаря
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

    Не само че има смисъл но и това е единствения начин да се запази мембраната здрава. За такива обувки трябва да се използват само и единствено вакси и спрейове с изрично обозначение че стават за Gore Tex иначе дори и само едно намазване ликвидира мембраната веднага... Това са и недостатъците на високите технологии - веднага искат други такива
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

      +1
      Иван Алексиев беше писал в една тема по въпроса за кубинките и "хай-тек"-а ...
      Смисъла беше следния : Пробвай да направиш полеви ремонт с гор-текс и да ти капне масло или грес върху него и ... НОВИ ОБУВКИиии ...

      Коментар


      • #4
        До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

        Да, има препарати за подръжка, но още ти е рано за тях. Гортекс мембраната не се задръства толкова бързо. Пък и, въпреки че са за нея правят все някаква импрегнация и почва да пропуска по-малко в посока навън, така че не прекалявай с тях. Също добър варянт е простото пълнене догоре на обувката с вода и оставяне няколко часа. Водата изтича навън под натискана от обема й вътре в обувката и отпушва мембраната. За предпочитане е по-чистичката, а не бяла от хлор вода, де... По този начин не нанасяш абсолютно нищо върху мембраната, а само я почистваш. Във всеки случай, ако не я повредиш фатално и е истински гортекс би трябвало доста време да не почустваш нужда от каквото и да е чистене или подръжка.

        Колкото до боите... Е, тези обувки са за планина, а не за дискотека и човек трябва да се примирява с всички козметични проблеми дето им докарава

        Колкото до издръжливоста им... Ами не съм пробвал как е да ги заливаш с масло и бензин, но иначе на природни бедствия издържат. С кал, треволяци, скали няма проблеми. Мембраната не е и от вънка, така че търпят и доста сериозни външни наранявания. Виж, отвътре не е добре да я дупчиш обаче. Никакви груби вълнени чорапи(с финна плетка може) и т.н.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

          Значи за от вътре ми стан ясно,но въпреки че не са за дискотека кактоказа колегта все пак е добре да се обработват външно но с какво за сега ги почиствам само с влажно парцалче или гъбичка
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #6
            До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

            Водата е добро решение. Има и препарати за почистване на гортекс, но тях е по-добре само в краен случай да ги ползваш. За драскотини и т.н. обаче не е добра идея да се замазват с боя.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

              Каква марка и модел са ти обувките? Каква е външната им материя - лицева кожа, набук, текстил или комбинация? Ако са изцяло лицева кожа можеш съвсем спокойно да ги мажеш с ВСЯКАКВА качествена боя за обувки и това по никакъв начин няма да им навреди. Ако са набук или текстил е по кофти работата. Има спрейове които са специялизирани. Препоръчвам ти nikwax
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

                Обувките са български Meindl не твърдя и знам че не са най-доброто но на мен ми вършат идеална работа вече съм ги изтествал минах с тях близо 60км из Средна Гора супер удобни са ми не пропускат вода и не ми спарват краката по голямата част от тях е с кожа а една по малка част е от текстил в магазина ми казаха да не ги мажа с боя за обувки аз и така и правя но все пак не ми харесва защото стоят някак си захабени просто стар навик от кубинките ми е да са ми лъскави и запазане обувките не заради друго
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #9
                  До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

                  Без съмнение едно от важните неща е и прането на облекла и обувки с Gore-Tex. Оказва се че с прах за пране е неподходящо например - компонентите му са достатъчно големи молекули и колоидни частици за да запушат порите на мембраната доближавайки я по дишаща способност до плътен найлон! Имам три чифта обувки и един ловен костюм с Gore-Tex и без малко да ги съсипя, но говорих със по-запознати и те ми препоръчаха един препарат: TECHWASH (със зелена опаковка) който се продава по магазините за подобна екипировка и е специално за пране на изделия с Gore-Tex. Цената му беше 14 лв доколкото си спомням, което е направо смешно спрямо цената на обувките и костюма.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

                    Взех си обувки Мендл, по- точно тактическа бота" Орел" , които едната част е кожа , а другата кордура, а самия чиф го купих от .... та мго ми е интересно сега как ще ги потдържам т.е. от време навреме все пак трябва да ползвам черна боя че съм служител на МВР, а ми писна даса ми мокри и премръзнали краката от боклуците които ни дават... та си иска от време навреме и черна боя да играе отгоре

                    Коментар


                    • #11
                      До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

                      Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                      Взех си обувки Мендл, по- точно тактическа бота" Орел" , които едната част е кожа , а другата кордура, а самия чиф го купих от .... та мго ми е интересно сега как ще ги потдържам т.е. от време навреме все пак трябва да ползвам черна боя че съм служител на МВР, а ми писна даса ми мокри и премръзнали краката от боклуците които ни дават... та си иска от време навреме и черна боя да играе отгоре
                      За съжаление е твърде вероятно да повредиш мембраната ако ползваш обикновенна черна боя. Трябва да търсиш продукти специално за Гор-Текс. Аз ползвам това от година и съм изключително доволен:

                      http://www.stenata.com/preparati-imp...-wax-80g-gra03
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #12
                        До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

                        Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                        Взех си обувки Мендл, по- точно тактическа бота" Орел" , които едната част е кожа , а другата кордура, а самия чиф го купих от .... та мго ми е интересно сега как ще ги потдържам т.е. от време навреме все пак трябва да ползвам черна боя че съм служител на МВР, а ми писна даса ми мокри и премръзнали краката от боклуците които ни дават... та си иска от време навреме и черна боя да играе отгоре
                        Ще можеш ли да им щракнеш една снимка.И ако кажеш какви парички са.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          За съжаление е твърде вероятно да повредиш мембраната ако ползваш обикновенна черна боя. Трябва да търсиш продукти специално за Гор-Текс. Аз ползвам това от година и съм изключително доволен:

                          http://www.stenata.com/preparati-imp...-wax-80g-gra03
                          Добър избор,но англичаните с "NIKWAX" са доста по-добри,мое мнение.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

                            И за от вътре няма да се плашиш, слагай си всякакви чорапи. Добрите обувки с гортекс си имат и хастар преди мембраната, а отвън още два слоя, един предпазен и един лицев.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              До: Поддръжка на обувки с мембрана(Gore-Tex)?

                              Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                              Добър избор,но англичаните с "NIKWAX" са доста по-добри,мое мнение.
                              Те нямат аналог на този продукт, който съм показал. Пробвал съм техния течен препарат за кожа и резултатите въобще не ми харесаха.

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              И за от вътре няма да се плашиш, слагай си всякакви чорапи. Добрите обувки с гортекс си имат и хастар преди мембраната, а отвън още два слоя, един предпазен и един лицев.
                              Само да внимава с на баба вълнените чорапи.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X