Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Ха,няма я като обява.Седя повече от 2 седмици королата....
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Аз понякога, когато ми се наложи така прекарвам нощта, но такъв чувал трябва да е истински и е около 300 лв.
      Почти колкото едно Вебасто секънд хенд...

      Като гледам автора на темата няма да си купи вебасто и да вземе верното решение, така че и един китеник би свършил работа.
      Макар, че Вебастото в правилната комплектация си има таймер, с който може да се нагласи в колко часа да се запали, има дистанционно с обхват 850 метра!!!! - не е грешка - толкова е, и работи - така пише в мануала, и така показва практиката ми..

      Кефа си има цена, но си заслужава, определено.

      Дори не трябва втори акумулатор - просто трябва да се спазва инструкцията, че колкото време е работила печицата, толкова трябва после да работи колата, за да си вземе душицата акумулатора, макар, че при спад на напрежението под определена стойност печката се гаси...

      Ако колегата си вземе вебасто с кола, или кола с вебасто, може да съм му полезен с някое инфо поне..

      Коментар


      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Вени, ако не бъркам обикновено мокрите са по толкова втора ръка, а сухите са по-скъпи. Като сложиш и обслужване и всички необходимости покрай монтажа на една печка втора ръка (предполагайки, че си я купил в напълно цял комплект, което за 300лв е трудно и с късмет), нещата отиват на два чувала + хубав челник. Сухата печка (аз съм с мокро вебасто и сух ебершпахер) е едно от най-хубавите неща, които съм си купувал някога, но не бих го препоръчал на човека в случая.

        Това е като с безкрайните теми за смисъла от компресорни хладилници през лятото. Определено има смисъл но все пак зависи дали искаш да пиеш студена бира за хххх лв или за хх лв.

        Коментар


        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
          Има в мобилете една корола 1.6 бензин 2006г. от Австрия нов внос,която е с печка.Обявата е за София,но колата била в Своге.
          Предполагам,австрийците знаят как и какво да сложат за студеното време.
          Това са мокри печки, чиято основна цел е да затоплят двигателя, и след това купето, в някаква степен. За случая ще бъде неефективна по ред причини. На човека му трябва суха печка (ако ще е печка), но както писах в предният пост сухата е неефективна заради цената на закупуване и съпътстващите разходи по монтаж и експлоатация. Един добър зимен чувал е решението в случая + типичните зимни бивачни базисни неща.

          Коментар


          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Е Русия и Полша ценят повече мокрите печки и там цената е наобратно.

            Коментар


            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              А китайска суха печка? Е, дизелови са. Но са сухи и си имат управление, че и дистанционно. И хич не е нужно да продаваш половин или цял бъбрек, спокойно се влиза в гореспоменатите суми.

              Коментар


              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Е Русия и Полша ценят повече мокрите печки и там цената е наобратно.

                Коментар


                • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                  Е Русия и Полша ценят повече мокрите печки и там цената е наобратно.
                  Доста елементарно заключение, най-вече за Русия. Най-малко приложенията на двата вида печки са доста различни.

                  Коментар


                  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    КОлеги, ето тук един много по-евтин и ефективен начин да се справите с ниските температури: https://www.calix.se/en/products/search-products-cars . Фирмата е Шведска, имат представителство в Германия и аз смятам, като ми изтече гаранцията на колата да се оборудвам с такъв продукт. Говорим за разлика от 2000 Евро за кола като моята.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Доста елементарно заключение, най-вече за Русия. Най-малко приложенията на двата вида печки са доста различни.
                      Цената на втори(ния пазар в Германия отговаря на съотношението на руския ,което означава ,че тук спекулативно се завишава цената на сухата печка.

                      Коментар


                      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                        Цената на втори(ния пазар в Германия отговаря на съотношението на руския ,което означава ,че тук спекулативно се завишава цената на сухата печка.
                        Може ли по-конкретно, например линкове към обяви. Например 5-киловатова мокра печка и 2, както и 3.5 киловатова суха.
                        Сравнявате портокали с круши в момента, общото е единствено в думата 'печка'. Това, че цената на единия вид е една а на другия друга, съвсем не значи нищо за качествата и предимства спрямо недостатъци и на двата вида при конретни типове нужди и експлоатация.

                        С поста си по-горе по никакъв начин не казвам, че едната е по-добра от другата. В конретния случай за нуждите на питащия - сухата е далеч по-удачният избор. Не, че с мокра не може да се топлите в купето/ кабината, но това е толкова ефективно, колкото лятото да се кара с климатик при отворени прозорци.

                        Коментар


                        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Аз ли съм питащия? Не отоплява ли купето доволно?
                          Защото си мисля и за мократа - за бензинов - ще намали ли разхода на гориво като подгрее ризата? Тя е и по-сложна/скъпа?

                          С тези печки ще се налага ли и чистене на скрежа по стъклата?

                          Коментар


                          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Може ли по-конкретно, например линкове към обяви. Например 5-киловатова мокра печка и 2, както и 3.5 киловатова суха.
                            Сравнявате портокали с круши в момента, общото е единствено в думата 'печка'. Това, че цената на единия вид е една а на другия друга, съвсем не значи нищо за качествата и предимства спрямо недостатъци и на двата вида при конретни типове нужди и експлоатация.

                            С поста си по-горе по никакъв начин не казвам, че едната е по-добра от другата. В конретния случай за нуждите на питащия - сухата е далеч по-удачният избор. Не, че с мокра не може да се топлите в купето/ кабината, но това е толкова ефективно, колкото лятото да се кара с климатик при отворени прозорци.
                            Яро, аз не обсъждам самите печки , доста е писано за предимства и недостатъци ,просто коментирам ,че когато отидеш в моргата в Германия, мократа е по скъпа от сухата.

                            Коментар


                            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                              Аз ли съм питащия? Не отоплява ли купето доволно?
                              Защото си мисля и за мократа - за бензинов - ще намали ли разхода на гориво като подгрее ризата? Тя е и по-сложна/скъпа?

                              С тези печки ще се налага ли и чистене на скрежа по стъклата?
                              По принцип да, полезно е за мотора, пада и разхода. Читаво монтирана, при включването си, пуска и вентилатора на парното т.е грее и салона, топи леда по стъклата и пр.
                              Обаче, както се казва, което за където си е... Мотора няма нужда да го грееш цяла нощ, когато ще спиш в колата. Имаш загуби от там, т.е по-не икономична е от сухата. Отделно, въртиш водна помпа (печката има такава електрическа), и вентилаторите на парното, т.е. пак се изразходва ток, който при по-дълъг престой може да не ти стигне. Също така системата е малко по-инертна, трябва и повечко време за да почне ефективно да топли.
                              Сухата грее директно въздуха в купето и е по-ефективна за отопление, както и за продължително такова. Също така почва да духа топло почти веднага след включването си, което също понякога е по-комфортно.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                По принцип да, полезно е за мотора, пада и разхода. Читаво монтирана, при включването си, пуска и вентилатора на парното т.е грее и салона, топи леда по стъклата и пр.
                                Обаче, както се казва, което за където си е... Мотора няма нужда да го грееш цяла нощ, когато ще спиш в колата. Имаш загуби от там, т.е по-не икономична е от сухата. Отделно, въртиш водна помпа (печката има такава електрическа), и вентилаторите на парното, т.е. пак се изразходва ток, който при по-дълъг престой може да не ти стигне. Също така системата е малко по-инертна, трябва и повечко време за да почне ефективно да топли.
                                Сухата грее директно въздуха в купето и е по-ефективна за отопление, както и за продължително такова. Също така почва да духа топло почти веднага след включването си, което също понякога е по-комфортно.
                                Чудесно обобщение на нещата за конкретната ситуация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X