Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Къде/при кой мога да си направя една консултация относно сухи печки Ебершпахер?
    Рея МП. На околовръстното, разклона за Лозен.
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

    Коментар


    • #32
      От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
      Рея МП. На околовръстното, разклона за Лозен.
      Ако говорим за Рея МП, те не са ли на Ботевградско (те работят с Вебасто и то нови Вебасто, предлагани от самата фирма).
      Тези на разклона за Лозен ги знам.

      Коментар


      • #33
        От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Да, прав си, извинявай. В бързината съм объркал името. Казват се Мичел. В техния сервиз съм ходил с проблем и за консултации относно Ебершпахер.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #34
          От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Няма проблем Благодаря ти, Митко!

          Коментар


          • #35
            От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Къде/при кой мога да си направя една консултация относно сухи печки Ебершпахер?
            Любо Мечков от поста над твоя би могъл да ти е полезен.

            Коментар


            • #36
              От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Любо Мечков от поста над твоя би могъл да ти е полезен.
              Станкофф и син е фирмата, която е официален дилър на Ебершпехер. Според мен те са най-читави.
              ТКЗС за цял живот

              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

              Коментар


              • #37
                От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                Станкофф и син е фирмата, която е официален дилър на Ебершпехер. Според мен те са най-читави.
                А на Webasto? Че и моята печка има нужда от доктор.

                Коментар


                • #38
                  От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  А колко е сложно да се подкара такава печка на газ? Че в колата нямам друго гориво . Изпарителят е за инжекцион. Тия печки ме съмнява да работят с бензинова дюза, та явно ще трябва някаква система за дозиране на газта. Ама идея си нямам как ...

                  Ако пък са с бензинова дюза - директно преправям към газова дюза и напасвам отвора на дюзата за да има близък дебит гориво.

                  Edit: Разгледах тая от първата страница. Не разбрах дали има регулиране на дебита на горивото като се управлява помпата по някакъв начин, но не изглежда толкова сложно. Вместо стандартното гориво просто трябва да се подава газ с константен дебит и май ще работи. А ако дебита е само константен - няма да е трудно при все, че изпарителят ще поддържа постоянно налягане и налягането от към изхода за горивото покрай свеща изглежда константно.

                  Някой правил ли го е това?
                  Последно редактирано от brum; 03-12-13, 08:49.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    А колко е сложно да се подкара такава печка на газ? Че в колата нямам друго гориво . Изпарителят е за инжекцион. Тия печки ме съмнява да работят с бензинова дюза, та явно ще трябва някаква система за дозиране на газта. Ама идея си нямам как ...

                    Ако пък са с бензинова дюза - директно преправям към газова дюза и напасвам отвора на дюзата за да има близък дебит гориво.

                    Edit: Разгледах тая от първата страница. Не разбрах дали има регулиране на дебита на горивото като се управлява помпата по някакъв начин, но не изглежда толкова сложно. Вместо стандартното гориво просто трябва да се подава газ с константен дебит и май ще работи. А ако дебита е само константен - няма да е трудно при все, че изпарителят ще поддържа постоянно налягане и налягането от към изхода за горивото покрай свеща изглежда константно.

                    Някой правил ли го е това?
                    Никакъв вариант за такива гимнастики!
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • #40
                      От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                      А на Webasto? Че и моята печка има нужда от доктор.
                      Потърси в нета, майстори колкото искаш
                      ТКЗС за цял живот

                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                      Коментар


                      • #41
                        От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        А колко е сложно да се подкара такава печка на газ? Че в колата нямам друго гориво

                        Според мен ше стане...само преди да я пуснеш трее да извикаш 'Аллах акбар'!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                          Потърси в нета, майстори колкото искаш
                          Ами не става. В Рея МП, примерно, ми казаха, че щом НЕ е поставяна допълнително, а е фабрична, не можели да я ремонтират. Не можели да я "прочетат"... Което малко странно ми се стори.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Ма как мощно само ме отказахте .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Ами не става. В Рея МП, примерно, ми казаха, че щом НЕ е поставяна допълнително, а е фабрична, не можели да я ремонтират. Не можели да я "прочетат"... Което малко странно ми се стори.
                              Ако е от БМВ, или Мерцедес - така е, не, че не ги четем, просто въобще не искам и да знам, че съществуват... Иначе можем да я прочетем, можем да я ремонтираме, можем всичко, ама каква е файдата като в 99% от случаите е електрониката, която си е ОЕМ. Демек като имаш проблем с печката, просто си купуваш нова! Не от Рея, а от дилъра на марката на автомобила. Мога страшно много да пиша по този въпрос, обаче се изхабих да обяснявам насам и натам постоянно, хората не се вслушват. Те искат от теб на им ремонтираш нещото за 2.40, ако откажеш, значи си педал... Това е истината! Ако откажеш с ясен довод задължително те питат поне още триста пъти "ЗАЩО???", все едно съм длъжен да поемам всякаква работа, само защото някой си е купил кола на преклонна възраст и някси трябва да му потегнеш покойната печка. А нещата са прости като боб - имаш кола, която е струвала 80-100 бона като нова, примерно, следователно трябва да си готов да си поемаш разходите, които никак не са малко, независимо, че си я купил за 5.40 от Дупница, примерно. В крайна сметка който има брадичка, да си носи гребенче Ето на тебе ти е странно, на мене от другата страна на барикадата ми е още по-странно, пратили сме те в оторизиран сервиз на марката, обаче на теб са ти се подкосили кракатааааа...... Това не е наш проблем
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • #45
                                От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                Ма как мощно само ме отказахте .
                                Еми така е де, посещението в травматологията трябва да се избягва, ние мислим за твоето здраве!
                                ТКЗС за цял живот

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X