Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    Здрашейте,колеги. Аз също искам да си инсталирам автономен отоплител на моята кола, но за съжаление Еберспехер няма решение за модела на колата ми - така ми казаха по телефона на горещата им линия, но да се позаинтересувам пак от въпроса в бъдеще. Вебасто ми обадиха цена от 3.175 Евро с вариант дистанционно управление в Германия, но бих искал да Ви попитам имате ли представа, дали в БГ цената би била малко по-поносима? Става дума за Jeep Grand Cherokee 3,0 L V6 Diesel с дата на първа регистрация Март 2017 г. Благодаря предварително на всеки,който може да ми даде инфо.
    Живях 10г в немско - цената на пръв поглед изглежда внушителна но не е- според мене е съвсем нормална ако е от официален дилър.
    нов комплект Вебасто -засега в ИБЕЙ наи еввтино е около 800-900 евра - ама това е так наречения универсалени в ИБАЙ все пак.
    Дистанционото е поне 800евра и то.

    В БГ може и да има по ниска цена, с гаранция в Бг не таксуват на час както в немско но риска е при труда - дето се вика да не си оставят ръцете.... .

    Коментар


    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      След първия минус за тази година звъннах на представителите на Ебершпехер и Вебасто за България. Озадачи ме огромната разлика в цените на т.н. "водна" печка. Вебасто е с повече от 1/3 по-скъпа. Защо? Толкова ли е по-добра. Нали Ебершпехер е немска, би трябвало да е добра?
      Поздрави !
      Nissan Pathfinder 2.5 dci

      Коментар


      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        И Мерцедеса и Трабанта са немски коли и една и съща работа вършат

        Коментар


        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
          И Мерцедеса и Трабанта са немски коли и една и съща работа вършат
          Ами то и Вебасто, и Ебершпехер са немски, и една и съща работа вършат..

          Що така се получава?
          Що така хората искат да карат Мерседес, а не искат Трабант?
          Що така хората исках да ползват Вебасто, а не алтернативата?

          Аз лично имам впечатления от Мерседес и Вебасто, само..

          Та не знам, и не разбирам...

          Ама повечето хора предпочитат пържоли, вместо бахур..
          Защо ли?

          Иначе - една и съща работа вършат... Пък тия с Мерседес искаме Вейрон, примерно, а не автобус - една и съща работа върши.

          Коментар


          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Това какво искаш и какво можеш да си позволиш са две различни неща като не ти се дават пари за табела правиш компромис и караш трабант пак ще си свършиш работа а от Вебастото съм доволен трета година нямам стъргалка за лед в джипа

            Коментар


            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Защо разводнявате темата в стил Левски и ЦСКА?

              Коментар


              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Впрочем дали едната фирма не купи другата преди известно време?

                Коментар


                • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  Лошо Надявах се да получа нормален отговор - с аргументи. Както Яро се изказа Левски - ЦСКА. Няма ли вече аргументирани отговори в този форум.
                  Nissan Pathfinder 2.5 dci

                  Коментар


                  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    Колко би ми струвала такава печка за Форд кънект 1.8 TDCI 2010 г.?
                    Втора употреба естествено
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      примерно....

                      Коментар


                      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                        След първия минус за тази година звъннах на представителите на Ебершпехер и Вебасто за България. Озадачи ме огромната разлика в цените на т.н. "водна" печка. Вебасто е с повече от 1/3 по-скъпа. Защо? Толкова ли е по-добра. Нали Ебершпехер е немска, би трябвало да е добра?
                        Поздрави !
                        Ако не е таина -може ли да публикуваш офертите?
                        Не заради друго - просто да видя какво са ти предложили като модел.
                        Щото например 4 та генерация Вебасто с гаранция ще е по скъпа от 3 та генрация Ебершпаихер.

                        За Вебасто -познавам им 1,2,3 генрация -нататък не съм се се преместих в Америка и не съм следил какво става.
                        Ебершпаихер- имам откъслечни впечатления но пък от това дето съм видял изглежда свясно.

                        Към колегите-
                        Все пак просто Вебасто е много по масова и затова много хора нямат впечатление за Ебер-а.

                        Вебастовците имат много договори скючени директно с ОЕМ - Мерц, БМВ, ФВ,Мазда и т.н и на Вебасто това име един от основните бизнеси ,докато на Ебершпаихера печките не са им основен бизнес.

                        Коментар


                        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Колко би ми струвала такава печка за Форд кънект 1.8 TDCI 2010 г.?
                          Втора употреба естествено
                          Тия фордчета си имат версия с печка. Търси си такава. Водна е но се включва когато тя си прецени че двигателя не може да стопли купето и му помага. Но при околна температура над 5 градуса не ми се е включвала.
                          GPS системи https://www.easytracking.bg/
                          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                          Коментар


                          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Не разполагам с писмени оферти. Само разговори по телефона. Също така не зная кое поколение са печките. Зная само, че Ебершпехера е 5 киловата - около 2300 лева с монтаж и гаранция 2 години. За Вебасто доста на 3000 с възможност за още оскъпяване.
                            Поздрави.
                            Nissan Pathfinder 2.5 dci

                            Коментар


                            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Баси цените. Сега разбирам защо са по 300-500 лева втора ръка окомплектовани и с гаранция .

                              Коментар


                              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Колко би ми струвала такава печка за Форд кънект 1.8 TDCI 2010 г.?
                                Втора употреба естествено
                                То не е само до печка. Не знам как е реализирано при Форд, но при някои други производители има доста драстични разлики. Друг фланец със сонди на резервоара. Отделен горивопровод. Помпа за подкачване на гориво. Изпускателна система (кюнци) за печката. Вероятно изпускам някоя и друга джаджа.
                                По жиците и ВиК също има разлики, но да кажем че там може да се прояви творчество.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X