Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ланд Ровър клуб

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Пишете ме и мене в клуба
    тва е яка идея и я подкепям на 100%
    ))

    Коментар


    • #17
      Към администратора!
      Няма ли начин към тази страница да има препратки към други които да бъдат виртуални клубове на отделните марки джипове, а те се броят на пръстите на едната ръка и там да се детайлизират интересите...Разбира се плащането на сайтовете да става с членски внос на феновете и всичките клубове да са събрани и тук...

      Коментар


      • #18
        Както сме обявили още при създаването на този портал ще помагаме на всяка идея за развитие на информационното пространство на офроуда и всичко свързано с него. На разположение сме, решете какво да се прави и ще го реализираме...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          Предлагам следното:

          1.Този портал е най-доказалия се в България, затова в него да се събират всички клубове за размяна на обща информация.
          2.Създателя на този сайт да предложи общ вид на виртуален български клуб /в случая на LR/ и приблизителната цена за изработка.
          3. Всички фенове да внесат според възможностите си някакви вноски по-сметка посочена от администратора.
          4. Когато сумата се събере, сайта да се направи и активира.

          Според мен задължително трябва да се разработи сектор за аксесоари защото окомплектовката на един LR e по-сложна от поддръжката!

          Коментар


          • #20
            ето линк към един американски форум, в който отвреме навреме взимам участие, там си има отделни канали за марките, както и общи такива, идеята не е лоша

            http://forum.4x4trailhunters.com/index.php?

            примерно, както е тук автомобили 4х4, може като се влезне в него да има главен канал и отделни за марките. единствения риск е ако няма достатъчно участници, които се интересуват от дадена марка в последствие тя да спре изобщо да се обсъжда
            drive alive

            Коментар


            • #21
              Аз също смятам, че www.offroad-bulgaria.com натрупа доста съдържателна и качествена информация (под формата на теми/ постинги) по различни 4х4 теми и е добре да се помисли за тяхното по-конкретно профилиране.

              Имам предвид, по-конкретното профилиране на форума Автомобили 4х4. Както дава пример и go go go, много други сайтове са профилирани по този начин, ето един от моите фаворити :

              www.difflock.com

              Конкретно за профилиране на Land Rover, аз вярвам, че съм един от хората, които ще приветства най-горещо това начинание. Въпросът за мен е какво следва, след като се изпълнят стъпки 1-4 от предложението на Volk? Чудесно е ако има активни участници (по теми, свързани с Land Rover), но моето наблюдение в портала от създаването му показва точно обратното. В това отношение, конкретно за Land Rover (пише се доста по-рядко, отколкото за Уаз например) смятам, че сбирките 'на живо' ще са далеч по-ползотворни (мое мнение)..

              Казвам всичко това, защото не е никак рационално да се пилеят информационни ресурси за нещо, чието ползване в последствие е под въпрос.. Но разбира се, ако предложението на Volk се разработва в рамките на този портал, то това най-добре могат да го преценят/оценят Венци и Пламен..

              За да бъда по-конструктивен, предлагам следното :
              Да се обмисли генерално в портала www.offroad-bulgaria.com чрез отваряне на тема-дискусия или под друга форма, дали е добре форумът Автомобили 4х4 да се профилира допълнително като например се подраздели на следните (няма да е малко работа):
              • Уаз и Нива
              • Toyota
              • Nissan
              • Land Rover/ Range Rover
              • Suzuki
              • Mercedes
              • Jeep
              • Други 4х4


              Вероятно пропускам някой, просто мисля за най-често дискутираните..

              Коментар


              • #22
                мисля че това е точно каквото ви трябва
                http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=279979

                или това
                http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=265040

                първото е бета
                воторто е завършен release

                това са два различни мода който прават едно и същто (подфоруми на даден форум) но по различен начин

                Коментар


                • #23
                  Аз смятам, че идеята за повече и по-специализирани форуми е работеща, но само, ако има кой да пише в тях. От наша страна започваме работа по въпроса за профилирането (имам в предвид техническата част) а вие си помислете дали ще има достатъчно материали. Дотук по темата Land Rover, Yaro пише, а останалите четем, което е и основния проблем...

                  Между впрочем това е и основния проблем на портала като цяло. Ето има не лоша инфраструктура (според мен) само че са малко пишещите. Но за сметка на това четящите са много. Дневната статистика сочи над 5000 прочитания за ден – сравнете го с постингите. По този въпрос пиша вече много пъти и все се надявам и съм оптимист. Нека всеки, който прочете нещо, което му е полезно или пък интересен материал да се сети, че е хубаво и той да отдели малко време и усилия, за да даде на останалите нещо...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    )) УАЗ и Нива, отделно Лексус, отделдо Дифендър ... А няма ли да ви стане скучно? На ауто.ру има 200 000 посещения дневно, обаче от офроудовете са живи само УАЗ и 4х4)) В Нивата не се живее, те са много и там е смрад, нищо освен скандали. В другите изобщо има само въпроси, адреси на магазини за ароматизатори и панически питания за сервизи и евакуация. Отговори няма. Въпреки че нова са мегаполиси.
                    Не се дръжте като влюбени ученици. Тинейджърския стремеж към еманципация е разбираем, обаче живия живот си е какъвто го има. За три дни всеки от вас ще напише каквото е измислил на светофара или през някоя безсънна нощ, ще лепне трите линка които съкровенно е скрил в личния си архив, а после? Аз например няма да си направя труда да ида в профилен сайт по въпроса, не ми е интересно. Никой който знае за кво става дума няма да пише там, няма и да чете. Там няма да има съществена информация, между трима души няма да има и общуване.
                    Един го возели по коридора към моргата. Той искал в реанимацията. Оплакал се на някъв доктор, той го погледнал и се учудил. А какъв е смисъла?

                    Коментар


                    • #25
                      в американските форуми има профилиране по марки и има достатъчно информация и е много интересно, но там има много народ и много автомобили. само практиката ще покаже дали може и тук да е така
                      drive alive

                      Коментар


                      • #26
                        И какъв ще е?
                        Ако нямаш собсвена фабрика за бира не се хващай на бас с мене, скъпо е)

                        Коментар


                        • #27
                          Здравейте колеги, извинямам се за отсъствието си, но бях в командировка. За съжаление аз нямам личен Ланд Ровър, но както правилно отгатна Яро, съм живял в Африка и имам около 35 000 км само на такива зверове. Имах два служебни и единия беше точно 2,5 турбодизел без никакви екстри. Страхотен двигател, на моменти джипа се изтрелваше като лека кола. А що се отнася за дискусията Ви за водата, според мен най- вероятно е влязла не през капачката, а през преливника на резервоара. За да стане конденз в резервоара и да задръсти дюзите, според мен е нужна доста студена вода и поне 10 минути стояне в нея. Аз съм газил до към метър, на джипа нямах шнорхел, но единствения проблем беше, че започна да влиза през отворите за проветряване под предното стъкло. Но джипа беше под вода за не повече от минута.
                          Що касае организацията на нашия клуб, Ви предлагам да направим една среща някъде(защо не и на изложбата Лов, риболов и свободно време) и да уточним всички детайли.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            Предложението ми цели по-скоро практични резултати! Аз например вече цял месец не мога да намеря в България една шпилка за джанта, в Мото Пфое са много любезни, но всеки отговор е - "след две седмици с поръчка". Какво остава за тръби, фарове, палатка за покрива и т.н. От ARB ме прехвърлят към една пловдивска фирма, в която цените са като на борсата всеки път различни и доставката от две седмици при офертата се превърна в два месеца при договора.
                            Вече се чудя дали да не прескоча до Австралия набързо и да свърша работа. Засего само Митко от Fulda ми се струва сериозен, ама той не смята да ходи скоро до Австралия!

                            Коментар


                            • #29
                              Последно уточнение за водата в горивото. На моя Ланд Ровер преливника за горивото имаше отделна връзка с резервоара(гумена тръбичка, хваната със скоба за основата на капачката на резервоара). Според мен при нейното разхлабване може да влезе вода в горивото и това имам в предвид като казвам, че вода може да влезе през преливника.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #30
                                Сигурен съм, че беше през капачката, от нея изтръсках една шепа вода, а и джипа беше доста време във водата!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X