Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 3.0tdi - нов съм и не са ми ясни някои работи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 3.0tdi - нов съм и не са ми ясни някои работи

    Наскоро си купих Nissan Terrano 3.0 tdi автоматик. Като цяло съм доволен но имам няколко проблема за които искам да ви попитам. 1 Най-важен: висок разход на гориво. Градско-18-19 при леко каране. Извън градско-10-11 при 120 -130 км/ч. От време на време ми светва комп. на таблото и тогава колата не се ускорява добре.След посещение в сервиза на Супер дизел ми казаха че нямало проблем с комп. нямало грешки и колко съм искал да ми харчи. Общо взето платих за лека ирония. Ако някой има представа къде ще откликнат на проблема нека каже. 2 Като подам газ се чува тракане като клапани или дюзи. Чувам че при други дизели има такъв звук но моят е като чели доста по силен особенно при отворени прозорци. Може ли да е свързан с големия разход? 3 Лампата на маслото не винаги гасне след запалване. След едно- две запалвания се оправя. Благодаря на всички които откликнат.





    Свилен Коларов 0888618000

  • #2
    От: КОЛЕГИ, БИХТЕ ЛИ МИ ПОМОГНАЛИ?

    Звънни на Sparky
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: КОЛЕГИ, БИХТЕ ЛИ МИ ПОМОГНАЛИ?

      Първоначално публикуван от svilenkolarov Преглед на мнение
      Наскоро си купих Nissan Terrano 3.0 tdi автоматик. Като цяло съм доволен но имам няколко проблема за които искам да ви попитам. 1 Най-важен: висок разход на гориво. Градско-18-19 при леко каране. Извън градско-10-11 при 120 -130 км/ч. От време на време ми светва комп. на таблото и тогава колата не се ускорява добре.След посещение в сервиза на Супер дизел ми казаха че нямало проблем с комп. нямало грешки и колко съм искал да ми харчи. Общо взето платих за лека ирония. Ако някой има представа къде ще откликнат на проблема нека каже. 2 Като подам газ се чува тракане като клапани или дюзи. Чувам че при други дизели има такъв звук но моят е като чели доста по силен особенно при отворени прозорци. Може ли да е свързан с големия разход? 3 Лампата на маслото не винаги гасне след запалване. След едно- две запалвания се оправя. Благодаря на всички които откликнат.





      Свилен Коларов 0888618000
      От кой град си?
      Land Rover Discovery 3.9 V8

      Коментар


      • #4
        От: КОЛЕГИ, БИХТЕ ЛИ МИ ПОМОГНАЛИ?

        От гр.София

        Коментар


        • #5
          От: КОЛЕГИ, БИХТЕ ЛИ МИ ПОМОГНАЛИ?

          Първоначално публикуван от svilenkolarov Преглед на мнение
          Наскоро си купих Nissan Terrano 3.0 tdi автоматик. Като цяло съм доволен но имам няколко проблема за които искам да ви попитам. 1 Най-важен: висок разход на гориво. Градско-18-19 при леко каране. Извън градско-10-11 при 120 -130 км/ч. От време на време ми светва комп. на таблото и тогава колата не се ускорява добре.След посещение в сервиза на Супер дизел ми казаха че нямало проблем с комп. нямало грешки и колко съм искал да ми харчи. Общо взето платих за лека ирония. Ако някой има представа къде ще откликнат на проблема нека каже. 2 Като подам газ се чува тракане като клапани или дюзи. Чувам че при други дизели има такъв звук но моят е като чели доста по силен особенно при отворени прозорци. Може ли да е свързан с големия разход? 3 Лампата на маслото не винаги гасне след запалване. След едно- две запалвания се оправя. Благодаря на всички които откликнат.





          Свилен Коларов 0888618000
          По повод вчерашното обаждане:
          И по телфона, и сега нещата не са съвсем ясни.
          Относно разхода си направих труда да погледна какво има в нета - извън-градско го дават около 8/100, за къса база, ръчни скорости. Не е уточнено при каква скорост, но ако приемем 90/100 км. за база и при положение, че ти говориш за 120/130 км., автоматични скорости и дълга база, разхода може да излезе нормален.
          Относно чека - учудващо е, че не записва грешка и съответно не излиза на скенера. Ако наистина има "голям разход", то той може да е свързан с този проблем.
          Относно "тракането" и "лампата на маслото" - също не ясно и трябва да се слуша и гледа. Може да е проблем, може да е внушаване, може да елементарно.

          Коментар


          • #6
            От: КОЛЕГИ, БИХТЕ ЛИ МИ ПОМОГНАЛИ?

            Относно днешната диагностика и кода 0077 p7-F/ing timg FB, ето каква информация намерих при братушките:

            "... 77 ошибка не имеет вариантов. Согласно официальному руководству по ремонту ZD30 == DTC 0707 P7zF/INJ TIMG FB == расшифровывается как несоответствие опережения впрыска, причины: подсос воздух в системе, плохая проходимость топлива ввиду загрязнения бак\фильтр\топливная магистраль\подкачивающий насос ТНВД..."

            Коментар


            • #7
              От: Терано 3.0tdi - нов съм и не са ми ясни някои работи

              Разхода извънградско да речем може да мине за нормален, макар че 9-10 е по-реалистично. 18 градско обаче аз не съм постигал и в най-люта зима, а моя двигател още по дефиниция харчи с литър отгоре. И автоматик с една предавка да се сложи, не виждам какво би довело до разход над 15 (максималния ми разход въобще).

              За грешката не мога да помогна. Не познавам достатъчно тоя мотор и особеностите му, освен широко познатите.

              ПП: Kiki.t от форума може да провери горивната помпа със сигурност.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Терано 3.0tdi - нов съм и не са ми ясни някои работи

                ...
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X