Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически снегорин за домашна употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрически снегорин за домашна употреба

    Здравейте колеги! Замислил съм да си взема малък електрически снегорин, с който да почиствам пътеките в двора, пред колата, пред гаража и т.н. и ме интересувамалко повече информация от някой, който има повече опит. Спрял съм се на електрически, защото ми се струва по-лесно за употреба предвид целите, за които ми трябва. Приемам съвети какво да гледам, каква мощност приблизително му трябва, за да се справи със сравнително по-сериозен снях ( какъвто падна тези дни) и т.н. - въобще приемам всякакви съвети и информация.
    Предварително благодаря.
    P.S.Надявам се, че съм оцелил правилното място да пусна темата, ако не - моля някой модератор да я премести.

  • #2
    От: Електрически снегорин за домашна употреба

    Странното е , че нито Хускварна, нито МакКълък, предлагат електрически. Пък не е като да няма сняг в Швеция и Щатите. Явно не са се сетили, че може и с трици да се ловят маймуни. Винаги съм мислил , че големите марки са скудоумници.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Електрически снегорин за домашна употреба

      Такъв сняг май за последно падна 2000г. за нова година. И сега пак. След 12 г. Май една свястна лопата е по-разумна инвестиция. Аз моя пред къщи го утъпках с една джипка и за сега положението е поносимо добре. Ама всеки си знае мене си. И аз не съм виждал ел. снегорин.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Електрически снегорин за домашна употреба

        Тези големите с които чистят пътя са електрически. На камион е монтиран ел. генератор и той дава ток, за да върти роторен снегорин.

        Коментар


        • #5
          От: Електрически снегорин за домашна употреба

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Странното е , че нито Хускварна, нито МакКълък, предлагат електрически. Пък не е като да няма сняг в Швеция и Щатите. Явно не са се сетили, че може и с трици да се ловят маймуни. Винаги съм мислил , че големите марки са скудоумници.
          Ха, че то и банките не лъскат обувки, а ваксаджийчетата не дават кредити.
          А роторен снегорин, задвижван от ел. двигател, за във "цивилизацията" има само предимства сравнен с такъв - задвижван от ДВГ
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Електрически снегорин за домашна употреба

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Ха, че то и банките не лъскат обувки, а ваксаджийчетата не дават кредити.
            А роторен снегорин, задвижван от ел. двигател, за във "цивилизацията" има само предимства сравнен с такъв - задвижван от ДВГ
            Абе не съм съвсем убеден. Особено ако иде реч за 220В променлив ток работещ в потенциално водна среда. Май е трудновато за изолиране и има проблеми със заземяването. Винаги съм се чудил какво може да ми сътвори косачката ако тръгна за кося с боси крака по време на дъжд или обилна роса?
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Електрически снегорин за домашна употреба

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Абе не съм съвсем убеден. Особено ако иде реч за 220В променлив ток работещ в потенциално водна среда. Май е трудновато за изолиране и има проблеми със заземяването. Винаги съм се чудил какво може да ми сътвори косачката ако тръгна за кося с боси крака по време на дъжд или обилна роса?

              Има решение. Дефектнотокова защита се казва.
              Но и аз не бих бил фен на нещо с кабел из двора в снега. А и от към мощност, нещо не ми се връзват сметките.
              Има ли някакви конкретни модели?

              Коментар


              • #8
                От: Електрически снегорин за домашна употреба

                Ти с един замах поставяш под съмнение абсолютно всички ел. уреди освен кухненско-домакинските!
                А като чета за косачката и си мисля, какво ли би казал за потопяемите помпи. Инак, аз винаги кося бос, със росата няма друг проблем, освен че ножовете надъвкват тревата и се задръства (в това, тоците са непричом) виж - в дъжд, не ми е идвало на ум да кося.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Електрически снегорин за домашна употреба

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  А и от към мощност, нещо не ми се връзват сметките.
                  Точно мощността е може би основното преимущество на електрическите машини. При съпоставими маса и размер, те са два до три пъти по мощни от съответен ДВГ.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електрически снегорин за домашна употреба

                    Модели - голям избор няма, но ето тук може да се разгледат :
                    http:/kol-bg.com/градинска_горска_техника
                    Оглеждам първите електрическите. Се си мисля, че по някакъв начин трябва да е защитено да не те тресне ток, но знам ли и аз.. Иначе и аз кося с електрическа косачка от години, и в роса съм косил, и леко влажна трева, проблем не съм имал, но то един път да се яви проблем ще е достатъчно.
                    Последно редактирано от maxxx; 28-01-12, 19:03.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Електрически снегорин за домашна употреба

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Точно мощността е може би основното преимущество на електрическите машини. При съпоставими маса и размер, те са два до три пъти по мощни от съответен ДВГ.
                      Да де. И каква трябва да е за снегорин? Дори и малък. Аз под 10КВата не си го представям. Колко имат толкоз излишен ток в къщи? За кабела да не заговарям.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Електрически снегорин за домашна употреба

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Да де. И каква трябва да е за снегорин?
                        Два-три киловата са пре-предостатъчни. Десет киловата са къде петнайсет конски сили Това си е машина за комунални нужди (с капацитет да чисти квартални улици).
                        А десет киловата не са кой знае какво в днешното домакинство, това е горе-долу половината инсталирана мощност в една съвременна кухня.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Електрически снегорин за домашна употреба

                          А и е много удобно и красиво хвърля фойерверки, когато ротора гепи кабела.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Електрически снегорин за домашна употреба

                            като разгледах характеристиките и ми дойдоха на ум други въпроси... 60см ширина ОК това не е много малко, но максимална височина 16см ... е че то за толкова дълбок сняг по бързо и по добре ще си го изчистя с една лопата за сняг (струва 10-15 лв)
                            Според мен роторно снегоринче (с ДВГ) си заслужава ако имаш 2 декара за чистене и поне 5 пъти годишно пада над 40см сняг иначе ми се вижда прекалено скъпа и ненужна инвестиция...
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Електрически снегорин за домашна употреба

                              Домашно роторно снегоринче с ДВГ, е със абсолютно същите параметри, само че е два три пъти по-скъпо.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X