Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

    Моля всеки да си каже мнението и за двата модела, да каже плюсове и минуси на двата автомобила и кой и за какво е по-добър.

  • #2
    От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

    505 е сред колите с най-екзотични ( ценово и наличност) резервни части....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

      Мерцедес 123 –неубиваемо окачване и мотор.6 години карах такова дизелово животно –е нямаше умиране и още върви ,даже ме е яд що го продадох.

      Коментар


      • #4
        От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

        Ако е купе 123-ка уникална форма.За мене лично мерцеса и го препоръчвам
        Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

        Коментар


        • #5
          От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

          MB W123 - автомобил без аналог в света!
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #6
            От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

            Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
            Мерцедес 123 –неубиваемо окачване и мотор.6 години карах такова дизелово животно –е нямаше умиране и още върви ,даже ме е яд що го продадох.
            Аз да ти кажа за доста години един не сьм видял или чул да е казал Ей добре,че се отьрвах от тоя Мерцедес...........всеки го е яд,че го е продал.


            Мерцедеса без да се замисляш.Ако го намериш и по-голям дизел пьк сьвсем кеф.В категорията можеш да сложиш и 126 модела - возия,як,прост,дьржи цена,ремонтнопригоден,части много,сравнително голям.........Минусите са малко,един от тях е факта,че гният като всичко на тия години,втория е цените на резервните части еле ако ги купуваш от Дильра.

            Пежото ако не е 505,а 404 може,но няма да го намериш това.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

              123ка! Ама дизел вземи!
              Аз от одавна се замислям като продам S класата да се хвърлям на такъв звяр ... 300D ... и света ако свърши в Петък , Мерцедеса ще си работи и в събота
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

                Няма база за сравнение - взимай мергела! Не съм имал 123-ка,но 126 съм притежавал...няколко,а тях ги е правил един и същ баща.Карал съм 123 на познати,приятели и други разни,та,това е твоята кола.Без ама хич да мислишПежо...абе,как да ти кажа..?Виждал съм ги много по Африка,движат се,ама...А като начин и качество на изработка,комфорт,сигурност на пътя,ремонтопригодност........колата е легендарна.Милионник.На светлинни години пред френската...ножка.Всепак,ако имаш възможност,вземи си W126,това наистина е върхът в автомобилостроенето...

                P.S.Асене,защо да е сравнително голяма пурата..?Нали не я сравняваш със...Сън Сийкър Предатор 110..?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

                  Ми защото не е казал колегата за какво ще го ползва,а в София по последни данни нямало много място за коли по 5 метра.Някои хора имат проблем и с гаражите,нали знаеш как се познавал Перничанин - по одрания ляв лакет на рьката

                  Много хора гледам бягат от големия клас ако да е все тая от кьм части да речем и подрьжка.Не е нова кола,няма да ходи в Балкан Стар та е все тая дали е Е класа или Ска според мен.От моя опит знам,че е почти все тая - и едното и другото струва едни почти пари за да стои на пьтя,но голямото е с гьрди пред малкото.

                  Верно,че средния клас можеш да го намериш с мальк мотор което не значи че задьлжително харчи малко,старите тежьт и природата си иска нейното да задвижи 2 тона ламарина.
                  Пример - бензинов мотор на 123 от малките бензинки 2.0 харчи 8-10-12 литра по заводски данни,толкова ми харчеше 300 дизел на над 600 000 километра по километраж.По големия и той толкова харчи на магистралата и под по-големия включвам и 126 с дизел или 140 с какво да е без 600 мотора.
                  Ако хванем и по-новите модели пак е почти така,гледам едни 124 с 300 дизел мотор за по 2-2500 без да се ровя много.Като подрьжка е сьвместим с 140 ако не броим глезотиите.Е отказала помпа на вакума на вратите ма като я шибнеш се затваря нали.124 тая екстра я няма и никой не мрьнка,че се е скапала................

                  Не е казал колегата за какви пари говорим.Ако само сравняваме обаче Пежо някакво си срещу легендата на Мерцедес..............ебати Пежото.Ако има място и не го бьрка 5 метра кола аз като теб пак ще го посьветвам да огледа дизел на 126 модела,да му перне допьлнителните филтри и да го тьпче с масло,олио и нафта пьк да видим кое е кола и колко Пеженца ще затрие в следващата петилетка.

                  А Пурата е сравнително голяма по тукашния стандарт.Като спрем на паркинга и стьрчим само аз и Пуричката,другото са джипки разни.За България си е голяма кола с голяма седалка и голям багажник,за мен си е сравнително голяма,а малка е всичко под 140,че като вляза вьтре и се чуствам като завит през глава.Тенеке да има и място за 5 човека,другото не си е работа.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=85286

                    За колегата с дилемата - попрегледай горната тема и прецени сали си заслужава парите / тях даже не ги споменавам колко са,това си струва всеки даден лев /.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

                      А на мен пък ми стана интересно, колега - как така 505???
                      Не оспорвам качествата на "грешката на Мерцедес" (идеалната си я представям дизел+автомат), но определено голямата френска лимузина (че и със задно), ако е в добро състояние/възстановена ще предизвиква повече емоции - по-рядка и интересна е!
                      SUZUKI V-STROM 1000
                      Jeep Cherokee 2.5CRD
                      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                      о889 525 о74 - Владо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ......


                        Мерцедеса без да се замисляш.Ако го намериш и по-голям дизел пьк сьвсем кеф.В категорията можеш да сложиш и 126 модела - возия,як,прост,дьржи цена,ремонтнопригоден,части много,сравнително голям.........Минусите са малко,един от тях е факта,че гният като всичко на тия години,втория е цените на резервните части еле ако ги купуваш от Дильра.

                        .....
                        Вероятно говориш от твоята си камбанария

                        У нас най-големия дизел 123 , който се среща е 300 D . Има и с турбо , но е екзотика .
                        Частите за него тук са доста по-евтини в сравнение с доста съвременни пеперуди . Освен това за този автомобил цените на частите и консумативите са доста условно понятие . Има неща , които се сменят един път в живота. Така че цената , отнесена към пробега е колкото за Жигули
                        А за сравнение : частите за основен ремонт ( нови бутала Колбеншмид, сегменти , биелни и основни лагери , елементи за ГНП , подгряващи свещи , гарнитура за глава , плюс разни дреболии ) навремето за 240D по спомен бяха около 900 дойч марки . Този двигател след това изкара при мен ( преди да го продам ) около 350 000 км. И то при езда от 3-4 човека

                        За кратко карах един бензинов 280 . Гореше средно 14-15/100 на дълъг път . Само че с неговите около 150 коня от място си тръгваше и на трета

                        Иначе , за гниене - гние Аз друг минус и не виждам .

                        123 е класика в жанра ! Няма електроники , няма изгъзъци и автоматики ! Всичко по него е в ръцете на шофьора ! За возията пък да не говорим ! Не случайно за МВ123 казваха , че това е последната "европейска лодка"
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

                          Мерцедес 123,преди 14г.докараха един 300-д ,на 750 000км,върнаха му километража на 150 000 км.и го продадоха в едно близко село до Самоков.Колата все още се движи и за нищо на света сигурно не мога да убедя собствениците ,на колко реални километри е колата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

                            Карал ли е някой 505 Пежо или така си приказвате

                            91г. го купих напълних резервоара и от София като тръгнах угасна у Банска Бистрица в Словакия

                            5.6 на 100 при 120 по магистралите къде ше го сравняваш с меро тая ламя.

                            Лека кола мерцедес харчи почти колкото моя 5 тонен камион какви ги говорите.........

                            И последно Пежото има по добра возия
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин

                              Аз съм за Мерцедеса, за предпочитане 2-врато купе:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mercedes 123.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5341932

                              Мога да си променя мнението, ако Пежото е 505 GTI, 505 Turbo или 505 4x4 Dangel в оригинал.

                              примерно:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:505 Turbo.jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5341930 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dangel_505bk_AVG.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5341931

                              И пак, като се замисля.....предпочитам Мерцедеса.
                              Последно редактирано от Stefan Dimov; 30-01-12, 14:15.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X