Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали някой знае?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали някой знае?

    Какъв ли е разхода на празен ход на примерно двулитров дизел? От не много умните.
    Че трябва да пътувам тези дни на далече

  • #2
    От: Дали някой знае?

    Ох. Бях го мерил, и не мога да си спомня.
    Литър нафта прекарва през ГНП-то за две минути ли, нещо такова. 90 и не помня колко процента е обратна - връща я.
    Това е, кокато зарежда акумулатора, без да е включено друго, и без да е пуснато парното.
    Часовия не е голям. Ако го напълниш до тапата, и туриш някоя туба в багажника - трябва да не те е много страх.
    Мини ако искаш да ти дам, имах с налят антигел. Отдавна беше, ама нафтата не старее като бензина.

    Коментар


    • #3
      От: Дали някой знае?

      Мерседес W124 300 D - 700-800ml/h

      Това беше отговора на приятел от Новосибирск, с който си говорехме как пали през зимата, и той спомена, че е запалил есента, и повече не е гасена колата..

      Коментар


      • #4
        От: Дали някой знае?

        Имам един спомен от една зима на петолъчката, 1.6 бензин, с работещ климатик/парно в купето, грубо около литър на час. За 3-4 часа не мисля, че изхарчи повече от 5 литра. При дизела би трябвало да е надолу разхода?
        Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

        Коментар


        • #5
          От: Дали някой знае?

          То е ясно, че ще е пълен и туба ще има, ама ми стана интересно. Парното ще работи - надявам се.
          Лопатата и веригите са си отзад цяла зима.

          Коментар


          • #6
            От: Дали някой знае?

            350-1000мл/час в зависимост от досадни подробности като електрически консуматори, температура на двигателя и на околния въздух и качества на горивото. Ако включиш и климатик - определено повече от 1л/час. Почти няма значение колко е умен.

            Коментар


            • #7
              От: Дали някой знае?

              СмЕтай по около 0,7-0,9л/ч, та да не псуваш после.
              Вероятно е по-нисък, ама като включиш парното и фаровете... Пък и твоя не е с директно впръскване(онези са по-икономични), ама в случая това му е плюс, ако мислиш да се отопляваш с него.
              Не знам резервоара на Кията колко е(едва ли под 60л), но вероятно с половин резервоар, ще изкараш два дена, а ако гасиш чат-пат може и повечко. За по-сигурно доливай по бензиностанциите на всеки 200-250км(3-4 часа в сегашните пътни условия), докато имаш възможност. Така в най-лошия случай, ще си доста над половината резервоар, а и често споменаваш, че си носиш туба....Та няма страшно–У нас всяко чудо е за максимум три дни.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Дали някой знае?

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                У нас всяко чудо е за максимум три дни.
                Целта е у немачко и после през Италия.

                Коментар


                • #9
                  От: Дали някой знае?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Целта е у немачко и после през Италия.
                  Не вярвам и в чужбна да те изоставят на произвола на съдбата, макар и да не могат да се сравняват с нашите непогрешими отличници от пътните управления и Гражданска защита.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дали някой знае?

                    Не мисля, че ще имаш някакви проблеми. Аз лично туба не бих взел, защото не съм сигурен в различните държави как реагират на туба в багажника. Моята практика беше, пълен на тръгване и допълване по пътя, щом падне на 1/3. Но щом е зимата, айде нека е на 1/2.

                    ПП: Около литър на час се върти разхода на празен ход, без да претендирам за абсолютна точност. Моята е 1.9 ТД (предкамерен).
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дали някой знае?

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Не вярвам и в чужбна да те изоставят на произвола на съдбата, макар и да не могат да се сравняват с нашите непогрешими отличници от пътните управления и Гражданска защита.

                      Абе, зависи. За 35г по пътя, само в Австрия съм преспивал заради затворена магистрала.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дали някой знае?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Абе, зависи. За 35г по пътя, само в Австрия съм преспивал заради затворена магистрала.
                        Няма лошо, ама ако тук станат такива условията, за каквито там преспиваш една нощ, чудото ще ни е барем три дни, и без човешки жертви нЕма да се мине.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дали някой знае?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Няма лошо, ама ако тук станат такива условията, за каквито там преспиваш една нощ, чудото ще ни е барем три дни, и без човешки жертви нЕма да се мине.

                          Е, две преспахме. До Дунава, не в планината.
                          Последно редактирано от Пенчо; 27-01-12, 14:10. Причина: доп

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X