Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли гуми за кал - типично зимни?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли гуми за кал - типично зимни?

    Здравейте, колеги
    Въпроса ми е кои са специализираните гуми за кал, които не стават пластмасови от студа и които имат по-добър спирачен път от летни гуми на сняг и лед?

  • #2
    От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

    Ами няма летящ слон.
    По-добър спирачен път от летни шосейни гуми ще имат повечето качествени МТ-та, но това си е далеч от необходимото за да се чувстваш спокоен.
    Освен това има огромна разлика между утъпкан сняг, 10-15 сантиметров сняг и дълбок сняг.
    Мразя да карам зимни гуми в сняг над 15 см. Мразя и да стъпвам с МТ-та на лед.
    Някои АТ-та се справят доста добре и в дълбокия сняг, но в кал издишат.
    Дуратрак-ът на Гудиър е много хвален за всякакви зимни условия, но никой не го е похвалил особено в калта.
    Нокиан имат МТ модел с шипове, но си го продават само на север.
    Две години си карах Паджерото със СуперСуомпърите и през зимата - карат се с "едно на ум" на утъпкано, особено в спускане, но на катерене и в по-дълбок сняг бяха в пъти по-добри от БФГ АТ-то, с което ги смених. А и то се кара с "0,7 на ум" по утъпкани нанадолнища. Бриджстонското АТ, което имам на Диското е доста по-добро за зима от БФГ. Ама за кал (дълбока) и двете са пас.
    Та това е - слоновете не летят.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

      отговори си на въпроса кое ти е по-важно - да държат добре на пътя или да "копаят" добре в калта... и тогава избери зимни или М/Т гуми!
      Лошото на зимните гуми е, че лятото се развалят... С М/Т гуми ще ти е тегаво на утъпкан сняг по пътищата, но по формулата на майор Костов "-20км/ч" ще изкараш някак си
      Аз тази есен си продадох комплекта зимни гуми с джанти за една тлъста сумичка и реших да пробвам тази зима с нови всесезонни (шосейни) гуми Гудиър и засега не съм имал проблеми със спирането и завиването на утъпкан сняг... Направих им и една проба на пътя до х. Мальовица при предишния снеговалеж и бяха доста добре... Не знам обаче как ще са на втората зима Преди години направих подобен експеримент с 4-сезонни гудиъри на една Омега - първата зима бяха перфектни... На втората бяха доста зле... След около 30 000км пробег дори на мокър асфалт бяха много зле... а си имаха още доста грайфер...
      Та май лафа Good(for one)Year ще се окаже верен...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

        Без да твърдя изобщо, че могат да се сравняват със зимни или дори хубави всесезонни гуми, ще дам един глас за TOYO Open Country MT. В момента са нови и се чувствам доста комфортно с тях на снега. Или да кажем, че съм карал толкова по-лоши, че тези ми се струват фантастични. Мнението ми съвпада и с писаното по чуждите форуми - тойото е предпочитано в районите където има зима.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          От: Има ли гуми за кал - типично зимни?



          Goodyear Wrangler Duratrac

          За момента това е гумата, която се води за МТ с ламели - то това е Duratrac-a.
          Или просто агресивна зимна гума за по-дълбоки снегове. elbgt-то има такива е доволен.

          Ако питаш Самоковци - гумата е една - Тракторки.
          Ем за кал, ем за сняг. Юр чойс.


          Коментар


          • #6
            От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

            Има няколко руски които са зверове в калта и на неутъпкания сняг, но на шосето с тях си крава на лед, и самоубиец. Не стават за съжаление.
            Че това е съща Я-192, какво ще правиш с нея на шосето?

            Коментар


            • #7
              От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Без да твърдя изобщо, че могат да се сравняват със зимни или дори хубави всесезонни гуми, ще дам един глас за TOYO Open Country MT. В момента са нови и се чувствам доста комфортно с тях на снега. Или да кажем, че съм карал толкова по-лоши, че тези ми се струват фантастични. Мнението ми съвпада и с писаното по чуждите форуми - тойото е предпочитано в районите където има зима.
              И аз забелязах на последната разходка две машини с такива гуми. Държаха се добре. Каква им е цената за 32-33"?
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

                http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15072531

                в сайта пише "летни"...
                Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 27-01-12, 15:26.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15072531

                  в сайта пише "летни"...
                  Е, гледай все пак в сайта на производителя, не на някой местен неандерталец. Повечето "цивилни" МТ гуми (като Тойото) са всесезонни и имат знак M+S, а пък точно тези дето си показал имат и по високата категория с планинката и снежинката за sever snow... А в почти всички тукашни сайтове всичко дето е извън шосейната зимна гама е "лятна гума" и аз им се дзверих много преди време докато се ориентирам.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Е, гледай все пак в сайта на производителя...
                    Бе те и в европейския сайт на Гудиър така са писани... Да не говорим, че май вносът им изобщо в Европа е по един контейнер на година. Аз като трябваше да обувам Диското търсех точно тоя размер от линка - 285/75/16, при това през познат дилър, който има директен достъп до цялата мрежа на GY в Европа - намери ми едни единствени 4 гуми, някъде на майната си в северна Германия и... се отказах. А още дори не миришеше на зима, та всичко да е изкупено.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

                      Страхотна гума! През изминалия месец ги разпрах от каране и по пресен, и по стар многослоен, и по мокър сняг и в кал. Ето и няколко снежни клипа от първите ми тестове:

                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

                        Няма такъв дзвер. Кал през "зимата" няма.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

                            Този е от бордовата камера и е с по-лошо качество:



                            Ако времето да поомекне в периода 03-07.02.2112 г. се надявам да направя няколко клипа и в кален вариант.

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Кал през "зимата" няма.
                            Верно ли?
                            Последно редактирано от elbgt; 27-01-12, 18:50.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли гуми за кал - типично зимни?

                              Не знам дали сам си забелязал на клипа, но гумите се "самопочистват" като ги развъртиш яко. Тук не играят толкова ламелите за сняг колкото самата шарка - всеки оборот на гумата е с чисти канали и буквално изгребва снега.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X