Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AMAROK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • AMAROK

    На Дакар се нагледах на Амароци.
    Ползваха ги организаторите на ралито, доста от местните участници за асистенски и забелязах, че почти всички нови пикапи в Аржентина , Чили и Перу са Амарок. Това едвали е случайно.

    Посетих шоурум на ФВ и след тест драйв реших да си купя такъв пикап. Противно на мойте очаквания двулитровият мотор не отстъпва на трилитровите на исузу и тойота, даже ми хареса повече!

    Моля който знае нещо за Амарока да пише...

    Двигателя е ясен кой ще е - 163 кс. Но от там нататък има много неизвестни за мен:
    1. Коя трансмисия?
    2. Кое окачване?
    3.Тесен или широк?
    4.Кожа или не?

    Идеята е да се ползва за служебен автомобил през работновреме в фирмата,м а аз да го покарвам понякога включително и по черно през уикендите с пловдивската група.

    Тук го продават с 4 години гаранция което също е плюс за мен.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

  • #2
    От: AMAROK

    Оказва се че се произвеждат в Аржентина. Което е хубаво от гледна точка на това че тези които си харесал там са същите като тези които ще купиш и в България, що се отнася до сглобка и материали.

    Ако чукнеш в гугъл Большое путешествие Amarok ще намериш данни за преход спонсориран от Фолксваген, но все пак преход на машини в заводска комплектация от Калининград до Владивосток. Все ще има някаква полезна информация.

    Успех, и едно висящо на канапче "Честито" (резни му канапа като го купиш ).
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: AMAROK

      Горния пост не ми помогна...

      Разузнаването за сега казва, че за мен е парттайма. Показателно е че и усилените като товароносимост вересии са само парттайм. Казаха ми, че фултайма си вил ауди куатро с торсен междуосев диференциал. А дали торсена има блокаж?

      Голяма загадка е тоя Амарок . А интересното е че цената е по-добра от прехваления хай лукс и малко по-скъп от д макс на исузу.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: AMAROK

        Aмарока е капариран.Хайлайн с парттайм .

        Остана само да разбера колко големи гуми може да носи без да опират. Сега е с 245/70/17 летни някакви, като личи че може да носи доста по-големи. Мисля да сложа AT на BF Goodrich или Yokohama.
        Дали да вземам гуми 17" с неизвестен за сега размер или да търся направо 16" джанти и гуми 235/85/16?
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: AMAROK

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Aмарока е капариран.Хайлайн с парттайм .

          Остана само да разбера колко големи гуми може да носи без да опират. Сега е с 245/70/17 летни някакви, като личи че може да носи доста по-големи. Мисля да сложа AT на BF Goodrich или Yokohama.
          Дали да вземам гуми 17" с неизвестен за сега размер или да търся направо 16" джанти и гуми 235/85/16?
          Честито! И аз ги харесвам!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: AMAROK

            За Аржентина и Чили, изключително рекламно значение бе участието на ФВаген в Дакар. Както и битуващото мнение, че Фваген се оттеглиха от участието, поради не включването в трасето на състезанието Бразилия. Като Бразилия е основна цел, като най-голям пазар за компанията. Така, че не е лоша колата, но аз отдавам популярността, точно на рекламата и налятите в нея средства.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: AMAROK

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              На Дакар се нагледах на Амароци.
              Ползваха ги организаторите на ралито, доста от местните участници за асистенски и забелязах, че почти всички нови пикапи в Аржентина , Чили и Перу са Амарок. Това едвали е случайно.

              Посетих шоурум на ФВ и след тест драйв реших да си купя такъв пикап. Противно на мойте очаквания двулитровият мотор не отстъпва на трилитровите на исузу и тойота, даже ми хареса повече!

              Ами не е случайно - щото са местно производство (кофти!).
              Инак туй с двигателите ще си го запиша, виц на деня е направо Е, смешно е докато сложиш товар в пикапа, после става тъжно - това е двигател за лека кола но не и за жип/пикап. По много странен критерий си го "оценил" - конските сили. При условие че дори Д-макса е бил по-евтин, чудя се на избора ти (но парите са си твои).

              Коментар


              • #8
                От: AMAROK

                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                Ами не е случайно - щото са местно производство (кофти!).
                Инак туй с двигателите ще си го запиша, виц на деня е направо Е, смешно е докато сложиш товар в пикапа, после става тъжно - това е двигател за лека кола но не и за жип/пикап. По много странен критерий си го "оценил" - конските сили. При условие че дори Д-макса е бил по-евтин, чудя се на избора ти (но парите са си твои).
                Мнението на човек който е карал тойота, изузу и амарок ли е ?
                Или е поредния форумен философ?

                Темата не носи полза нито за мен нито за форума- няколко поста 95% спам. В България тези автомобили са загадка още. В руския форум на Амарок намерих отговори на всички въпроси които ме интересуваха и то от хора които карат всеки ден тези коли в тежки условия.

                Ако мога бих затворил темата.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #9
                  От: AMAROK

                  Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                  Ами не е случайно - щото са местно производство (кофти!).
                  Инак туй с двигателите ще си го запиша, виц на деня е направо Е, смешно е докато сложиш товар в пикапа, после става тъжно - това е двигател за лека кола но не и за жип/пикап. По много странен критерий си го "оценил" - конските сили. При условие че дори Д-макса е бил по-евтин, чудя се на избора ти (но парите са си твои).
                  Само за протокола .Този двигател чудесно се справя със задвижването на 5тонен VW Crafter + 2,5 тона прикачен товар.Аналога Mercedes Sprinter 515 също е с подобен обем двигател 2170 куб. см

                  Коментар


                  • #10
                    От: AMAROK

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Мнението на човек който е карал тойота, изузу и амарок ли е ?
                    Или е поредния форумен философ?

                    Темата не носи полза нито за мен нито за форума- няколко поста 95% спам. В България тези автомобили са загадка още. В руския форум на Амарок намерих отговори на всички въпроси които ме интересуваха и то от хора които карат всеки ден тези коли в тежки условия.

                    Ако мога бих затворил темата.
                    Слава Богу - не можеш. Аман от осакатени хорица като тебе - за България не знам ама за Амарока знам, ходих при вносителя през Януари и пробвах (сградата им е на 2км от офиса ни). Карал съм 3-литров Хайлукс двойна кабина автомат та база за сравнение ИМАМ - нещо напреки ли имаш? Вносителя на Исузу пикапите ми е познат - та и там имам лични впечатления. За по-дърти машини мога да ти споделя как са Патрул и Терано, както и Делика Л400 - имал съм ги (последната я имам и сега).

                    От друго нуждаеш ли се? Ходи питай руските форуми, може и бая чисти глупости да прочетеш там

                    Коментар


                    • #11
                      От: AMAROK

                      Първоначално публикуван от Stefan Dimov Преглед на мнение
                      Само за протокола .Този двигател чудесно се справя със задвижването на 5тонен VW Crafter + 2,5 тона прикачен товар.Аналога Mercedes Sprinter 515 също е с подобен обем двигател 2170 куб. см
                      Само за протокола - ама Крафтъра не е ли с 2.5 мотор? Амарока тук е спряган с 2.0 ако правилно си спомням темата. Та този двигател не е онзи двигател, както и Крафтър (едно модернизирано ЛТ) не е Амарок като клас и начин на употреба. Отделно в момента в който натовариш Крафтъра на 5 тона общо тегло (горната граница) и е мъртвец, ако закачиш 2.5 тона и е направо спрял. За камион може и да го наричаш "чудесно справяне" ама си е гола вода за това което се очаква от паркетен пикап като Амарок

                      ПП: неслучайно при сравнителни тестове като основен пропуск при немчето е посочен именно недъгавия му двигател. Може да е ОК за Голф - ама не и за пикап. В краен случай - става за някой 2WD, както навремето Тойота използваха атмосферния дизел 2.4/2.5 ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: AMAROK

                        Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                        Само за протокола - ама Крафтъра не е ли с 2.5 мотор? Амарока тук е спряган с 2.0 ако правилно си спомням темата. Та този двигател не е онзи двигател, както и Крафтър (едно модернизирано ЛТ) не е Амарок като клас и начин на употреба.
                        Двигателя на Craftera e същия 1968 куб. см. Bi-Turbo, като на Амарока за това съм го дал за пример, ама на мен ми е без значение ,нямам намерение да споря.

                        А ти не се хаби да спориш,...опитай се да се свържеш с VW, и им кажи как да правят пикапи и бусове,че явно много са я окъсали.
                        Последно редактирано от Stefan Dimov; 02-02-12, 13:52.

                        Коментар


                        • #13
                          От: AMAROK

                          Същия ама друг път - казах:
                          Dieselmotoren:
                          2,5 Liter
                          (65–120 kW)
                          http://de.wikipedia.org/wiki/VW_Crafter

                          Какво да се хабя да споря - то си го пише черно на бяло Ти може да си измислиш и 1.6 мотор в ЛТ, все ми е тая.
                          Няма нужда аз да се свързвам, Тойота го е направила вече (и се е пръкнал VW Taro - дето не си и чувал за него , философе)

                          Коментар


                          • #14
                            От: AMAROK

                            Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                            Ами не е случайно - щото са местно производство (кофти!)..
                            Кофти е качеството на снимката, на която си виждал Амарок.

                            Сега се облечи и отиди на 2км. от офиса си да ти обеснят с какви мотори се предлага Craftera .

                            Коментар


                            • #15
                              От: AMAROK

                              Гледам - ти не знаеш с какви мотори се предлага, я провери на твоя 2.0 дизел дали му съвпадат номерата с тия в талона ти

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X