Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AMAROK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: AMAROK

    jamiemirror, излишно се палиш и нагрубяваш колегите... 2.0ТДИ си е много сериозен мотор (като мощност), дори и стария 1.9ТДИ 131кс е страховито добиче що се отнася до мощност и въртящ момент - в пъти превъзхожда например "класическите" двигатели за пикапи от типа на двигателя "2L" на тойота, който се е слагал дълго време на Хай-лукс и ФВ Таро... Един бус от сорта на "Транспортер" е не по-лек и с не по-малка товароносимост от един пикап и също (доста успешно) ползва дизелови двигатели около 2000сс
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: AMAROK

      Моля?
      Мнението на човек който е карал тойота, изузу и амарок ли е ?
      Или е поредния форумен философ?
      Ето така ли се паля? Или аз съм нагрубил някого като "форумен философ"? Или аз говоря глупости за двигател 2.0 в Крафтър?
      Не трябва да се бърка един високооборотен и с голяма литрова мощност, но малък обем двигател с друг разтоварен такъв. Любопитен съм как точно сравняваш Транспортер и някой пикап по товароносимост - дай ми пример за съизмерими такива? Аз пък директно ще поставя въпроса доколко Транспортера е пригоден за работа на тежък терен за разлика от пикапа и доколко двигателче тип "кафемелачка" работи в такива условия?

      Коментар


      • #18
        От: AMAROK

        VW правят Крафтър с 2,0 лтр дизели и то в няколко варианта с различна мощност. Тоя долу е най-мощния със 163 к.с.

        http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=ma31thakwfzy

        Коментар


        • #19
          От: AMAROK

          Разгеле, ти поне си подкрепи твърдението като хората!
          Добре. И сега да намерим 10-те разлики между Крафтър който е шосеен камион в клас до 5 тона (полезен товар 1700 кила в най-драстичния вариант) и Амарок който уж е офроуд пикап?
          Макар че защо не - ако приемем че офроуд пикапа ще се ползва само по шосе (хаха) или ще е само празен (мухаха) - 2.0 нафтеняк може и да му стигне. Да мърда там.

          Коментар


          • #20
            От: AMAROK

            Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
            Разгеле, ти поне си подкрепи твърдението като хората! ...
            За разлика от тебе, дето тръгва да се дръвчиш кой приказвал глупости като се аргументираш Wikipedia. Пък то не е като да няма официален сайт на български.

            Имаш най-учтива покана да успокоиш топката. Други предупреждения няма да има.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: AMAROK

              Умолявам участниците в темата да се придържат към конкретно зададените въпроси ако имат информация по тях, а не да обясняват с какви пари е надценен и колко трябва да струва спрямо китайците. Ще се познаете.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                От: AMAROK

                Ето един сравнителен тест за пикапи с двойна кабина на AutoBild.
                AutoBild.PDF

                Коментар


                • #23
                  От: AMAROK

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Имаш най-учтива покана да успокоиш топката. Други предупреждения няма да има.

                  Ей да не резнете сега човека! Аз чета и даже си водя записки. Внимавам да не изпусна нещо.
                  Дочувам, че и от ФВ са се регистрирали. Искат да са в час хората.

                  Сега сериозно.
                  След като продадох последния си американски пикап твърдо реших да си купя европейски, с идеята да се ползва ежедневно в фирмата, а аз да си го покарвам понякога по разходки на лек офроуд, а след години като поостарее и на по-сериозен.
                  Също да се опитаме да го ползваме и за сервизен автомобил когато ходя по състезания. Тук не става добре, защото малките пикапи теглят до 2,8т.
                  Гледах Хайлукса новия и Д макса на Исузу.
                  Хайлукса- скъпичък за скромния си вид , пък и с стара конструкция и двигател. Впрочем Д4Д вече си има слава на проблемен двигател. Цена уж специална за мен- 55000 без ДДС за 3,0д с автомат и най-високо ниво на оборудване.

                  Дмакс- уж най-добрия мотор. Отвратително прост от вътре(не мислех, че може да има по-неуютно от хайлукса).Цена за мен-50000 за най-луксозния с автомат и 3,0 мотор.
                  На каране и двата не блестят(меко казано) с динамика и еластичност.
                  Наратко отказах се да давам толкова пари за старовремска техника, която не ме кефи.
                  Започнох да се оглеждам за нещо втора употреба, като в списъка включих и Л200, както и нисан.

                  До момента в който отидох на дакар и видях амарока.

                  За сведение цената за най-натокания е 52000. Интериор на много години пред гореспоменатите японци. притесненията, че двигателя е слаб изчезнаха след като го покарах. Едва ли ще е по-проблемен от тези на тойота и исузу, но определено ще е по-икономичен.Гаранция 4 години. И все пак е кола 2010г модел за разлика от конкурентите.

                  Темата отворих с идея да си сестя ровене по форуми. Надеждата не се оправда. Явно съм си осакатен верно.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #24
                    От: AMAROK

                    Питайте Дедо Владо за Амарок има пресни впечатления

                    Коментар


                    • #25
                      От: AMAROK

                      Мислех, че толкова простотии могат да се напишат само в тема, сравняваща Ланд Ровер с Тойота. Грешах. Руси, честито. Само не идвай с него на разходки, че не може те извади до лятото. И да почерпиш.

                      Коментар


                      • #26
                        От: AMAROK

                        Здравей Руси . И аз по темата , Амарок... 2 литра мотор . Не , че съм го пробвал , ама 2 литра на два тона . Вярно две турбини / ако не ме лъже паметта / , обаче литрите малко . Ти като фен на осмаците....представи си , липсват му поне още два литра. Поздрави.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • #27
                          От: AMAROK

                          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                          Здравей Руси . И аз по темата , Амарок... 2 литра мотор . Не , че съм го пробвал , ама 2 литра на два тона . Вярно две турбини / ако не ме лъже паметта / , обаче литрите малко . Ти като фен на осмаците....представи си , липсват му поне още два литра. Поздрави.
                          Ако си карал спринтер 313 щеше да разбереш какво могат 2,2 литра с турбина.Двете турбини просто изравняват кривата на момента.
                          А ако си карал 1,9 тди с трите цървени на ФВ щеше да знаеш кво значи бясно куче!
                          В понеделник го вземам , Владо ще го поразработи и ще видим какво са направили германците.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: AMAROK

                            313 не съм карал признавам си , обаче имам ФВ "Мултиван" 2.5 тди пет цилиндров с трите цървени . Добре върви не се оплаквам , обаче малко малее ...лично мнение. Не ми пречи да взема един тестов ако има нашия дилър и тогава ще коментирам едно към едно. Иначе поздравления за придобивката...новото си е ново.
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: AMAROK

                              В нашият автопарк има точно 3 Амарока, като единият е вече на 8 месеца и е с по-слабият мотор 120 к.с., докато другите 2 са чисто новички на месец и са с двете турбини. Всичките са Trendline Heavy duty изпълнение с ръчни кутии. Мога да правя сранение с Хайлукс и D-MAX, защото имаме и от тях. Като цяло мисля че Амарока въпреки опасенията в по-горните мнения за кубатурата на мотора е най-доброто предложение за парите си. Технологично наистина бие всичките си конкуренти(ESP, Off-road асистент за спускане и потегляне по наклон, сериен блокаж на заден диф. и др). Притежава най-голямо вътрешно пространство, а също и багажно. Комфорта и возията вътре е почти като на лека кола. Единствено изостава от японците на по-сериозен оффроуд, поради по-големите си габарити и по трудното маневриране в "криви" участъци, както и липсата на достатъчно въртящ момент в ниските обороти. Пикапа е много солиден като окачване и стандартно си идва със стабилна стоманена подкартерна защита. Има предостатъчно място за лебедка зад бронята.
                              Обухме ги с BF Goodrich All Terain 245/75/16, като съвсем леко се наруши динамиката, но като цяло заспаха на колите.
                              Дано да съм бил полезен
                              Experienced on Toyota Hilux and VW Amarok

                              Коментар


                              • #30
                                От: AMAROK

                                Моят е вече на цели 300км. Обут е с АТ 255/65/17 и няма проблем с динамиката.
                                Кара се странно-тегли отлично между 1000 и 2000 об. Над 2000-2200 да се върти няма смисъл...Сега се чудя с какво да си покрия легена.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X