Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съживяване на ретро-двигатели от дядово време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съживяване на ретро-двигатели от дядово време

    Пускам тази тема за реставрация и съживяване на няколко двигателя с доста голямо ЕГН.До колкото ми е известно те са използвани в индустрията за задвижване на незнам си какво .Тоест нямам кой знае каква история за тях.Те са на един силно мой приятел наследство от деда му.
    За съжаление сега ще пусна само един клип от събуждането на най-малкия двигател който запалихме след еднодневен ремонт,защото не се бяхме подготвили за отразяване на работния процес.
    Ще обясня с няколко думи какво правихме.Като цяло двигателя си беше добре запазен .Първо го изчистихме външно от боклуците по него които е събирал около 40-50 години в плевника на деда му.Отворихме главата -изпускателния клапан беше блокирал ,вероятно защото е останал в отворено положение,при което свалихме и двата клапана,изчистихме ги,съмнявахме се за сегментите да не са залепнали затова наляхме малко кореселин в цилиндъра поразкарахме буталото и се надявахме да се е получило.После разглобихме частично магнета защото нямахме искра,наложи се почистване на чукчето и наковалнята и регулиране на разстоянието след което се появи много хубава и силна искра.После разгломихме и карборацията като очакванията ни бяха да е доста зацапан но се оказа точно обратното.След всичко това дойде и момента с бензина и паленето при което се получе ТОВА:http://www.vbox7.com/play:d281ba2048
    Скоро ще пусна и снимки на този и останалите двигатели,като пропуснах да спомена че този е най-малкия от останалите 2-3.За тяхното събуждане ще се подготвим и със оператор за подробно отразяване на възстановителните мероприятия.
    Забравих да спомена ,този малкия е 4-тактов,бензин,с водно охлаждане с обем на цилиндъра около 300-400 кубика не сме го мерили ,това е визуална преценка.
    Толкова за сега от гаража на моя приятел
    Последно редактирано от kritars; 25-01-12, 12:36.
    Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

  • #2
    От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

    Браво, че ги съживявате, вместо да ги връщате на вторични, каквато е порочната практика напоследък.
    Люлинчето отзад продава ли се? Или поне само предния калник?

    Коментар


    • #3
      От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Браво, че ги съживявате, вместо да ги връщате на вторични, каквато е порочната практика напоследък.
      Люлинчето отзад продава ли се? Или поне само предния калник?
      сакън да не съм чул за вторични,а това отзад чака ред
      Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

      Коментар


      • #4
        От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

        Много готин двигател, ще чакам с нетърпение да видя и другите! А и голяма веселба при паленето Супер!
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #5
          От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

          Такива бяха на подвижните циркуляри, дето ходеха от къща на къща, да режат метровките.

          Коментар


          • #6
            От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Такива бяха на подвижните циркуляри, дето ходеха от къща на къща, да режат метровките.
            ааааааа този е къде по стар, аз онези на циркулярите съм ги виждал, те къде са по нови,те май се палеха с една манивела на трисчотка
            А може и този да е използван за това само че в началото на миналия век,кой знае.
            Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

            Коментар


            • #7
              От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

              Първоначално публикуван от kritars Преглед на мнение
              ааааааа този е къде по стар, аз онези на циркулярите съм ги виждал, те къде са по нови,те май се палеха с една манивела на трисчотка
              А може и този да е използван за това само че в началото на миналия век,кой знае.
              Първите ми спомени са от 60те, а те си бяха стари тогава.

              Коментар


              • #8
                От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

                Голяма веселба! Бегай и-иде-е...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

                  Нещо по него надписи запазени няма ли?Като производител или държава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

                    Първоначално публикуван от xpu100 Преглед на мнение
                    Нещо по него надписи запазени няма ли?Като производител или държава.
                    скоро
                    Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                    Коментар


                    • #11
                      От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

                      На циркулярите бяха със сифонно охлаждане и нискооборотни бе Пенчо ... Други не помня.

                      Коментар


                      • #12
                        От: съживяване на ретро-двигатели от дядово време

                        циркулярите бяха с доста стари мотори този които работеше тук беше Дойц много стар с охлаждане тип чайник и наистина работеше на много ниски обототи
                        с огромни маховици от 2 те страни и странна работа пропускаше тактове
                        а ние сме имали Вамо такъв направен на бъги и се ползваше за поливане изкупиха го от нас и отиде в балкана за циркуляр
                        интересни са тези промишлени двигатели виждал съм ги да въртят какво ли не

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X