Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата Война 3 - съдийско предложение.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голямата Война 3 - съдийско предложение.

    Приятели, имам делово предложение, нека организираме Голямата Война 3 по изцяло изработени от съдиите правила, на нов, непознат терен. Бих могъл да се нагърбя с тази задача, ако ми се гласува пълно доверие и всеки приеме моите условия. Освен това ще са ми необходими още 3-ма помошници с автомобили, една кола за 1 ден за мен и бюджет от около 700-800 лева.
    Ако някой е съгласен и счита, че може да ми се има сляпо доверие да каже тук. Ако някой не е съгласен, също да пише. Бих се захванал само ако всички сте съгласни.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

    ))))))))))))))
    Дойдохме ли си на думата?)))))))))))))

    Коментар


    • #3
      До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

      Аз съм за с двете ръце!

      Коментар


      • #4
        До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

        Типичен случай от живота.
        Този който не разбира, почва да организира,
        да създава правила и да иска по-високо заплащане!!!???

        Аз съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО недоволен
        от съдиийството на тази игра.
        Защото:
        1.Нямаха дори карта, а главния съдия виждаше ГПС за първи път!!!
        2. Не си направиха труда и не маркираха точките,
        след като минаха по няколко пъти покрай тях.
        3.Освен Мартин(Патрик), всички останали си нямат и понятие от пейнтбол, за да отсъждат казуси
        и определят интересни точки евентуално...

        Съжалявам Злати, но това е чистата истина!!!
        А и на финала, пред 5-6 свидетели мисля каза,
        че на следващата Война ставаш редови член на ловците...???!!!

        Тази Война показа, че минаваме на качествено ново,
        по-високо равнище и това се отнася с пълна сила
        основно за съдийствота, като организатор и регулатор на състезанието.
        Както казах вече пред вас, следващата Война ще е платена,
        което трябва да значи и обмислена и добре подготвена!
        Дилетанството е детска болест на всяко начинание мисля,
        че с тази Война трябва да сме го преболедували...!!!
        Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 01-07-07, 22:34.

        Коментар


        • #5
          До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

          За съжаление винаги има победители и победени.Важно е мъжеството и борбеният дух.

          П.С.Не вземам страна ,нито имам, намерение да коментирам съдийството.
          B+

          Коментар


          • #6
            До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

            Каквото и да си мислите, няма никакъв повод да се карате на тая тема. Еднозначно!
            Много мразя ситуацията "Аз нали предупреждавах!", особено с ехидна усмивка. Няма и да я пусна. Но в крайна сметка не веднъж го казвах и тук, и в лични разговори.
            По същество това е щабна игра. Очевидно оперативното изкуство на провеждащият я щаб трябва да е на порядък по-високо от решаващите задачата. При толкова високи умения на участващите, ръководителят трябва да е с наистина стряскащи възможности. И знания. Като гледам кви сте ги свършили - не е срамота за тая работа да се тури и истински генерал. От вече бившата ни армия. Зер батальонните занятия не вървяха под наблюдението на др Майор. За толкова много хора с толкова умения от кревата се вадеше истински генерал. С 30 години служба.

            Коментар


            • #7
              До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

              Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
              За съжаление винаги има победители и победени.Важно е мъжеството и борбеният дух.

              П.С.Не вземам страна ,нито имам, намерение да коментирам съдийството.
              Ако това е лек намек, съм длъжен да кажа,
              че не оправдавам загубата ни с съдийството.
              Просто правя една вярна костатация с надеждата,
              тези грешки да не се допускат занапред.
              Колкото да победите и загубите,
              с тях съм свикнал от малък, защото съм се състезавал много.
              А и ако на 43 години не съм се научил на тия неща...???
              Напълно съм съгласен с теб, че е по-важен е духа и играта!
              За жалост, съдийството в всички спортове е фактора който ги опорочава и убива.
              Нищо лично към Злати, но не мога да повярвам,
              че някой, който не си е вършил работата добре,
              би започнал да я върши срещу добро заплащане!!!???
              Човек, който взима участие в дискусиите за Войната
              в последните три дена и не пуска по едно ЛС поне,
              на капитаните на отбори, за да се стикова
              и бюджет от 1500лв. да му дадем,
              ще му остане само безплатното возене и масрафи
              с много съмнителна полза за организацията и играта!!!!

              Коментар


              • #8
                До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Каквото и да си мислите, няма никакъв повод да се карате на тая тема. Еднозначно!
                Няма каране тук, съвсем еднозначно, от моя страна!!!
                Само голата истина, за съдийството и развитието на играта!

                Коментар


                • #9
                  До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                  А аз не за това което казвате, а за това което си мислите!)
                  Да са живи и здрави щабните игри, май мога да си спомня всички в които съм побеждавал. А в които са ме убивали, барабар с всичките ми хора сигурно и Народната библиотека не стига. И не знам кое ми е било по-полезно. Но че без кадърен щаб отгоре всичко става мъка и загуба на време за всички - това точно знам. Когато висшестоящият не е пристрАстен - толкова повече.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                    Не мога да повярвам на очите си, че чета това!!!

                    Да обобщя:

                    Злати и група съдии в свободното си време се хващат да ни правят кефа, за тяхна сметка, здухват се от напрежение в деня на войната, защото всичко става в последният момент (дори и записванията) и когато предлага да го направи професионално (т.е. още по добре), GAD го напада че нещата не били добре изпълнени. И всичко това при положение че се обсъждаше да даден по някой лев за разходи за маркиране на точките, но капитаните на отборите не стигнаха до това решение!

                    Не виждам вина на Злати в случая!!! Нито го видях да се разхожда с ръце в джобовете нито да стои 1 секунда без работа сутринта.

                    И малко камъни във ловната градинка: Ако бяхте дошли на време и се бяхте записали до 10:00(както беше регламента) и наистина беше останал 1ч до старта, съдиите може би щяха да имат време да отидат до точките и да ги маркират!


                    Стефане, ако дойде да командва офицер от армията, кой ще командва бе приятел? Много малка част от участниците имат някакво военно "възпитание", а и повечето са дошли да се забавляват или на разходка в гората.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                      Аха и пропуснах още нещо.

                      Нападението ти срещу Злати и другите съдии означава ли че ти би се захванал да го организираш война 3 - безплатно, както досега?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                        Аз пък мисля че причините за това нещо да не е наред преди всичко трябва да търсим у себе си. Съдийството можеше да е по-добро ако от своя страна ние бяхме положили съответното старание и желание за организация. Защото аз конкретно не смятам че съм помогнал на съдийския екип с нещо полезно нито пък съм им създал някакви условия та да бъда в положение да изисквам нещо от тях.

                        GAD за точките не си прав никак. Горната висока точка беше изрично маркирана от съдийския екип с лента. (Брат ми и д-р. Проданов) които веднага след това пристигнаха на точка 2 по средата за да се уверят кой я държи в 17:00ч. И ти беше там и го видя че е така. Единствената немаркирана и без съдия точка беше трета (първа за вас) на която обаче Volk явно е бил на правилното място, а нашия екип не, защото по трака на Алекс Марков веднага се видя че той не се е доближил на по-малко от 60 метра а от GPS-а на Volk се вижда че е бил по-близо което автоматично ви дава правото върху точката. Специално аз лично обърнах внимание на тази точка не защото тя определяше нещо а заради принципа. И изрично говорих и с Volk и с Алекс Марков а Събин му провери и трака. Мисля че си забелязал че се отнасям изключително внимателно към всички подробности които могат да "предерешат" победата или загубата на който и да е от отборите. И също така мисля че трябва да си отбелязал че съм склонен да прощавам само ако е в ущърб на отбора в който аз играя... Защото ако не беше така, Войната 2 щеше да завърши вчера в 10:01 с ваша служебна загуба!

                        Не бива да критикуваме другите преди да бъдем уверени че ние самите сме направили каквото можем. Аз лично, повтарям, не смятам че имам каквито и да са заслуги или извършена работа които да ме поставят в положение да изисквам нещо от съдийския екип.

                        Присъединявам се към предложението за това да се създаде щаб и да се въведе такса която да позволи професионално организиране на мероприятие. Досега мисля че от двете мероприятие се показа за що иде реч. Съвсем ясно аз лично заявявам че ако следващото не е платено и професионално организирано аз поне няма да участвам.

                        Тук му е мястото да благодаря на съдийския екип за отделеното време и неделния ден посветен на нашето забавление.

                        Благодаря на:

                        Злати, Мартин, Веско Горанов, Кольо и двамата малки разбойници, Брат ми, д-р Проданов, Йори и всички с него и на всички други които им помагаха...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                          Не съм фен на Пеинтбола, но ми хареса
                          Имам само едно предложение за следващата ви организация - според мен твърдо трябва да се забрани да се преграждат пътищата с "Джипове" - това е доста опасно и превъзбудени шофьори могат да нанесът реални щети, а не боя по дрехите! Въобще трябва да се помисли за ролята на колите и те да са само транспортно средство. Но това са само мой разсъждения
                          Срещу съдийте нямам никакви възражения (и как ли бих могъл???) тези хора напълно доброволно и безвъзмездно си трошиха колите и времето за да ни е кеф на нас!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                            Да изкажа и аз поздравелния и благодарности за супер играта! И за, хм, вълнуващото возене от alex_markov в последните минути на играта
                            Относно съдийството и въобще организацията си мисля, че предвид обстоятелствата, а именно събирането на доста голяма група хора, някои с опит в пейнтбола, други не, някои дошли за сериозна игра, други за губачката на време и тн, въобще с една дума сбиротак, нивото на хаоса в организацията и играта беше в диапазона на очакваното. Според моето лично мнение при такива събития винаги има и ще има неразбории, недоразбрали, разбрали ама неискащи да слушат и тн. Перфектна организация не е възможна. Още повече пък от "ентусиасти", каквито сме ние.
                            Вече ако събитието ще се превръща в "професионално", то тогава може да се мисли за подобравянето на някои нещица (дребни на общия фон според мен), като например обозначаването на базите по терена, че да не се чудим аджеба кой храст трябва да пазим . Но това си е свързано с отделянето на допълнителен и не малък ресурс (дали свободно време, коли, финанси или хора, които да се занимават с това).

                            Коментар


                            • #15
                              До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                              Оттеглям предложението си. Няма да се занимавам с Голямата война 3 и няма да участвам под никакъв предлог в нито в нея, нито в други Войни и няма да се присъединя в нито един от двата отброа. Само ще кажа, че Йори, Веско и Пламен изгориха бая гориво по хълмовете, Йори си потроши колата, Мартин още има проблеми с подробностите около оборудването, но тия разходи май някак си минават встрани от темата. Аз разходи нямам. Дошъл съм доброволно, за да помогна на група приятели и техните приятели да си организират един купон по правила, които те са избрали и в чието изработване аз участие не съм взимал. Явно съм сбъркал, повече няма да помагам.
                              Моля Администратора на сайта да затвори тая тема за писане.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X