Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за покупка на ски-обувки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвети за покупка на ски-обувки

    Как се променя флекс индекса на чорапа? Нали чорапа е меката вътрешно част под кората/черупката на обувката?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: Съвети за покупка на ски-обувки

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Как се променя флекс индекса на чорапа? Нали чорапа е меката вътрешно част под кората/черупката на обувката?
      Таблицата явно може да подведе някой за това да поясня! Много качествен чорап, променлив флекс индекс на самата обувка не на чорапа! За чорапи не става на въпрос, действително таблицата подвежда! Извинявам се за което!
      LZ1ZAH

      Коментар


      • #18
        От: Съвети за покупка на ски-обувки

        Помагайте на пишман скиор.
        Решил съм да си купя ски + обувки.
        Ските съм ги избрал вече Dynastar.Много се въртях по сайтове много изчетох и накрая реших избирам пък ще каквоте ще да става.
        Въпроса ми е за обувките.
        В Плевен в магазина на спортдепо ми извадиха някакво Далбело 29 но не можах да си вкарам краката.МЪка.
        Аз си мисля че съм за 29,5 номер - номера на обувки ми е 45.
        Направих модел на краката ми и като измерих широчината тя излезна към 110 мм в най широката част.Дали вярно съм мерил не знам.
        Избрал съм си обувки Lange ЛИНК
        1. Първи въпрос - 80 много ли ще е за мене след като нивото ми е сини писти, скорост бавна като пример за писти Ком ми е добре,ски пътя Банско, Маркуджик 1 понякога и 2.
        или да търся обувки с индекс 70-75.
        2. Втори въпрос - ако премеря същия номер обувки от същата фирма дали тези ще ми станат. Или всяка обувка е сама за себе си.
        като пример в спорт депо имат следните обувки 45 номер но Мондо не са посочили. ЛИНК
        3. Въпрос - ако не съм за този индекс да взимам едно Head NEXT EDGE 70 и да приключвам въпроса.
        4. За Lange прочетох че са по тесни по дефолт - но дали е така не знам.
        Благодаря предварително.
        Последно редактирано от Zahari007; 01-01-13, 17:27. Причина: Попр. на директни линкове
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #19
          За мен Head Edge са едни от най-удобните обувки и ги карам вече 6 години по писта томба ! Вземи си само нови обувки , а ските под наем- така ще караш винаги нови и наточени ски , без да се притесняваш да не ги надереш!

          Коментар


          • #20
            От: Съвети за покупка на ски-обувки

            Ти с кое Еdge караш т.е. със каква твърдост. Новото NextEdge май няма нищо бощо като качество със старото . Май ще се търси от стария модел
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #21
              От: Съвети за покупка на ски-обувки

              Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
              За мен Head Edge са едни от най-удобните обувки и ги карам вече 6 години по писта томба ! Вземи си само нови обувки , а ските под наем- така ще караш винаги нови и наточени ски , без да се притесняваш да не ги надереш!
              Това с новите и наточени ски под наем???Имал съм няколко случая-не взимам под наем само като се наложи и мисля че не ги обслужват кой знае колко.Относно избора на обувки само мога да попрочета нещо написано от по вещи че аз съм още бос.

              Коментар


              • #22
                От: Съвети за покупка на ски-обувки

                Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                Направих модел на краката ми и като измерих широчината тя излезна към 110 мм в най широката част.Дали вярно съм мерил не знам.
                Избрал съм си обувки Lange ЛИНК
                1. Първи въпрос - 80 много ли ще е за мене след като нивото ми е сини писти, скорост бавна като пример за писти Ком ми е добре,ски пътя Банско, Маркуджик 1 понякога и 2.
                или да търся обувки с индекс 70-75.
                Аз си купих такива "Lange", само че нямаше баш моя номер, стягаха лекичко, затова от магазина след няколко дена ми докараха от някакъв склад една идея по-големи, но пък се оказаха с друг (по-висок) флекс-индекс от пробваните (да си дойдем на думата ), сега не са при мен и не мога да кажа каква беше цифрата, май "100". Ужасно твърди се оказаха за мен Едвам ги обувам и събувам, трябва да съм седнал - като ботуш се нахлузват и не се отварят като предишните ми, които съм описал в началото на темата, след каране ме болят пищялите, все едно съм се спъвал в метални тръби Иначе докато караш се чувстваш много добре с тях, щетите настъпват после . Установих, че са румънски , което ме натъжи, не защото съм очаквал да са US или италиански (опасявах се единствено да не са китайски), а защото и ние правехме обувки едно време - Dachstein и Tecnica, пък сега...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Съвети за покупка на ски-обувки

                  Това с флекс индекса е въпрос на вкус и на навик. Аз с по-малко от 100 не мога да карам - просто не усещам ската като продължение на крака си, а като произволно плуващ в пространството обект и не ми е комфортно така (навик от един друг спорт, който съм практикувал).
                  Пак по наследство от споменатия друг спорт, формата на стъпалата ми е малко особена и за капак имам една много изпъкнала вена от горната страна на ходилото, което прави правилното стягане на долната част на обувката квазиневъзможно - затова ми трябва по-голяма твърдост в горната част и по-голяма височина на самата обувка. Така че, не е само до твърдост и широчина на стъпалото - има и други особености.
                  Последните удобни обувки, които съм имал, бяха именно от времето, когато Dachstein се произвеждаше в България, но от модел който конкретно не се произвеждаше тук - мисля, че се водеше V4, с пет щраймера. След него не съм попадал на нещо, с което въобще да мога да седя повече от половин ден, и има откопчаване на всяко нареждане на опашката и закопчаване като сляза от лифта.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвети за покупка на ски-обувки

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Аз си купих такива "Lange", само че нямаше баш моя номер, стягаха лекичко, затова от магазина след няколко дена ми докараха от някакъв склад една идея по-големи, но пък се оказаха с друг (по-висок) флекс-индекс от пробваните (да си дойдем на думата ), сега не са при мен и не мога да кажа каква беше цифрата, май "100". Ужасно твърди се оказаха за мен Едвам ги обувам и събувам, трябва да съм седнал - като ботуш се нахлузват и не се отварят като предишните ми, които съм описал в началото на темата, след каране ме болят пищялите, все едно съм се спъвал в метални тръби Иначе докато караш се чувстваш много добре с тях, щетите настъпват после . Установих, че са румънски , което ме натъжи, не защото съм очаквал да са US или италиански (опасявах се единствено да не са китайски), а защото и ние правехме обувки едно време - Dachstein и Tecnica, пък сега...
                    Аз се чудя още на този флекс. Но проблема е че няма в Плевен обувки за мерене - освен някои модели на Head.
                    То се оказа че и в София не чак толкова голям избора.
                    Като звъннах на няколко магазина се оказа че за това което питам въобще нямат и като номера работата е зле.Но всички казват като дойда ще ми намерят обувки. Дайте съвети от кои магазини да почна/т.е. от тези които имат добър консултант а не само да ти вземат парите/.
                    Но ще меря и няма да бързам с решение.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвети за покупка на ски-обувки

                      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                      Аз се чудя още на този флекс. Но проблема е че няма в Плевен обувки за мерене - освен някои модели на Head.
                      То се оказа че и в София не чак толкова голям избора.
                      Като звъннах на няколко магазина се оказа че за това което питам въобще нямат и като номера работата е зле.Но всички казват като дойда ще ми намерят обувки. Дайте съвети от кои магазини да почна/т.е. от тези които имат добър консултант а не само да ти вземат парите/.
                      Но ще меря и няма да бързам с решение.
                      Миналата година "Lange" открих в малко магазинче на бул."Черни връх" след кръстовището с "Н.Вапцаров" (там има поредица такива магазини, конкретното няма да го рекламирам, но бяха много любезни, пробвах всички налични при тях марки, черпиха ме планински чай , взеха ми телефона и ми се обадиха, когато намериха номер за мен). Баш-вносителят (от магазинчето не го "скриха" ) се оказа пък преместен в една сграда с двор под моста на бул."Драган Цанков" (автогара "Юг", до "Интерпред" и метростанция "Жолио Кюри"), но не работеха в събота и неделя, а аз само тогава можех да обикалям. Преди това в няколко големи "вериги" останах с впечатлението, че работят хора, чийто досег със ските, доколкото има такъв, е от гледане на състезания по телевизора
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвети за покупка на ски-обувки

                        Колеги зимата работя като ски учител и винаги имам проблеми с неудобни обувки. Гледах в нета някакви fischer vacuum fit който ги нагряват и ти формират по крака чрез вакуум: http://www.fischersports.com/en/Alpi...FIT/VACUUM-FIT някой знае ли дали са удачни за носене всеки ден за ходене и всякакъв вид каране,като ски учител карам от рало до слалом,на писта и извън и до сега не мога да си намеря подходящи удобни и функционални обувки по ски гардеробите където съм работил. Сега съм се зарекъл да отделя едни 500-600 лева за хубави обувки. Дайте ми някакви идей!?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвети за покупка на ски-обувки

                          Кажи с какви обувки си карал до сега и какво ти е било неудобно. От кога караш ски, преди да станеш ски учител с какво си карал?
                          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                          BMW F650CS
                          Радо о885 5о 59 5о

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвети за покупка на ски-обувки

                            Карам винаги с различни,някакви евтини Соломон. Проблемът е че моят крак е по широк отпред и ми стяга зад пръстите (не знам как се казва) Карам ски от 2001-ва. И лошото е че когато карам за удоволствие трябва да стегна доста обувката за да чувствам по добре ските и тогава след спускането вече нямам кръв в крака и умирам от болки,поради тази причина се отказах от ски учителството за 4 години,но сега пак искам да се "върна в играта"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвети за покупка на ски-обувки

                              Разбирам. Аз бих ти препоръчал по-меки обувки до индекс 90. Хем няма да те ръбят излишно, като караш цял ден рало, хем ако искаш да покараш за кеф ще държат. Също и чорапа да е по-дебел/плътен. Аз ги наричам туристически. Задължително с 4 щрамера. Като караш леко или като учиш някого, можеш дори да разкопчаваш долните два. Това което показа в рекламата на Фишер, според мен няма да ти помогне за стъпалото, ако имаше проблем с кокалчетата на глезена или с ахилеса, бих се съгласил. Ама тук само леко кривят черупките, но не ги разширяват, поне така виждам на клипа. Карал съм със Соломон преди повече от 10 години и не съм особено доволен. Според мен парите, които си предвидил са минимума. Виж Росиньол, имаш близо магазин в Банско.
                              Другото което се сещам е комбинирана обувка за пантене, те принципно с по-меки от към чорап, но тук знам много малко, нека ако някой тук панти да каже.
                              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                              BMW F650CS
                              Радо о885 5о 59 5о

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвети за покупка на ски-обувки

                                Да но все си мисля че тези fischer vacuum fit нали се нагряват и аз като си вкарам крака и ме стегнат с вакума по логиката поради която се стяга и деформира пластмасата по кракът ми би трябвало и да се разшири малко поне,все пак пластмасата нагрята вече е еластична! Звънях вчера в магазина където имат тази машина и им обясних (не знам до колко са компетентни) обаче ми казаха че ако ми стане на дължина,ширината се променя според кракът ми,и че моделът им с индекс 100 хибрид (хибрид-режими ходене,on/off track и free) би бил най подходящ за мойте цели. Предполагам че и цената им ще бъде някаква "красива" (над 500 лева) обаче ако ми спрът мъките и продължа да упражнявам професията бих ги прежалил. Иначе не мога да си позволя да дам 500 лева за обувки и след второто каране да се окажат също толкова неудобни и да се чуда какво да ги правя,след това нямат продаване за повече от 250 лева! Ужас!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X