Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си изберем ски!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Head edge 8.5 +

    https://www.youtube.com/watch?v=0PT5qd_sSYs

    Това са моите

    http://www.peterglenn.com/product/he...i-boots-mens-0

    Тези са същите.

    Купих ги от Плевен нови от мой уж приятел. В началото ми бяха малко тесни и ми убиваха. Макар че са 104 мм. След няколко карания легнаха на место , и вече ми се струва че са ми големи.

    Аз по принцип Head много чак ни ги харесвам като фирма. Имам един чифт ски Head на сина и се чудя дали да ги продавам. Но като решим ще пиша първо тук. Защото ските са запазени. имат 14 карания на сина.После подкара мойте Dynastar, а сега сигурно ще ми подкара и новите ски.
    Последно редактирано от Райковски; 26-02-15, 21:25. Причина: Сливане на публикации
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #62
      От: Как да си изберем ски!

      Забравил съм точката. Моите са 7.0. Като изключим, че ги обувам с големи мъки и започват да ми убиват след пет, шест часа каране.. не са лоши.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #63
        Здравейте, Колеги. Темата е малко стара, но ако може няколко съвета как да си избера ски. Имам малко часове по пистите, но тази година имам желание да си закупя собствени ски втора употреба, но нищо не разбирам и не искам да ме излъжат с някакви които вместо в кофата за боклук да се окажат в моята маза 😁 Висок съм 200см и тежа 120+ кг и как да си ги избера подходящи? Също така ски обувките са ми номер 31.0 (47 номер) та автоматите универсални ли са за всички номера обувки или и за тях се гледат някакви показания?
        O898595418 - Митко

        Коментар


        • #64
          Аз гледам да е марково за да не бера грижи или поне да намаля шанса за такива,ските и автоматите идват с някакъв клас,примерно начинаещ,средна хубост,напреднал,назаднал.........ски за начинаещ с автомати са принципно леки и меки,същата работа с обувките,имат си даден клас.
          Аз те съветвам да си вземеш среден клас ски със среден клас автомати и обувки,смисъл да вземеш нещо за яко напреднали и да му нагласиш автоматите на крайна Долна цифра е никакъв,е дават кеф ма ще ти хване време за да им усетиш качествена,а ти както самия казваш не караш много.

          https://www.voelkl.com/en-us/product...6-18/?season=2

          Аз подкарвам това от време на време,даже същия умрял цвят са със същото комбо автомати,височина до брадата ми.Ти си тежко голямо животно / а обиди се сега / и не съветвам меки ски за начинаещ с кекави автомати,много бързо ще им надскочиш идеите за които са правени,120 кила са си 120 кила,аз дебел съм торба цемент под тебе,смятай.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            https://www.skis.com/mens-skis/10000,default,sc.html

            кликай тука,под самите ски е написано за какво са мислени,колко са твърди,за какви ниво скиор.......втората употреба я пускаш на Гугъл или им гледаш цифрите,86 при моите са твърди ски,автоматите им държат за зверско каране от животни,гледаш последната цифра на автомата да е поне 12-14 за твоите 120 кила
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              Трябва да търсиш истински рейс моделите ски ( слаломни или гигантски слалом ) само те са с автомати Z14-16 , обувките също трябва да са с поне 130 твърдост . Дали ще те излъжат зависи от теб , с твоите габарити просто нямаш избор за нещо евтино !

              Коментар


              • alexx
                alexx коментира
                Редактиране на коментар
                това с автоматите е страшна глупост !
                за начинаещ при 120 кила и обувка над 350мм трябва да е около 6 - 7
                ако си натегне автомата на 12 и се изметка няма откачане !
                тия стойности са за много натренирани и опитни екстремисти,
                които правят скокове и карат със сериозни скорости , което е неприложимо по родните курорти

            • #67
              А дължината на ските около 180-185 ОК ли ще е?
              O898595418 - Митко

              Коментар


              • #68
                На твоите 2 метра Да,че и малко под 180 става,2-3 пръста дължина в ските не ти е проблем,гледах да не вземеш нещо меко с кекави автомати,че няма да ти стои на краката,130 чак обувки не знам ма 110 минимум ти трябват.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #69
                  Мисля и този сезон да изкарам със старите обувки пък вече догодина да си купя нови. А ските с какви параметри да са: по тесни-по широки?
                  O898595418 - Митко

                  Коментар


                  • #70
                    Зависи колко си начинаещ, но или слаломни, или универсални, демек по-широки.

                    Коментар


                    • #71
                      Твърди и тесни едва ли ще намериш,широкички гледай да са,че с тия кила както казаха преди мен нищо евтино няма да ти стане.Колко си начинаещ има значение,номера е като позадобрееш малко да не са за хвърляне ските.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #72
                        Избрах си ски, утре ще пристигнат и ако всичко е ок ще ги отнеса. Модел Atomic vantage x80 cti 180см,127/80/111 16R, дървена сърцевина и карбонови нишки.Автоматите били подсилени до 130-140 кг.
                        O898595418 - Митко

                        Коментар


                        • #73
                          Идеален си,само не излизай на пресен дълбок сняг с тях........преди да задобрееш де.

                          Добьр избор,с лудост да си ги караш
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #74
                            Нямам намерение да карам извън пистите 😁 Купих ги, сега ги настройвам. Настроих размера на автоматите да са максимално плътни на обувките, но как да настроя килограмите. Предния или задния автомат се гледа или и двата? Когато предния го настроя на 13, задния повече от 10-11 не мога да го завъртя?
                            Ето и няколко снимки
                            Прикачени файлове
                            O898595418 - Митко

                            Коментар


                            • v_0
                              v_0 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Може ли мнение за ските, че и аз съм загледал същия модел? Благодаря предварително!

                            • nbaplayer
                              nbaplayer коментира
                              Редактиране на коментар
                              Не мога да ти дам мнение, защото нямам голяма база за сравнение. Това са първите ми закупени ски. Ако ги сравнявам със ските наемани от ски-гардеробите, са много добри

                          • #75
                            1. Провери дали центъра на тежестта на ската съвпада с центъра на обувките( при добрите модели има отметка). Това за добър баланс.
                            2.Предният автомат отваря странично и там усилието е по малко от задният за отваряне. Колко да са стегнати автоматите зависи от вид сняг/писта и най вече от скорост при определените вече килограми. Така,че първоначално пробвай малко след половина или около нея по скалата.Правиш пробно каране и се корегира стягането.
                            Последно редактирано от Жоро Байкушев; 20-12-19, 06:46.
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X