Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си изберем ски!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да си изберем ски!

    Ако обувките са ти удобни си ги карай.Те са си добри. Въпроса дали материала в тях не е остарял. Но ми се струва че могат да изкарат без проблем. Това не са лоши обувки.Имах такива обувки но ми ги откраднаха отдавна. Мойте май бяха 690. Твоите са по висок клас.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #47
      От: Как да си изберем ски!

      Бюджета заедно с обувките ли е.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #48
        От: Как да си изберем ски!

        Не,не съм ги носил на сервиз,както са ми ги продали от магазина.Да бюджета е обувки и ски,мога да позволя и повече но смятам,че това е достатъчно защото не карам отлкова.А пък и като си помисля,че съм карал повече от 10години с каквото има,и ми е било достатъчно,не мисля че има някаква много голяма разлика,все ски ..

        Коментар


        • #49
          От: Как да си изберем ски!

          Като за начало както е казал колегата можеш да ги занесеш да ти наточат кантовете Другите неща зависят от височина, килограми и стил на каране. За парите който си споменал, можеш да си намериш страхотни модели на стадиона а и не само там.

          Коментар


          • #50
            От: Как да си изберем ски!

            А по самите ски някъде отбелязано ли е колко са меки/твърди,материал или трябва да вярвам на това което ми казват.Как да съм сигурен че това са едни що годе прилични ски ?

            Коментар


            • #51
              Не,не съм ги носил на сервиз.Както ми ги продадоха от гаражчето преди 2,3 години,карал съм ги общо може би 30тина пъти и през лятото са захвърлени в килера без никаква поддръжка.Да бюджета е с обувки,мога да отделя и повече но не смятам,че е нужно при положение,че карам вече повече от 10години с каквото има,но си мисля,че не знам просто какво е да караш с хубави ски и затова така се отнасям(за мен все са си две дъски) .A по самите ски има ли някакви обозначения за твърдостта,материала на ските периметри.. ?

              Не,не съм ги носил на сервиз.Както ми ги продадоха от гаражчето преди 2,3 години,карал съм ги общо може би 30тина пъти и през лятото са захвърлени в килера без никаква поддръжка.Да бюджета е с обувки,мога да отделя и повече но не смятам,че е нужно при положение,че карам вече повече от 10години с каквото има,но си мисля,че не знам просто какво е да караш с хубави ски и затова така се отнасям(за мен все са си две дъски) .A по самите ски има ли някакви обозначения за твърдостта,материала на ските периметри.. ?
              Последно редактирано от Райковски; 23-02-15, 21:38.

              Коментар


              • #52
                От: Как да си изберем ски!

                Колега, винаги идва един момент в който човек задобрява и повишава скороста си на спускане и тогава идват новите обувки с по-висока твърдост/флекс индекс и твърдите ски. За начинаещи обувките са с флекс индекс около 60, това го има отбелязано на обувката. За следващия етап - понапреднал, оптималната твърдост е между 80 и 100 но не повече, защото по-твърдите обувки вече влизат в състезателния клас и съответно не са предвидени за целодневно носене а само за етап от състезанието. Най-добре е да пробваш със закопчана обувка и съответния чорап как се чувстваш около 10-15 минути и ако има и дори намек за дискомфорт-това не са твоите обувки. Винаги съм пазарил обувки и ски втора ръка от пазара на стадион Васил Левски. Едно цяло преоборудване с качествени неща втора ръка варира от 250 до 500 лева при това доста търговци са склонни да закупят старото оборудване и да намалят по този начин цената. В долния линк е описано доста добре какви трябва да бъдат обувките и ските. Колкото за твърдостта-вярно е че производителите имат собствена скала на твърдост или изобщо не е отбелязано на ската. Радиусът на завиване е обозначен на всички ски с диаметър на завоя в метри. Обикновено по-скъпите модели на всяка марка имат и по-висока твърдост. Личано аз карам с Волант-бутиковата марка на Атомик, изключително качествени, твърди ски, практически неразрушими и с много добра основа и износоустойчив кант. Цената им на старо започва от около 300 лева, но пък по-рядкото им сервизиране, което обикновено се прави в началото на сезона и струва около 30-40 лева ги правят изгодни в по-далечен план. Моите например 2 сезона не са мръднали като основа и кант-съответно вече са минус 80-100 лева Само ваксата, която си поставям сам е задължителна преди сезона и може би еднин-два пъти в зависимост от терена, на който си карал. Успех и безаварийно каране

                http://myway.alle.bg/p/%D0%B8%D0%B7%...81%D0%BA%D0%B8

                Коментар


                • #53
                  От: Как да си изберем ски!

                  Колегата gkesov ти обясни доста подробно. Но според мен- по добре си вземи нови обувки, защото обувките, които са втора употреба, са приели формата на крака на стария собственик и има риск да ти убиват.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да си изберем ски!

                    Новите обувки са най-доброто решение, ако имаш възможност да ги поносиш 15-20 минути в магазина и както писах по-горе са ОК след това... и не съвсем. Обувкте за ски според чорапа на обувката биват условно два вида-с термогел и без такъв. Обикновено има надпис на обувката, който указва тази особеност. Ако обувката е с термогел, в магазина едни потенциално неудобни обувки могат да се усетят като дискомфортни, понеже за да се приемат специфичните форми на крака е необходимо гелът да се загрее до 100-120 градуса и след това преди пълното изстиване да се обуят и поносят. В много ски-магазини предлагат услугата да се извърши на място. Рискът при закупуване на втора ръка такива обувки е че имат ограничен ресурс на гела и при второ-трето преформиране вече нямат тези свойства.
                    Другият тип чорапи разчитат на по-голямата си дебелина и еластичност, така че да поемат всяка форма на стъпалото. Тези обувки масово се купуват и използват по ски гардеробите по света. Тази, по-разпространена разновидност позволява реален флекс до около 90-100, който е напълно достатъчен за 90%от напредналите скиори. При мен специално се получи нещо по средата-рискувах и си взех обувки с термопластичен чорап, доверявайки се на един от търговците на стадиона ще ще съм втория собственик на едни визуално доста запазени чепици. Имах и късмета да ми залепнат веднага и те така.... само пуснах чорапите в пералната на 40 градуса и си ги разкарвам три години по света и у нас

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да си изберем ски!

                      Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                      Новите обувки са най-доброто решение, ако имаш възможност да ги поносиш 15-20 минути в магазина и както писах по-горе са ОК след това... и не съвсем. Обувкте за ски според чорапа на обувката биват условно два вида-с термогел и без такъв. Обикновено има надпис на обувката, който указва тази особеност. Ако обувката е с термогел, в магазина едни потенциално неудобни обувки могат да се усетят като дискомфортни, понеже за да се приемат специфичните форми на крака е необходимо гелът да се загрее до 100-120 градуса и след това преди пълното изстиване да се обуят и поносят. В много ски-магазини предлагат услугата да се извърши на място. Рискът при закупуване на втора ръка такива обувки е че имат ограничен ресурс на гела и при второ-трето преформиране вече нямат тези свойства.
                      Другият тип чорапи разчитат на по-голямата си дебелина и еластичност, така че да поемат всяка форма на стъпалото. Тези обувки масово се купуват и използват по ски гардеробите по света. Тази, по-разпространена разновидност позволява реален флекс до около 90-100, който е напълно достатъчен за 90%от напредналите скиори. При мен специално се получи нещо по средата-рискувах и си взех обувки с термопластичен чорап, доверявайки се на един от търговците на стадиона ще ще съм втория собственик на едни визуално доста запазени чепици. Имах и късмета да ми залепнат веднага и те така.... само пуснах чорапите в пералната на 40 градуса и си ги разкарвам три години по света и у нас
                      Прав сте. Бихте ли казали с какъв точно модел обувки карате? Питам от чисто любопитство.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да си изберем ски!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fischer-xtr-fit-ski-boots-xl.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5644962Fisher-Soma, flex 80, Модел 201ог. Благината на тези обувки е че са с 4 щраймера, които са с двойно регулиране-тоест освен основната алуминиева основа с 4-степенно регулиране имат в другия край на щраймера аналогична система за фино регулиране като на сноуборд-обувките. Това позволява както фино регулиране, така и ходене с разхлабени щраймери без да тракат и да се мандахерцат разни неща

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да си изберем ски!

                          http://www.fischersports.com/en/Alpi...ssor-11-Vacuum
                          Тези обувки с такива щраймери ли са. Които описваш. Ще сменям догодина моите Head че са с флекс -60
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да си изберем ски!

                            Не са, но като гледам имат доста позиции на основния, така че може да се очаква да имат същото поведение при разхлабване. Май след 2010 г. Фишер не прилагат тази хибридна закопчалка. Въпросният модел като гледам е новата версия на моите обувки, конструкцията е същата. Друга особеност е доста лесното обуване и събуване, за разлика от моделите на Хед и Атомиците, но това ще си го прецениш като ги обуеш

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да си изберем ски!

                              Не знам моите Хед ги обувам бая трудно. Даже с болка на свода ги обувам. Отварям езика разтварям ги и пак. С натягането на щрамерите е бая зор.Иначе като влезне кракът няма толкова проблеми. Но в някои случаи ми се струва че ще излезне кракът- особенно ако пистата е разбита.Никога не съм карал обувки с по голям флекс. Струва ми се че ще се подобри карането с малко по голям флекс примерно 90 или 100. Днес бях на Боровец отбих се в Роси и ги попитах дали имат обувки под наем с по голям флекс.Момчето каза че са само рентал.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да си изберем ски!

                                Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                                Не знам моите Хед ги обувам бая трудно. Даже с болка на свода ги обувам. Отварям езика разтварям ги и пак. С натягането на щрамерите е бая зор.Иначе като влезне кракът няма толкова проблеми. Но в някои случаи ми се струва че ще излезне кракът- особенно ако пистата е разбита.Никога не съм карал обувки с по голям флекс. Струва ми се че ще се подобри карането с малко по голям флекс примерно 90 или 100. Днес бях на Боровец отбих се в Роси и ги попитах дали имат обувки под наем с по голям флекс.Момчето каза че са само рентал.
                                Какъв head? Защото моите са edge 70 и имам същите проблеми.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X