Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си изберем ски!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да си изберем ски!

    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
    Някакво объркване настана...
    Нали за дълбок сняг си говорим? Пробвал ли си да "изправиш завоя" в дълбок сняг, като легнеш на предната част на ските? Задницата ще те изпревари на секундата, при това много зрелищно.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #17
      От: Как да си изберем ски!

      Не, не за неутъпкан сняг. За традиционното каране при което работят и кантовете става дума - 99% от карането на ски за спускане. Дълбокият сняг е сравнително частен случай на карането на ски и затова не уточних, че става дума за закантване, твърд терен и така нататък. Сега ще прочета мнението то наново - новата информация го обръща на 190 градуса.
      За натоварването на върховете на ски в мек сняг може да пишем в друга тема. Там грубостите пречат - трябва пипване, не лягане - и така се ползва и натискане на предницата. Може и завиване, и изправяне да се постигне. Да не го пишем при "избор на ски", аз само исках да се изясни за баланса далли е тегловен или става дума за местене на автомата леко напред или леко назад (при каране на ски - не скокове, летене или неутъпкан сняг).

      Коментар


      • #18
        От: Как да си изберем ски!

        Значи яко омешахме терминологията.
        "Фрийрайд" е карането по "девствени" (или почти ) склонове.
        "Фрийстайл" са разните акробатични дисциплини, включително спускането по бабуни и ски-балета.

        П.П. Ако може Захари да ликвидира долната тема, щото така, както я е оставил само с моя пост вътре е малко тъпо.
        Последно редактирано от stargazer; 30-01-13, 15:20.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #19
          От: Как да си изберем ски!

          Захари, висок съм 180, а ските са ми до брадичката, около 170см. Това проблем ли е ?
          Благодаря!
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #20
            От: Как да си изберем ски!

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            Захари, висок съм 180, а ските са ми до брадичката, около 170см. Това проблем ли е ?
            Благодаря!
            Не съм Захари, ама да кажа:

            Ами може да е проблем, а може и да не е. Но след като задаваш такъв въпрос, по-скоро не е проблем. По-дълги ски, съответно с по-голям радиус на завой, ти трябват ако търсиш стабилност при по-висока скорост. По-късите и с по-малък радиус ти дават по-лесен контрол, най-общо казано.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Как да си изберем ски!

              Благодаря!
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #22
                От: Как да си изберем ски!

                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                Захари, висок съм 180, а ските са ми до брадичката, около 170см. Това проблем ли е ?
                Благодаря!
                Ако сте висок 180 см. от брадата ви до върха на главата има повече от 20 см.
                Аз съм 175 см, ските са ми 160 см и са ми до нивото на горната устна.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Как да си изберем ски!

                  Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                  Захари, висок съм 180, а ските са ми до брадичката, около 170см. Това проблем ли е ?
                  Благодаря!
                  Ами то е относително както ти отговори и stargazer, но по принцип не е проблем...Аз съм висок 189 и карам със ски 180 сега, карал съм и с 185. stargazer добре ти е отговорил
                  LZ1ZAH

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да си изберем ски!

                    Аз съм новак, карал съм ски само миналата година, сега тепърва ще се уча да завивам хубаво. Кофтито е, че се уча сам, но мисля, че със желание ще се получи.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да си изберем ски!

                      Карвинг има от 93-94а година, от навлизането му ски не се избират по така разпространеният метод "до брадичката", "над носа" и не знам още какво. Масовият потребител избира между два типа алпийски ски: слаломни и гигантски, колко са дълги, с каква талия, флекс за масовката няма никакво значение, важен е радиусът на завой!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да си изберем ски!

                        Само където, моите не са Карвинг.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да си изберем ски!

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Само където, моите не са Карвинг.
                          Стига бе при цените на ските в момента да караш с 25+годишни талиги?!? Няма смисъл, техниката е друга, ще се научиш да лъзгаш, един ден ще решиш, че ти харесва и зпочваш отново. Все едно да вземеш Правец 16 и да си мислиш, че ще се научиш да програмираш...
                          Дай ми адрес на лично да ти пратя едни карвинг ски да не се мъчиш поне, само трябва автомати да им намериш...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да си изберем ски!

                            Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                            .... важен е радиусът на завой!
                            Само дето той е повече или по-малко функция на дължината. Ако разгледаш различните дължини от един и същи модел, ще видиш, че примерно от 157 до 188 радиусът се променя с около 2 -2,5м.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да си изберем ски!

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              Само дето той е повече или по-малко функция на дължината. Ако разгледаш различните дължини от един и същи модел, ще видиш, че примерно от 157 до 188 радиусът се променя с около 2 -2,5м.
                              Ама чакай сега малко 157см са женски слаломни ски, 188 са гигантски пък и тея 2-2,5м...загледай ги следващия път по-обстойно. Слаломни ски съм виждал от 9м до 16м. радиус, при гагантските разликата е двойно по-голяма. Радиусът при карвинга е функция на разликата в широчината връх-талия-задница.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да си изберем ски!

                                Една гледна точка от друг ъгъл и по-далече:
                                Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                                Стига бе при цените на ските в момента да караш с 25+годишни талиги?!? Няма смисъл, техниката е друга, ще се научиш да лъзгаш, един ден ще решиш, че ти харесва и зпочваш отново. Все едно да вземеш Правец 16 и да си мислиш, че ще се научиш да програмираш...
                                Дай ми адрес на лично да ти пратя едни карвинг ски да не се мъчиш поне, само трябва автомати да им намериш...
                                Би могъл да е набарал стари сериозни ски. Но с такива, но къси, е тъпо - спор няма. Като гледам по пистите 90% от хората са се качили на карвинг и карат по всякакъв начин но не и по подходящ за кривите ски. Аз карам всякакви и всичките видове си имат предимствата и недостатъците. В много условия правите са по-добри даже, но за писта да кажем, че са равностойни докато не реши категорично да завива с криви ски. Дотогава ще минат няколко години вероятно.
                                За дължината на прави ски - за 180 см човек с нормална тежест 195 са чудесни, 190 компромисно.
                                Последно редактирано от lodkar; 02-02-13, 13:17.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X