Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

    Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
    Като сменяте уплътнителите на дюзите, предполагам, че после ги регулирате
    здр мен ме интересува как точно се регулирват дюзите.

    Коментар


    • #17
      От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

      Първоначално публикуван от bat chizi Преглед на мнение
      здр мен ме интересува как точно се регулирват дюзите.
      Ето така - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:injectors.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5527190
      LR Disco II 99 - TD5
      www.lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #18
        От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

        Радо ти правил ли си го?
        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
        LZ2РSD

        Коментар


        • #19
          От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

          Не е сложно, но има някои тънкости. Бритпартските дифтунги примерно са малко по-дебели и с тях реглажа се прави не на оборот, а на оборот и четвърт. Освен това (нещо, което научих и аз наскоро, а не го пише в документацията!) разпределителният вал има маркировки за положението на най-високата точка на гърбиците за инжекторите. Ако ви мързи да сваляте дифузьора и виското, можете да превъртате мотора с една гума вдигната във въздуха
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #20
            От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
            Радо ти правил ли си го?
            Да, правих го когато сменях дифтунги и о-пръстени на инжекторите! Това с дебелината на дифтунгите и различния реглаж, според инфото на Димо, не го приемам, понеже при реглажа първо натягаш докрай и после връщаш за да осигуриш един оборот освобождение, дали е различна дифтунгата няма значение, то освобождението си е пак един оборот. Всъщност я първо да преведем оригиналния текст за да разберем за какво иде реч! Нека се включи някой компетентен, че да не се окаже че не съм го направил както трябва! Ето превод според моя скромен английски - 1. Завъртете двигателя по посока на часовниковата стрелка докато гърбицата на 1-ви инжектор е в най-високо положение.
            2. Завъртете регулиращия болт на кобилицата по посока на часовниковата стрелка докато усетите буталото на инжектора да докосва дъното.
            3. Завъртете регулиращия болт на кобилицата обратно на часовниковата стрелка един цял оборот, за да осигурите на буталото нужното освобождение и затегнете стоп-гайката на регулиращия болт на 16 Nm.
            Внимание: Бъдете сигурни, че болта не се върти докато стягате стоп-гайката!
            Последно редактирано от Радослав Стефанов; 18-10-13, 10:15. Причина: допълнение, превод
            LR Disco II 99 - TD5
            www.lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #21
              От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

              Аз като Ви слушам, трябва да подскачам на един крак, че такива работи още не съм правил......
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #22
                От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                Ама не ти и трябва да правиш! Аз бях набедил о-пръстените на дюзите, че вкарват нафта в маслото и за това пипах там!
                LR Disco II 99 - TD5
                www.lre-bulgaria.org

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X