Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 79

Тема: Магнитни гривни

Място
    Пловдив
    Публикации
    4,984
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране Магнитни гривни

Питането ми е - що за чудо са т.нар. магнитни гривни, които се ползвали и за регулиране на кръвното налягане според описания и реклами и дали някой ползва такова чудо на техниката. Предпочитам мнения от хора, които лично са се сблъсквали с тематиката. Не публикувам линкова заради правилата за реклама, ама с гугъла лесно се разбира за какво става въпрос.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    7,360
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Магнитни гривни

Цитат Мнение на CAESAR Преглед на публикациите
    Питането ми е - що за чудо са т.нар. магнитни гривни, които се ползвали и за регулиране на кръвното налягане според описания и реклами и дали някой ползва такова чудо на техниката. Предпочитам мнения от хора, които лично са се сблъсквали с тематиката. Не публикувам линкова заради правилата за реклама, ама с гугъла лесно се разбира за какво става въпрос.
    От няколко години съм с такава. Нося я постоянно. С много магнити. Не мога да ти кажа как и дали действа. Реша ли да вдигам кръвно, не гривна ами ако ще цяла ръкавица да сложа все тая. Като цяло обаче като че ли по-рядко вдигам високо кръвно, де да знам, може и да е плацебо ефект. Не я махам обаче, а и тя е от титан с позлата и ми е приятна на вид.

П.П. Забравих, моята не е от тук, пратиха ми я от щатите. Тукашните нещо не ми харесаха.

П.П.2 Колегата модератор ще ме извини за линка, но ще постна за да покажа на Цезаря каква е моята, а след известно време ако счете да го изтрие.
    Това е : http://www.magnetic-products-store.c...t-for-men.html
    Последно редактиран от Тихомир ; 16-01-12 в 16:07

emanuilis е офлайн
    Емануил Найденов
    Старши участник | ОС || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    3,075
    Точки (при гласуване)
    21

Post От: Магнитни гривни

Вероятно ,,действат" по описания ,,по-горе" механизъм...
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD
    Chevrolet Aveo, 1.2
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

Място
    Пловдив
    Публикации
    4,984
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на emanuilis Преглед на публикациите
    Вероятно ,,действат" по описания ,,по-горе" механизъм...
    Аз затова подчертах "мнения от хора, които лично са се сблъсквали с тематиката".

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    11

И аз имам такава гривна ,ама не се наемам да гарантирам ,че работи на сто процента .Може би "помага "малко .Всичко е въпрос на внушение.

emanuilis е офлайн
    Емануил Найденов
    Място
    София
    Публикации
    3,075
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на CAESAR Преглед на публикациите
    Аз затова подчертах "мнения от хора, които лично са се сблъсквали с тематиката".
    T.е. например кардиолози няма да са ти полезни, разбирам...
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD
    Chevrolet Aveo, 1.2
    LZ1EMS

Публикации
    659
    Точки (при гласуване)
    10

[QUOTE=Тихомир;1737450]От няколко години съм с такава. Нося я постоянно. С много магнити. Не мога да ти кажа как и дали действа. Реша ли да вдигам кръвно, не гривна ами ако ще цяла ръкавица да сложа все тая. Като цяло обаче като че ли по-рядко вдигам високо кръвно, де да знам, може и да е плацебо ефект. Не я махам обаче, а и тя е от титан с позлата и ми е приятна на вид

Колега,би ли споделил при мокрене,изпотяване,и тн гривната боядисва ли ръката,и колко горе долу излиза доставката от щатите, че и аз съм с високо кръвно и въпроса ме вълнува?????

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,652
    Точки (при гласуване)
    37

Докторе, не си прав понякога.
    Защо отричате всичко което не можете да си обясните...
    Ето тук вече сме го разисквали този проблем. Аз имам опит с такива неща.
    Пост номер 8.
    Има ли желание-има и начин!

emanuilis е офлайн
    Емануил Найденов
    Място
    София
    Публикации
    3,075
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Докторе, не си прав понякога.
    Защо отричате всичко което не можете да си обясните...
    Ето тук вече сме го разисквали този проблем. Аз имам опит с такива неща.
    Пост номер 8.
    Ама защо, аз определено разчитам понякога и на плацебо ефекта - лично съм го прилагал, с огромен успех, при целеви контингенти...
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD
    Chevrolet Aveo, 1.2
    LZ1EMS

Място
    Балчик - Bergen
    Публикации
    2,596
    Точки (при гласуване)
    27

Преди да се появят магнитните имаше медни такива. Бабето носеше медна гривна от как я помня
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    7,360
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на pepihm Преглед на публикациите
    Цитат Мнение на Тихомир Преглед на публикациите
    От няколко години съм с такава. Нося я постоянно. С много магнити. Не мога да ти кажа как и дали действа. Реша ли да вдигам кръвно, не гривна ами ако ще цяла ръкавица да сложа все тая. Като цяло обаче като че ли по-рядко вдигам високо кръвно, де да знам, може и да е плацебо ефект. Не я махам обаче, а и тя е от титан с позлата и ми е приятна на вид.
    Колега,би ли споделил при мокрене,изпотяване,и тн гривната боядисва ли ръката,и колко горе долу излиза доставката от щатите, че и аз съм с високо кръвно и въпроса ме вълнува?????
    Не, изобщо. Не знам колко излиза, нищо не съм плащал, подарък ми е. Ако си с високо кръвно върви на лекар, гривната няма да те спаси. Аз гривната не я махам, но най-добрият приятел ми е хлофадонът - нося си и в колата даже.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,918
    Точки (при гласуване)
    28

Машалла, големи мъже, а се държат като дечурлига.
    Плацебото е с научно доказан ефект. Гривните - не. Иначе щяха да се продават с рецепта.
    п.с. и в повечето описания, на подобни продукти се набляга, че нормализират някакво състояние. Ако си с ниско - го качват, ако си с високо - свалят го.
    Защо ли?
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Място
    Варна
    Публикации
    3,049
    Точки (при гласуване)
    15

Разчита се на това че в кръвта има желязо и концентрира кръвни тела около гривната. Но дефакто желязото в хемоглобина е слаб диамагнетик.
    За по подробно обяснение- Ясен например.
    Огромен пазар. Има го и винаги ще го има. Хора минали през десетки лечения и оправия няма- колко му е да си купят и една гривна, наколенка, космодиск и т.н.
    Извод: Ако те кефи как изглежда - купувай. Ако си се видял в чудо от лекари- също. Не е доказано че вредят.
    Sent from my Nokia s fenerche

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    7,360
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Самата надежда, че гривната помага може да е причина за плацебо ефект. Тя в никакъв случай не може да измести лекаря. Това е и целта, да се каже истината, такава каквато е, а не да си пишем лиготийки и да се надяваме, че още някой ще се захили над тях.

Място
    Варна
    Публикации
    3,049
    Точки (при гласуване)
    15

Самата надежда, че гривната помага може да е причина за плацебо ефект. Тя в никакъв случай не може да измести лекаря. Това е и целта, да се каже истината, такава каквато е, а не да си пишем лиготийки и да се надяваме, че още някой ще се захили над тях.
    Доста сериозен изцерител е самовнушението. В него наистина вярвам.
    Е, за някои неща без изобщо да се заблуждаваме си трябва медицина.
    Аз пък не съм съвсем резервиран към сребро и мед. Също не е доказано че действат на организма но...

Място
    Русе
    Публикации
    9,167
    Точки (при гласуване)
    0

Придържайте се към темата.
    Комуто не е интересна да не я посещава, нежели само да спами в нея.

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    2,751
    Точки (при гласуване)
    17

Вероятно има ефект, при това доста положителен, но положителен за този, който ги продава.
    Баща ми , лека му пръст цял живот имаше високо кръвно- пробва два вида от тези гривни /щото на едикогоси били помогнали/
    Ефекта беше нулев- не си ли вземеше необходимите лекарства не падаше, пусто му и кръвно.
    Иначе въпросната гривна много хубаво се набиваше със стружки при работа с ъглошлайф.
    Горе-долу същия е ефекта от онези спрейове против полицейски камери за задния номер
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    48,104
    Точки (при гласуване)
    60

Не пренебрегвайте медните гривни. Много хора по света живеят в недостиг на медни йони в организма си и един източник на сини петна може наистина да "нормализира" някой параметър (ниското да повиши, високото да намали). Това се случва просто защото заработва някакъв регулативен механизъм, който не е работил до този момент.

За магнитите пък съм склонен да призная повече декоративната им стойност - много бижута се правят от намагнитен хематит, за да позволяват вариации в поставянето и да седят така, както ги сложи човек - днес гердан, утре - гривна.

Желязото в кръвта не е толкова магнитно, даже по-скоро въобще не е. Не е и толкова много в кръвта, че да влияе на движението и, поне не повече от диамагнитността на водата и не при разумни по сила магнитни полета.
    Пазарно ценообразуване по rumbata: ...при мен са малко по-евтини, но не бих правил дъмпинг на активни обяви в "Гаражните разпродажби".

Място
    Варна
    Публикации
    3,049
    Точки (при гласуване)
    15

Когато бях 5-6 годишен на съседната улица имаше "майстор бакърджия" (мисля че така му се викаше тогава). Изработваше джезвета, декоративни менци за вода, медни сервизчета за кафе и подобни дрънкулки. Сещам се как беше събрал дъртаците пред ателието един ден и им обясняваше че отишъл да си смени диоптъра с по- голям при очния лекар, а дефакто излязъл без очила от поликлиниката. По спомен беше набор на баба ми (към 70г.).
    Може самото взиране в детайлите които изработваше да е коригирало диоптъра - но знае ли човек!?

Място
    Самоков
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    15

Не се шегувайте със здравето си. Доказано е научно, че гривните действат. Особено добре действат финансово на тези, които ги продават. Не забравяйте обаче, че магнитният им ефект се изчерпва след няколко месеца. Може да ми ги изпращате за презареждане. Не вземам скъпо!
    Поздрави.

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>