Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

    Първоначално публикуван от dzaro Преглед на мнение
    Е аз вече имам генератора от първия пост в темата.Първите ми впечатления след няколко дена проби са доста добри,за напред не знам.Първо на външен вид е пълно копие на хондата с достатъчно добра и гъвкава пластмаса.Правих му проби като го натоварих с духалка на 1ва степен 1050 вата. + 150 вата халогенна лампа и на това натоварване включвам дрелка RAIDER 500 вата, след включване на дрелката само за секунда светва диода за претоварване докато си увеличи оборотите двигателя и после няма проблем и трите консуматора си работеха добре.В същото време меря и напрежението в другия контакт уреда показва 232-234.печка електрическа ELBA с два реотана по 800 вата на пълна мощност 1600 вата си работи добре без да претоварва инвертора. Ъглошлайф BOSCH стар оригинален 1800 вата си работи без проблеми. същата духалка за която писах малко по-горе на два реотана 2100 вата вече претоварва инвертора и той изклюва електронно като светва диода претоварване, напрежението спира но двигателя работи. това е до тук от мен.
    Здравей колега, виждам че си писал преди почти 2 месеца.. Би ли споделил колко често използваш генератора и имал ли си някакви проблеми с него, както и общите ти впечатления? Вярвам, че доста хора се интересуват от този китаец(главно заради атрактивната му цена).

    Коментар


    • #32
      От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

      Сега видях че има нов въпрос по темата към мене. Ами какво да кажа колега генератора не съм го ползвал много но тестове направих доста работи си без никакви проблеми засега държи много стабилно напрежение и по моя преценка за по дълга работа не бива да се натоварва повече от 1500-1600 вата,иначе както казах много добра сглобка на външен вид но и работата му засега изглежда добра.Нека и други които имат такъв генератор да споделят своето впечатление.
      LZ2DRD

      Коментар


      • #33
        От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

        Може ли за да не пускам нова тема да попитам тук за един друг:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:generator.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5490411

        Бензинови четиритактови генератори с дистанционно запалване, ръчно камшично и ел стартер комбинирано. Мощност 3.5 KW бензин и дизел. Въздушно охлаждане. Двигателят е ел. хонда -6.5 конски сили, avr - стабилизатор на напрежението, автоматичен предпазител против претоварване на генератора. Има 2 броя изходи за 220 волта и един за 12 волта. Разход на гориво 350 милилитра безнин на киловат час. Нивото на шума е 69-72 децибела. Размерите му са : височина 45см, ширина 45см и дължина 60см. Теглото му е 46кг. Обявената цена е за 1 брой генератор. Подържаме цялата гама резервни части на склад. Някой дали ги е чувал, знае ли нещо? Искам да е със стартер и дистанционно палене, а те са бая по-скъпи от този...

        Коментар


        • #34
          От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

          Шумничък е, така по ТТ данни. И тежък за тази мощност.
          Двигателят е "пълно копие на Хонда", а не Хонда.

          Коментар


          • #35
            От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

            И аз си мисля, че ще да е копие... но за 350 лева със стартер и дистанционно запалване не намирам... то и за 500 нещо няма... та за това му се чудя... инак от доста време го гледам, а имат и инверторни телоподаващи за подобна сума... та се чудя дали изобщо стават тея неща дето продават или са твърде китайски...

            Коментар


            • #36
              От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

              Това за копието не го предполагам, а го пише на сайта на търговеца.

              Китайски и евтин напоследък не значи непременно лош. За 350 лева може би си струва да се провери.

              Коментар


              • #37
                От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                Пише го то, но тук таме . Инак за проверката си прав. Това дизел или бензин не е ли странно? Колко пък дизелови хонди има?

                Коментар


                • #38
                  От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                  Мани, и за газ се говори.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                    А това си е жива далавера при цените на газта ... Така де нещо твърде хубаво ми звучи за да е истина. Явно освен да звънна и да разпитам, май нямам друг ход .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                      Първоначално публикуван от dzaro Преглед на мнение
                      Сега видях че има нов въпрос по темата към мене. Ами какво да кажа колега генератора не съм го ползвал много но тестове направих доста работи си без никакви проблеми засега държи много стабилно напрежение и по моя преценка за по дълга работа не бива да се натоварва повече от 1500-1600 вата,иначе както казах много добра сглобка на външен вид но и работата му засега изглежда добра.Нека и други които имат такъв генератор да споделят своето впечатление.

                      Здравей колега, гледам, че е минал почти месец от последния ти пост по темата, има ли нови наблюдения по работата на генератора? Този разход от 0,4 l на час истински ли е или е реклама? Моля те , сподели повече впечатления, че идва активния сезон и се двоумя на кой генератор да заложа - първия вариант е твоят избор, а вторият - обикновен генератор на бригс и стратън за около 850 лв. с подобни параметри. Вече изчетох доста материали в нета и нещата са на кантар - здрав и сигурен, но голям, тежък и шумен генератор или компактен, лек и тих, но със съмнително качество такъв.Бюджетът ми е ограничен до около 800-900 лв. и не мога да си позволя марков инверторен генератор за 2000 и + лв. Моля теб и другите съфорумци да ми помогнат в избора!
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #41
                        От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                        Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                        Здравей колега, гледам, че е минал почти месец от последния ти пост по темата, има ли нови наблюдения по работата на генератора? Този разход от 0,4 l на час истински ли е или е реклама? Моля те , сподели повече впечатления, че идва активния сезон и се двоумя на кой генератор да заложа - първия вариант е твоят избор, а вторият - обикновен генератор на бригс и стратън за около 850 лв. с подобни параметри. Вече изчетох доста материали в нета и нещата са на кантар - здрав и сигурен, но голям, тежък и шумен генератор или компактен, лек и тих, но със съмнително качество такъв.Бюджетът ми е ограничен до около 800-900 лв. и не мога да си позволя марков инверторен генератор за 2000 и + лв. Моля теб и другите съфорумци да ми помогнат в избора!
                        Този разход 0,4 l на час е на празен ход или със съвсем малко натоварване примерно 100-150 вата което практически не променя оборотите на двигателя всяко по-голямо натоварване качва разхода но като цяло си е икономичен.Аз не искам да правя никаква реклама но в отговор на твоя въпрос ще кажа че съм доволен засега от генератора.Както писах в един предишен пост ако нямаш обща консумация повече от 1500-1600 вата това е добър избор.Малък лек и икономичен донякъде заради технологията която използва,още почече че сега малко му падна и цената.
                        LZ2DRD

                        Коментар


                        • #42
                          От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                          Това менте при по-сериозни и чести натоварвания буквално се саморазпада. Стартера има навика да издъхва безславно на 10-тото палене а водача на повдигателните пръти (една дупкана ламаринка като от тенеке за сирене) се изяжда след 10-тина моточаса работа.Ауспуха се къса и изобщо почва да дрънчи целия генератор .Мощност над 2.2 кв от него са си направо блян.Мотора гасне или ако не изгасне ауспуха му става аленочервен за секунди.Зора му идва в повечно и става само за малки натоварвания и по-рядка употреба.Това за бензиновото дръвце
                          Uaz 469 2.4 D MB
                          KTM 600 ROTAX
                          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                          Коментар


                          • #43
                            От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                            Псевдо хондичката дето пуснах ли?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              Псевдо хондичката дето пуснах ли?
                              Да за същото творение става въпрос
                              Uaz 469 2.4 D MB
                              KTM 600 ROTAX
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                              Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                              Коментар


                              • #45
                                От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                                Благодаря! Спести ми откриването на топлата вода... или дето реално е студена...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X