Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Нисан-а днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих по Нисан-а днес?

    Ние май си нямаме такава тема, е вече е факт Какво направихте днес по вашия нисан
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Какво направих по джипа днес?

    Напълних му резервоара
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • #3
      От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от bibow_belia Преглед на мнение
      Ние май си нямаме такава тема, е вече е факт Какво направихте днес по вашия нисан
      Заглавието малко подвеждащо,защото такава тема със същото заглавие има в раздела за Jeep

      Коментар


      • #4
        От: Какво направих по джипа днес?

        Днес опънах ремъка на генератора
        само бараки

        Коментар


        • #5
          От: Какво направих по Нисан-а днес?

          Докато преглеждах заглавията в раздела, се натъкнах на тази неразработена (вероятно заради първоначалното заглавие) тема. След смяната му, смятам, че можем тук набързо да публикуваме разни текущи неща, които сме направили по возилата.

          И за да има нещо по темата, да напиша нещо не от днес, а от преди две седмици. След "дъждовния период", в един сух следобед реших да сменя предните биелетки, че особено в дясно се чуваше неприятното метално почукване, характерно при износването на притискащата шайба и преминаването на самия лост през нея чак до главата. Лявата явно е била сменяна и преди, защото беше с пластмасова капачка и я разглобих с ключове 19 (при захващането към щангата) и 17 (при захващането към носача). Дясната обаче, нищо чудно да е оригиналната, с гайки съответно 17 и 14. А защо мисля, че е оригиналната? Защото независимо от направените опити, един счупен и един изкривен ключ, гайката към щангата отказа да се развие, даже външно успя и леко да се окръгли. След като не успях да я раздвижа, освободих долната гайка, леко измъкнах лоста и поне смених гумените тампони, след което отново сглобих. Сега ми остава да търся удобен малък режещ инструмент, с който направо да я срежа и да монтирам новата.
          С монтажа на новозакупените биелетки ще направя наблюдение - какъв е живота на ширпотребата. В случая, моите са някакви no name Nipparts. Нарочно купих такива, за джобни пари, за сметка на предложените ми в голям магазин за авточасти "някакви белгийски", на почти 5 пъти по-висока цена.
          За следващата смяна, смятам да проверя - какво е налично и на каква цена, при нашите партньори във форума, които внасят оригинални части.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            От: Какво направих по Нисан-а днес?

            Смених му маслата на скорости и раздатка (Castrol 75W90 GL4).Долях му спирачна течност.Накрая хубаво го измих и изчистих отвътре и му сипах гориво + добавка Redex.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: Какво направих по Нисан-а днес?

              Смених му обтегача на пистовия ремък (амортисьорчето),пистовия ремък и шайбата на генератора.Амортисьорчето се беше счупило и не обтягаше правилно ремъка сигурно в следствие на това шайбата на генератора беше изкочила напред и перката жулеше в нея.Не толково сложен ремонт,но скъпоструващ (ок.400лв.) поне си го човърках аз.На Е36-цата смяната на малкото амортисьорче и ремъка ми излезе около 100 лв.Не очаквах нисановите части да са толкова по-скъпи от на БМВ
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #8
                От: Какво направих по Нисан-а днес?

                И от мен нещо по темата. Малко визуални промени
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0235.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5762719
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0236.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5762720
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0237.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5762721
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0238.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5762722

                Коментар


                • #9
                  От: Какво направих по Нисан-а днес?

                  нов съм ,но все пак да се включа и аз .Нови дискове ,накладки ,шок тампони-предни ,всички масла и филтри

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X