Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

    Покрай тези "заболявания" май е време да вметна едно предложение - не е ли вече време да преименуваме темата? Тези "10 години експлоатация" звучат добре, но нереално. Предлагам да я кръстим "Хронични (старчески) заболявания на CR-V I-ва генерация след 15-20 години експлоатация"

    Коментар


    • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

      Тц, не става.
      Щото 15-20 годишното CR-V I вече е излекувано от всички заболявания. На практика започва нов живот, след 5-годишен курс на лечение от българските док... ъъъ, такова, собственици
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

        Първоначално публикуван от koko__2002 Преглед на мнение
        И при мен е така и двете се лющят.
        Сега се чудя с каква боя да ги намажа , че много ми блести на слънце.
        Пръсни ги с матов черен спрей. Аз така направих с моите преди две години - сваляне, шкурка до откат, пръскане две ръце. Чак сега започнаха да се белят. Ако бях го направил като хората щеше да станат като нови.
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

          Колеги ,я да питам,от месец и нещо 50% от времето ползваме Хонда црв 99 г.147 к.с за служебна кола.
          Незнам от кога,но в купето се усеща лека миризма на суров бензин,може би да идва от задната част на купето,но може и да грешим.Някакви идеи
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

            Ами проверете капачката на сондата дали не е завита накриво или може би да подлизва от някой маркуч.
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

              Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
              От скоро съм собственник на ЦРВ 1998г(4 дни) и болежкине при мен бяха:
              1-виене на заден диф-масло + смяна =40лв (оригинал в Хонда сервиз)веднага млъкна
              2-радиатор (тече като лейка)220лв италянски поръчан
              3-предни биалети 27лв броя
              4-течаща водна помпа(заедно с ремък и обтяжна ролка) +работа 270лв
              5-контактен ключ(в др.тема надоло)
              6-пръскалки за фарове и предно стъкло(интересно че за задното стъкло работят)
              7-часовник
              Преди покупката бях доста попрочел от форума(радвам се че го има и оказва голяма помощ)и за повечето неща бях подготвен.Кинтите свършиха и ремонтите ще са от мен.....след четене и съвети от съмишленници.Колата ме кефи ,върви и набира(куршум)като лека кола.Доста шумна над 100км/ч (вдигнах за проба до 170км/ч -можеше и още нагоре ама още нов внос та не съм сигурен в нея).Хиляди безаварийни на всички!
              4- Водната помпа се сменя задължително с ремъка на колата това е предписание на производителя .

              Спрямо точка 6 това става така защото капачката много лесно може да се счупи и повечето дори като дойдат нямат такава .. и в казанчето се пълни с мушички и прах който става на кал и запушва машинката на предното стъкло която седи по ниско от машинката за задното стъкло . Доста чистих за да поправя този проблем . Който няма капачка за там има едно много евтино решение за това . Аз лично сложиш капачка от WD-40 заспа перфектно ,все едно беше за там .
              Искам да добавя една много важна точка като хроничен дефект или проблем на стареене сигурно 95 % от CRV 1 го имат и или ще го имат .

              8 . Вода в краката на Шофьора няма значение дали е Дясна или Лява Дирекция . Разглобих всичко докато разбера от къде влиза вода ... Проблема идва от жилото за отваряне на предния капак . Много умно влиза от външната страна и между купето и калника от страната на шофьора и предвидливо отводнителната тръба е насочена към жилото . Има една гумено уплътнение което старее и се къса и има дупка там . Смяната на жилото е по скоро мисията не възможна . Може да сложите болкит или да използвате силикон за да запушите тази дупка , трябва само да свалите под калника за да видите този проблем и да го отстраните.
              Последно редактирано от Ddart; 31-10-16, 11:29.

              Коментар


              • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                Я пак да питам,при пълно завиване наляво или надясно вие , вероятно задния диференциал,нормално ли е или да сменяме маслото
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                  Сменявай маслото, ако си убеден, че вие задния диф.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                    [QUOTE=krasi-mir;2653281]По-скоро съединител, или нещо друго преди предния диференциал.
                    Карал съм с извадена от шлиците предна полуоска. Колата си върви и без 1 полуоска.[/QUOT]
                    Върви и още как, НО не повече от 10км. Задния диф прегрява и отказва. Като истине пак продължаваш.
                    Това обаче е към непредвидени екстри, а не хронични болки.
                    Като болка е именно прегряването на маслото в задния диф. , което се получава при off road по тежки терени за каквито просто си надценяваме възможностите на сувчето.

                    Коментар


                    • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                      Здравейте,от скоро съм собственик на CR-V 2000г.147к.с.Та искам да попитам.На заден ход издава според мен доста силен шум!Преди карах Тойота рав4 и не беше такъв звука.Нормално ли е това?

                      Коментар


                      • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                        Здравейте,явно дойде време за смяна на глава на моята CR-V 147к.с.2000куба двигател B20Z1.Два вкопани изпускателни клапана съответно на 1-ви и 4-ти цилиндър
                        Някой да знае читава глава втора ръка?

                        Коментар


                        • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                          Здрасти. Надали някой, ще ти предложи читава глава тук. Можеш да поразпиташ по авто моргите специализирани за Хонда, като се сещам веднага за една в София, името и беше Ариса партс и се намира в бившия АРЗ.
                          Чукни в нета и ще и намериш координатите и телефона, а ако не успееш, пиши и ще ти го намеря.
                          А не може ли, да ремонтираш твоята?
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                            Здрасти. Надали някой, ще ти предложи читава глава тук. Можеш да поразпиташ по авто моргите специализирани за Хонда, като се сещам веднага за една в София, името и беше Ариса партс и се намира в бившия АРЗ.
                            Чукни в нета и ще и намериш координатите и телефона, а ако не успееш, пиши и ще ти го намеря.
                            А не може ли, да ремонтираш твоята?
                            Благодаря за адреса,и не,не може да се ремонтира

                            Коментар


                            • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                              Първоначално публикуван от mon1 Преглед на мнение
                              Здравейте,явно дойде време за смяна на глава на моята CR-V 147к.с.2000куба двигател B20Z1.Два вкопани изпускателни клапана съответно на 1-ви и 4-ти цилиндър
                              Някой да знае читава глава втора ръка?
                              Кой ти е дал тази присъда моята я ремонтирах миналата година с три вкопани клакапан испускателни ремонта го направих Варна
                              Всяка глава когато се кара на газ има определен ресурс моята издържа 60000км като има много фактори за това да стане по рано или да издържи повече сложиш ли газовото да знаеш започва едно отброяване и ти си само виновен това да стане, единия че накарах газаджията да удуши гозовото и тн
                              Важното е ремонта да се направи в сервиз които се зенимава насочено с това и е направир поне хиляда глави е не няко йквартален майстор

                              Коментар


                              • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                                Офф и аз да се впиша, че нещо не разбирам какво се случва.

                                Лятото имах лек теч от картера, капеше върху генерацията и реших да сменя гарнитурата, ами това 8-ми месец (2018, нищо не изкара и пак започна да сълзи върху генерацията. Миналия месец я смениха с друга гарнитура и друг производител, почти никъде не съм ходил и пак тече, днес ще ходя да им кажа на майсторите. Ама нещо до гарнитурата ли да е, какво ?!?! знам ли.
                                Предната беше се понакъсала и сякаш нямаше кой знае колко каучук.
                                Последно редактирано от mohera; 04-02-19, 09:03.
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X