Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

    Здравейте!
    Не знам колко е по темата... От няколко дни имам регистрирана Хонда CR-V 1999 147 коня 243 400км. Определено бих искала да я закарам на читав майстор, който да се погрижи за нея и да се занимае със смяната на комплект ангренаж, всички филтри, кабели за свещи, свещи, маншони, шарнири, водна помпа, тампони, гарнитура капак... За момента това са ми казали. Идеята е, че имам добър % отстъпка за части на 3 места и предпочитам да платя за труд повече и да си поръчам сама частите А не всеки се навива Знам, че не само един от вас ще се ме посъсветва. От женски пол съм и определено не разбирам толкова, че да се справя сама... Благодаря предварително! Очаквам някой съвет... До момента приятели са ми препоръчали разни майстори, но като цяло нямат опит с този модел. Та реших тук да търся отговор на нуждите си! Благодаря!

    Коментар


    • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

      Ми, не е баш по темата.
      Също е хубаво, да си подпълниш профила, от къде/кой град си, за да може някой колега от там, да те насочи към някой читав майстор - ако познава такъв евентуално.
      И това с голямата отстъпка е хубаво ( всички търсят и имат такива отстъпки), ама и майсторите си я имат и ако те ти вземат частите, ще ти вземат по-ниска цена за труд и в последствие ще си носят и отговорност за гаранцията.
      Иначе ако нещо се случи в последствие, винаги ще кажат, че такива части си им занесла и пак ще трябва да плащаш за труд .
      Та помисли си.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

        Благодаря за отговора! От София съм. Мислех, че съм го попълнила Разбирам за гаранцията, и е естествено. Идеята е поне за първоначалния голям ремонт да не плащам 1000лв. само за части. Иначе за нормални ремонти, които си се случват по време на експлоатация - разбира се, мятам я и си се оправят с нея... но просто питам за съвет за читав майстор... Писах вече в друга, по-коректна тема. Пък и Дядо Владо все пак е наблизо Благодаря за вниманието

        Коментар


        • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

          Ползвай услугите на Иван от Дупница дадени са кординати те в другата тема линк към fenabg,майстора е много добър и надежден.

          Коментар


          • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

            Сам питаш, сам си отговаряш
            Та взех че смених капака на картера и вече два пъти ходя до Враца, без да броя селско/градското и за сега няма проблем.
            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
            Офф и аз да се впиша, че нещо не разбирам какво се случва.

            Лятото имах лек теч от картера, капеше върху генерацията и реших да сменя гарнитурата, ами това 8-ми месец (2018, нищо не изкара и пак започна да сълзи върху генерацията. Миналия месец я смениха с друга гарнитура и друг производител, почти никъде не съм ходил и пак тече, днес ще ходя да им кажа на майсторите. Ама нещо до гарнитурата ли да е, какво ?!?! знам ли.
            Предната беше се понакъсала и сякаш нямаше кой знае колко каучук.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

              Благодаря, CARPERA!
              Мисля да се възползвам от услугите му малко по напред във времето Запазила съм си линка! Защото е хубаво да се знае, че има такъв маниак

              Коментар


              • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                Първоначално публикуван от Deisel Преглед на мнение
                Благодаря, CARPERA!
                Мисля да се възползвам от услугите му малко по напред във времето Запазила съм си линка! Защото е хубаво да се знае, че има такъв маниак

                Да и няма да сгрешиш прочети колко хора са доволни
                https://forums.hondabg.com/topic/53395-fenabg/
                А в този форум има доста повече инфо за 1 ген каквато караш ти,

                Коментар


                • От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                  Привет, колеги!
                  Искам да попитам, как може да се разбере двигателя на CRV RD1 дали не е на много километри и е читав без диагностика или мерене на компресия...
                  Предстои ми закупуване и в салоните не се знае на ,какво ще попадна : )

                  Коментар


                  • Здравейте колеги .дълго не съм се включвал но дойде момента.След 10г ползване на любимата хонда СРВ 1 128к 1998г на газ и аз реших да дам мойте отзиви по темата.Та за 10г и 85х км с ГИ какво съм правил по колата освен консумативите...Голям недостатък според мен всяка година тампони предна стабилизираща щанга.2пъти тампони задна ст.щанга и тампони задни носачи.3бр.биалети.на 20к реглаж клапани ....ами друго фрапиращо не се сещам.Много ми помагаше и ръководството на руски с картинки и подробности за всичко по модела което свалих от тук.Вчера я бартеросах за същата но 2007г 2.0 бензин с доплащане.Явно ставам заклет фен на марката.Доста прочетох ама така и не намерих същото ръководство на руски за модела 2007 до 2010г .Ще съм благодарен ако някой помогне че нещо ...
                    CRV 1998г 128кс

                    Коментар


                    • Изпуснах вътрешни кормилни накрайници и да спомена че на всеки 1000км имам поне 50км черно за риба и на лов...Никога колата не ме е предала а с вериги на предните гуми в снега позасрамих бая къси витари и мицобишита.
                      CRV 1998г 128кс

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
                        Изпуснах вътрешни кормилни накрайници и да спомена че на всеки 1000км имам поне 50км черно за риба и на лов...Никога колата не ме е предала а с вериги на предните гуми в снега позасрамих бая къси витари и мицобишита.
                        Много яко! И аз закупих първата си Хонда (199 по талон пише 1997; Има да се сменят тампони на заден диференциал и това било;
                        Какво е правено по колата сега ще пиша, за да ми кажете какво да проверя при майстор:

                        2017
                        Маншон кормилна рейка
                        Вътрешен накрайник
                        Стенд

                        2018
                        Спирачни дискове (предни) + накладки
                        Предни Биалетки
                        Свещи - всички
                        Шарнири - Долни - Десни и леви
                        Горен ляв носач
                        Селенови втулки
                        4 броя газови амортиьори

                        Масло заден диференциал и скорости
                        Масло и всички филтри (на година)

                        2019
                        Масло и филтри (въздушен, маслен, горивен, газ)
                        Полет и дистрибуторни капачки

                        Гарнитура картер
                        Маркуч съединител

                        (През 1 месец е сменяно маслото с 10W40, което намерих за странно)

                        2020 - нищо

                        2021
                        Ангренаж
                        Водна помпа
                        Съединител
                        Помпа съединител
                        Гарнитура капак клапани
                        Антифриз
                        Тампон двигател успокоител


                        ТОВА Е - кажете мнение какво да сменям и да гледам за в бъдеще;

                        Предполагам отзад нещата тряба да се видят? Каретата са сменяни 2016-та...
                        Давайте съвети къде да пипна и да барна според смяната на нещата по години и какво може би да трябва да се сменя пак;
                        Гледам, че отзад по задната част може да изкочи нещо, дето ся ще сменям тампони отзад и това е;

                        Коментар


                        • HondaLover
                          HondaLover коментира
                          Редактиране на коментар
                          Пак съм аз - двигателят гори много масло. При стартиране лампата на аладин свети поне 2 сек. и след това изгасва. Това проблем ли е?

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X