Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ролбари в шампионата да или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ролбари в шампионата да или не

    понеже не всеки ще си направи сейф клетка
    92
    ще карам с ролбар
    68.48%
    63
    ще карам без ролбар
    14.13%
    13
    бих карал с ролбар, но няма начин да сложа на джипа
    17.39%
    16

  • #2
    До: Ролбари в шампионата да или не

    Аз лично бих карал с ролбар с оглед безопасноста,защото се прави за кеф,не да си трошим главите.
    MG RACING

    Коментар


    • #3
      До: Ролбари в шампионата да или не

      да, но има хора които немогат да си сложат ролбари,но искат да карат. по добе е със но няма как да стане

      Коментар


      • #4
        До: Ролбари в шампионата да или не

        Аз лично съм за ролбарите и минимум 4 точкови колани. Но Соти е на мнение, че сложим ли клетка, веднага сме се обърнали ( все пак сме с паркетник и ламарините са ни важни ). Но ако ще се прави непрофесионален шампионат - няма смисъл да се въвеждат задължително клетките.
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #5
          До: Ролбари в шампионата да или не

          на едно екстремно състезание видях как джипа на Иво се катурна и му нямаше абсолютно нищо
          но трябва да се има в предвид че те карат екстремен траял там има вероятност да се обърнеш на всяка зона........
          при един нормален траял със средна трудност според мен не е необходимо
          поне на мен тези железа са ми много противни при полежение че мйта джипка е за всичко...
          поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Ролбари в шампионата да или не

            Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
            Аз лично съм за ролбарите и минимум 4 точкови колани. Но Соти е на мнение, че сложим ли клетка, веднага сме се обърнали ( все пак сме с паркетник и ламарините са ни важни ). Но ако ще се прави непрофесионален шампионат - няма смисъл да се въвеждат задължително клетките.
            Сложи си на Черокито,тогава...
            Гласувал съм ЗА,но няма как да си сложа...а и не искам.Ако е за време-със сигурност трябва.Ако е хипер-екстийм-пак.Тези траяли,които съм виждал-за тях не е задължително.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Ролбари в шампионата да или не

              Ролбарите са за състезания от типа рали,там скоростните катастрофи и обръщанията са задължителни.Ако се направят друг формат състезания където проходимоста а не скороста са преоритет то тогава може да се мине и без тези железа в купето.Помислете защо като излизаме да караме по чукарите и преминаваме през препятствия за удоволствие не си монтираме "клетки" за безразсъдно шофиране.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #8
                До: Ролбари в шампионата да или не

                Доколкото разбрах идеята е да се привлекат повече хора да карат, а трасето няма да е екстремно така че да се трошат колите. Колкото повече изисквания има толкова по-малко хора ще доидат, да ролбара е хубавонещо но за профитата. Предлагам да се предържаме към идеята да стане траял с не голяма трудност за да могат да участват коли подготвени за хард разходки а които иска да се пробва без да има кой знае каква подготовка по колата, всички разисквания с ролбар или не мисля че са излишни то по тази логика трябва да има изискване и лебедка да има колата. Дайте да направим така че да могат повече хора да се пробват по трасето а не да ги ограничаваме още в началото

                Коментар


                • #9
                  До: Ролбари в шампионата да или не

                  Ако ролбарите станат задължителни веднага отписвате голяма част от участниците. На много от съвременните джипки слагането на ролбар автоматично ги "бракува" да не говорим че за ежедневна експлоатация това не става. Освен това ролбара е необходим при много екстремни препятствия но е възможно трасето да се направи така че дори и да има обръщане то да не е проблем и ролбара да не е задължителен. Имайте в предвид че на всички машини конструкторите са направи достатъчно здраво купето което да понесе едно две преобръщания. Ролбара е необходим само на състезателни машини където се очакват удари и обръщания с голяма скорост, многократно и съчетани с удари.

                  От друга страна нищо не пречи когато се прави трасе изрично да се маркират участъци които са особено екстремни и биха представлявали по-голяма опасност и в тези участъци да могат да навлизат само оборудвани с ролбар машини. Това е добре от гледна точка на развитие на спорта. Но не забравяйте обикновените любители на офроуда които ще дойдат със семейната джипка и които в останалата част от седмицата си возят детето с нея... Нека има място за всички. Много е трудно да се намери начин и хора като Иво от Испания и просто любител на офроуда да се състезават заедно но аз мисля че е възможно.

                  Затова нека който иска да си оборудва машината на максимум да го направи но и който си дойде със семейния автомобил също да има какво да прави и да не се получи откъсване на една елитарна прослойка от другите и след време отново да се заговори абе дайте да си направим един "шампионат" да си покараме за кеф...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ролбари в шампионата да или не

                    точно така ще стане, като при по екстремни участъци на състезателя ще бъде оказвана помощ по осмотрение на организатора

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ролбари в шампионата да или не

                      Почти няма САМУРАЙ дето да не се е обръщал поне веднъж. Аз лично (на Шумен 2005) направих двойно салто с винт (без ролбар), ама си продължих до финала.
                      Мисля че РОЛБАР при траяла трабва да се личен избор на пилота. Навигатора, така и така не се качва в колата.
                      Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                      http://www.cardomain.com/ride/2562837

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ролбари в шампионата да или не

                        Моето скромно мнение е, че трябва да се направи както в ендурото,клас Хоби и клас Експерт,като са с различни по трудност и техничност трасета,за да може всеки желаещ да опита,и да направи щоу за публиката и кеф за себе си.
                        MG RACING

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ролбари в шампионата да или не

                          много интересни мнения на базата на тях вече се оформя нещо и колеги подготвяйте навигаторите за траял, не за роадбук приоритета ще е техническо шофиране не скорост ще правим 2 трасета с 2 трудности и всеки ще прецени къде да се пусне, като на начинаещите ще се указват проблемни места и как да бъде преминат дадения участък за да не се стигне до инцидент аз гласувах че ще карам без клетка и нарочно няма да си сложа известно време но имам 3 точкови колани които винаги ползвам при екстремни ситуации наистина малко пречат но ни ПАЗЯТ живота

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ролбари в шампионата да или не

                            Уважаеми колеги като стана дума за роудбук искам да ви кажа че той е чисто ралиджийски прийом за ориентация. Има ли роудбук значи не говорим за офроуд а за рали...!
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ролбари в шампионата да или не

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Уважаеми колеги като стана дума за роудбук искам да ви кажа че той е чисто ралиджийски прийом за ориентация. Има ли роудбук значи не говорим за офроуд а за рали...!
                              Не съм съгласен.ROAD BOOK-а може да служи за предвижване от едно ИК/изпитание за класиране/ до друго като преминаването по маршрута става за строго фиксирано време ,предварението се наказва и закъснението също.Вярно тогава трябват повече съдии но ако има до пет ИК на ден то достатъчно съдии ще се намерят.Рали варианта с road book е тъпа измислица при положение че неможеш да обезопасиш етапа.Представете си етап от 50 до 200км с разбеснели се джипове,това е лудост
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X