Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ролбари в шампионата да или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ролбари в шампионата да или не

    тук говорим за затворени трасета няма нужда от роад бук

    Коментар


    • #17
      До: Ролбари в шампионата да или не

      Но може да има и няколко затворени трасета ,прав ли съм
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #18
        До: Ролбари в шампионата да или не

        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
        Но може да има и няколко затворени трасета ,прав ли съм
        отворени или затворени

        Коментар


        • #19
          До: Ролбари в шампионата да или не

          Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
          отворени или затворени
          затворени естествено
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #20
            До: Ролбари в шампионата да или не

            идеята е да само такива затворени трасета подготвени за траял ти какво имаш пред вид?

            Коментар


            • #21
              До: Ролбари в шампионата да или не

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              Представете си етап от 50 до 200км с разбеснели се джипове,това е лудост
              А как мислиш че караме до сега в шампионата , а ?

              Коментар


              • #22
                До: Ролбари в шампионата да или не

                Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                идеята е да само такива затворени трасета подготвени за траял ти какво имаш пред вид?
                От две години замисляме във Варна да направим състезание което да е съвкупрост от няколко трасета за траял.Едното е горски траял,второто е пясъчен в кариера, третото трасе е блато а четвъртото е кариера за камъни.Понеже четирите трасета неможем да ги съберем на едно място сме предвидили да има преход по пътна книга за фиксирано време.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #23
                  До: Ролбари в шампионата да или не

                  Това за ролбара е чудесна идея, но не е ли по скоро за профи траял автомобили? Аз си ползвам возилото и като семеен автомобил и пред дилемата ролбар за едно или две състезания или удобството да си возя детето в джип без ролбар цяла година определено ще избера второто. Прав е колегата че джиповете стандартно са предвидени за преобращане с ниска скорост. След ролбара следва каска и подходящ колан защото никак не е приятно да си удариш главата в една тръба вместо в меката тапицерия. Според мен ако се стигне до ролбар ще си сложа каска, четириточков колан, нечупливи "стъкла" или изобщо ще махна стъклата, сух акумулатор, състезателен резеорвар, и то какво стана? Стана май почти профи. По скоро трябва трасето да се съобрази с по големия брой участници които за съжаление в нашата страна не разполагат с подходящите ресурси и да може да кара всеки желаещ. Просто всеки подписва декларация че сам носи отговорност за евентуални щети по возилото си. На разходки да не ходим с ролбари, а какви "простотий" правим понякога.
                  идеята е чудесна и я подкрепям с две ръце. Поздрави.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ролбари в шампионата да или не

                    Е.... днес пак "захлюпих" самурая. Нямам ролбар, но седалките и 4-точковия колан добре се справиха със ситуацията. Дори предното ми стъкло остана здраво. Нямам снимки, но очаквам banjo да напише доста цветна тема с много снимки. Направо се оля да снима и да ме базика.
                    Така че РОЛБАРА е за по-яко каране. За простичките обръщания конструкцията си държи.
                    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                    http://www.cardomain.com/ride/2562837

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ролбари в шампионата да или не

                      ролбарите горе долу ги изяснихме, като поне трябва да има колани които да са закопчани при тръгване. да повдигнем въпроса за лебедките ще правим ли трасета уинч чалендж или ще ги оставим за по-нататък

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ролбари в шампионата да или не

                        Това с няколкото тряла и свързване между тях за точно време по пътна книга го има в Гърция. И е един добър вариант, аз лично съм гледал и съм имал възможност да ги гледам всичките тряли или отсечки за време. Там дори по преходите има тежки участъци, но се минават за точно време, което аз с нисана при положение че го пазя минавах. Е естествено при нашите съседи победителите се знаят преди да започне състезанието, но какво да се прави.
                        За ролбарите само да кажа, че според мен са си задължителни, защото съм виждал как се обръща джип с не повече от 5км/ч и се смазва тавана до седалките, не е приятна гледка, шофьора беше легнал на двете седалки и само това го спаси. Виждал съм и Иво как минава през таван с клетка и си продължава без да спира. Виждал съм го това упражнение и моето мицубиши което после си запали и се прибра на собствен ход. И се сещам как съм седял с нисана и съм се чудил дали като мина от някъде няма да се катурна няколко пъти надолу и това ми беше една от първите работи които направих на мицубишито, защото друго се купува прави ама резервни части за хората все още няма.
                        И нека ако някои организира състезание да се замисли какви отговорности носи и какви може да са последствията при един инцидент без елементарни защитни средства. Защото и на равното моге да се направи беля.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ролбари в шампионата да или не

                          Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                          ролбарите горе долу ги изяснихме, като поне трябва да има колани които да са закопчани при тръгване. да повдигнем въпроса за лебедките ще правим ли трасета уинч чалендж или ще ги оставим за по-нататък
                          Аз съм за лебедки но да се пломбират и при разпломбиране да се начисляват наказателни точки.Целта на състезанието според мен е да се покаже уменията на екипажа да могат да преодолеят дадените препятствия,как ползват наличния инвентар като крикове,стълби, резервни гуми,въжета,полиспасти и др.,как могат да преведат автомобила през места където трезво мислеш човек не би се движил с превозно средство.В първото състезание на Варна Трофи видях как "ралийджиите" немогат да ползват едно от най-важните за джипа приспособления защото само могат да натискат педала на газта. Като се замисля и това немогат да правят добре защото не можеха да преценят правилно ситуациите от къде да минат.OFF-ROAD-а е място не за най-скъпия джип с най-мощния двигател,а за хора с умения.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ролбари в шампионата да или не

                            Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                            Това с няколкото тряла и свързване между тях за точно време по пътна книга го има в Гърция. И е един добър вариант, аз лично съм гледал и съм имал възможност да ги гледам всичките тряли или отсечки за време. Там дори по преходите има тежки участъци, но се минават за точно време, което аз с нисана при положение че го пазя минавах.
                            +1
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ролбари в шампионата да или не

                              Мисля, че за джиповете с меки тавани ( по специално Уаз и Газ69) задължително трябва да има ролбари. Захлупи ли се джипа-край!
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ролбари в шампионата да или не

                                Аз лично съм за клетката , но може и да не е задължителна .Това обаче непременно трябва да се вземе под внимание при оформянето на трасетата.Виждал съм състезания ,където се движат със 4-6 км/ч и при обръщане става страшно.
                                ,,.....Според мен ако се стигне до ролбар ще си сложа каска,...'
                                Вярно е ,че ресурсите(финансовите) няма да достигнат на някой , но употребата на каски според мен не подлежи на коментар.Не е нужно лебедката да се пломбира (все пак е затворено трасе и всичко се вижда), а просто употребата и да носи нак. точки. Желанието ни е тези състезания да бъдат достъпни , за повече учасници , но мерките за безопасност не трябва да се забравят или свеждат под някакъв неразумен минимум.
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X