Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ли ще стане?!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво ли ще стане?!!!!

    Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
    ....А в интерес на истината (ако не бъркам) това не е януарския сняг, а ледник някакъв в Япония, не че омаловажавам силата на природата

    Истински сняг си е!!!

    http://pikantno.eu/viewnews.php?id=6885
    Не е важно какво караш, а как го караш !

    Коментар


    • #32
      От: Какво ли ще стане?!!!!

      Както и да е. Чакам темата "защо държавата не ми осигурява достъп до Вихрен зимата"

      п.с. по къси ръкави съм и с маратонки Адибас.

      Коментар


      • #33
        От: Какво ли ще стане?!!!!

        За всичко са виновни метеоролозите. И врачките. Как не го предвидиха? За какво им се плаща? Разсипия! ...

        Коментар


        • #34
          От: Какво ли ще стане?!!!!

          Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
          Истински сняг си е!!!

          http://pikantno.eu/viewnews.php?id=6885
          Мда. Роторни. И явно го чистят на слоеве. Хитринка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Какво ли ще стане?!!!!

            Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
            Измирането е следствие на отпускането което е настъпило у хората та дори и възрастните...Баща ми е от село човек 47 набор...Смисъл на достатъчно години е ,че да е видял какво е било едно време...Е не е умирал никой...Може да не е била подготвена държавата да те спаси ,но всеки е бил подготвен сам за себе си или семейството!
            Тук има много по-големи хора от мен аз съм млад и не познавам тези периоди ,но от разказите на баща ми знам как са имали всичко и са можели да изкарат значително време ! да не казвам и месеци ако се наложи(а то всъщност е било така ) защото зимата са се хранели с това което са запасили и за разлика от сега са си го отгледали ,а не купили (каквато възможност имаме ние ,но никой не го мисли или поне малко са готови) Та така...Картофи,буркани ...Знаете как е ...Ориз...Брашно....Печали са си хората...А ние сега като загубим тока и изпадаме в паника...
            Аз лично съм подготвен...Имаме дърва...Имаме и как да топлим с тях поне една ,две стаи...Има храна винаги поне за няколко дена и имам и Джип де (иначе какво бих търсил в този така или иначе хубав форум)
            Та на въпроса...Какво ли ще стане? -подготвените ще чакат....Неподготвените ще се оплакват или поне уцелелите...
            Ама никой не ни е виновен...Ние решаваме как да живеем и какво да правим ...
            Поздрави от не толкова снежното вече Габрово!
            Приятелю, всичко това е така и сега ... в провинцията.
            Не ме разбирай криво, много си е добре, но сега си помисли откъде бурканите и картофите, запасите, ракията, виното и т.н. на паветата в големия град.
            В него пък- други предимства ... и отново търсим пълното щастие, хем знаем, че го няма.
            Казваш, запас от дърва ...
            Тази година почти 70лв. за куб.м. метровици и сега режа и псувам, че са боклук и за нищо не стават.
            Та, така! бъди здрав!
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #36
              От: Какво ли ще стане?!!!!

              А добре де, ако падне такъв сняг, повярвайте ми най-малкия проблем ще са неизчистените улици, всеки, който живее под 10 етаж ще имат проблем с дишането даже!
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #37
                От: Какво ли ще стане?!!!!

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                За всичко са виновни метеоролозите. И врачките. Как не го предвидиха? За какво им се плаща? Разсипия! ...
                Ц, "виновен" е ШЕФА - Слава нему! Метеоролозите, рядко познават за вчера, камо ли за утре, ама тоя път по неведоми причини взеха, че познаха че ще вали, ама много! Аз лично смятам, че такова време е благодат, и човек, ако не му се налага да ходи по спешност до болница, е по-добре да си седи дом и да си пийва винце с мезе покрай котела и да хвърля повечко гориво за компенсация на студеното време, за да е топло на жената и спокойно на душата. В такова време да тръгнеш на гости, на кафе, до моуа и други подобни типични български глупости от последните десетилетия, е меко казано необмислено. Но ние като се качиме в автомобилите си и сякаш се качваме на "вседеходи", за които нищо и никой няма значение, и така до момента в който "вседехода" спре. Тогава настъпва големия вой и търсенето на чуждата вина..., но както знаем тука е така!
                На практика тъй като и аз дори в Пловдив останах 14ч без ток, което щеше да е проблем ако нямах резервно захранване на котелните помпи. В такъв момент едно хибридно резервно ел захранване(разбирай малък ветроагрегат и поне 100 W слънчев панел), осигуряват напълно живота на едно домакинство почти за неограничено време. Верно, че струват пари, ама ако живота ти е заложен на карта, и едва ли можеш да очакваш тези на които плащаш данъци да ти помогнат, мисля че нямаш голям избор. Разбира си зимно време поддържам и малко повече хранителни припаси(брашно, варива и др. такива) от колкото лятото.
                P.S. Живея почти в града, но поради определна специфика, тъпоумието и мързела на местната власт(което е стандарт почти за цяла България), съм на практика откъснат от този град. Мисля, че това повече ми допада от колкото да ми пречи...
                Последно редактирано от D-MAX; 13-01-12, 09:18. Причина: Проблеми с граматиката, която никога не ми е била силна страна :)
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #38
                  От: Какво ли ще стане?!!!!

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  ... Най - дебелата снежна покривка измерена в България е била 270см и е било през 60те или 70те години на миналия век. Измерванията са правени край хижа "Вихрен" на Пирин планина. А толкова метри сняг, не знам, това и БАТа няма да го чисти.
                  Просто на други места не е имало кой да го измери. На 29.04.1978 на слизане от Голям Перелик към х. "Перелик" стените на снежния тунел бяха по-високи от ГАЗ-66 (виетнамка) фургон. Този малък участък го пробивахме няколко дни с 1 булдозер, че даже пробваха и с взрив (оказа се силно неефективен ).
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво ли ще стане?!!!!

                    Чудя се защо никой не направи коментар относно пост 27!???

                    Или няма как там да се защитят управниците май с лошото време, щото то е било за всички лошо!
                    Не е важно какво караш, а как го караш !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво ли ще стане?!!!!

                      Ама какъв сняг бе колеги. Бегайте при палмите!
                      Проблема не е в снега само. Или в управляващите/крадящите. Или липсата на техника. Или предпочитанието на Пешо да ги изтряска на сливовица вместо да сложи 5 буркана в мазето. Проблема е комбинация от всичко по горе. Много народ е станал мързелив и чака да го оправят оправниците. И те ги "оправят" завидно добре.

                      Я да каже някои преди 70-100 години дали като ти спрат тока за 6 часа е било проблем. Ставаме кекави, е това е истината. И чакаме ня някой друг.
                      Не се косете толкова, трябва да видите тук как беше като им спряха тока за 6 часа. Върха беше като започнаха да преливат в океана пречиствателните станции. За агрегат да е чувал някой?
                      Народа реве, ама буквално комчийката реве със сълзи. Няма вода за детето, няма храна и няма и как да я сготви. Не можела да се обади на мъжа си а той даже не можел и да се прибере явно. И реве като магарица.
                      В нас съм с с галони бутилки с питейна вода. Консерви за седмица поне. На газовата бутилка мога да готвя поне месец. От колите можехме да източим около 300 литра бензин за генераторче. За радиостанции, сателитни телефони и торби с батерии не ми се и споменава- то си ни е професия да ги имаме.

                      В калифорния между палмите имам одеало в багажника на всяка кола. И не чакам на никoй да ме избърше.
                      Ставаме кекави, крадът ни много. Лъжат ни още повече. И за това метър сняг е бедствие. Консервите са евтини, бутилираната вода и родопските одеяла- и те. Не чакай на кмета да дойде и да те завие...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво ли ще стане?!!!!

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ... Я да каже някои преди 70-100 години дали като ти спрат тока за 6 часа е било проблем. Ставаме кекави, е това е истината. И чакаме ня някой друг. ...
                        За преди 100 години не знам, ама и преди 40-50 все още не беше никаква особена драма като спре тока. Топлехме се и се готвеше на твърдо гориво (после и на нафта), а във всяка къща имаше газена лампа и свещи. Телевизия нямаше, Интернет пък ич!

                        Взехма да ставаме като западняците ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво ли ще стане?!!!!

                          Ето снимки от Етрополе днес 9 дни след обилния снеговалеж.
                          Така изглеждат улиците с изключение на 3-4 основни!!!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170120121055.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5337635

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170120121056.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5337636

                          А така е пътя към вилната зона.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170120121053.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5337633

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170120121054.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5337634

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170120121051.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5337637

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170120121052.jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5337638

                          .... и преди някой да е казал, е и какво път ли е, да кажа че е от снощи защото е трябвало да дойде линейка!!!!



                          п.п Явно някой трябва да умира, за да си свърши друг работата!
                          Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 17-01-12, 14:25.
                          Не е важно какво караш, а как го караш !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво ли ще стане?!!!!

                            Навсякъде проблема със снега се решава по различен начин.
                            Какво съм виждал в Новосибирск, зимата.
                            Посрещат ни първия път от аерогарата, с една Латвия. Тръгваме по пътя - през някакво поле, към града, Гледам, от двете страни на пътя, на малки стълбчета - около метър, светят лампи - вечерта беше. Хваля ги - като алея на градски парк сте го направили, много е красиво! А те - ами не са лампите в парка, това са си стълбовете на осветлението, лятото може да ги видиш целите
                            Тоест, там не махат снега, а просто го уплътняват и подравняват, става като бетон - равен и здрав. Следващ момент - хвана ме страх - отпред някакъв излезе от страничен път, и си викам - леле, по този снеголед, сега се утрепахме... Ама не - нашия закова като лятото на Слънчев бряг. Питам пак, напълно ошашавен - абе как го правиш това??? Той се хили - "шиповые", тоест, има шипове на гумите, и тръгването и спирането си е като на асфалт. Загледах се - на всички отзад и отпред има триъгълни знаци залепени по стъклата, като "Внимание" с едно голямо "Ш" в средата. Да знаеш, че този отпред има шипове, и може да спира рязко. Ти ако не си- мисли му...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s.jpg
Прегледи:1
Размер:10.7 КБ
ID:5338728

                            В Канада, съм виждал как чистят улиците в градове и села, като навали сняг. Роторни снегорини, но товарят на камиони.

                            Последно редактирано от Веско; 24-01-12, 06:33. Причина: букви
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво ли ще стане?!!!!

                              И интересна прикачна система за широки пътища.

                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво ли ще стане?!!!!

                                Аз се чудя как го намират точно пътя да изчистят

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X