Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Паджеро 2

    Аз отскоро съм собственик на Паджеро 2, дълга база, та ще задавам разни вероятно тъпи въпроси.
    Днес джипът след 100 м каране хвърли ремъка на алтернатора. Те трябва да са два, аз съм с един, тя е дълга история.
    Светнаха на таблото лампите за алтернатора, за водата. Дотук - всичко е нормално.
    Светна обаче и жълта лампа с масльонка и под нея нещо зигзагообразно като течност.
    И най-странното - светна лампата за ръчната спирачка. Нямаше как, върнах се бавно, на ход, като гледах термометъра.
    Става въпрос за около 500-600 м. Надявам се да не съм повредил нещо.
    Обаче колата нямаше серво на спирачките(лампата на ръчната светеше през цялото време) и добре, че беше съвсем близо до вкъщи.
    Та: има ли някаква причина да нямам серво като карам без ремък на алтернатора(той върти и водната помпа) и каква е тая жълта
    лампичка с масльонката?
    Помагайте, имате сигурно богат опит.
    Поздрави.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

  • #2
    От: Въпрос за Паджеро 2

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Аз отскоро съм собственик на Паджеро 2, дълга база, та ще задавам разни вероятно тъпи въпроси.
    Днес джипът след 100 м каране хвърли ремъка на алтернатора. Те трябва да са два, аз съм с един, тя е дълга история.
    Светнаха на таблото лампите за алтернатора, за водата. Дотук - всичко е нормално.
    Светна обаче и жълта лампа с масльонка и под нея нещо зигзагообразно като течност.
    И най-странното - светна лампата за ръчната спирачка. Нямаше как, върнах се бавно, на ход, като гледах термометъра.
    Става въпрос за около 500-600 м. Надявам се да не съм повредил нещо.
    Обаче колата нямаше серво на спирачките(лампата на ръчната светеше през цялото време) и добре, че беше съвсем близо до вкъщи.
    Та: има ли някаква причина да нямам серво като карам без ремък на алтернатора(той върти и водната помпа) и каква е тая жълта
    лампичка с масльонката?
    Помагайте, имате сигурно богат опит.
    Поздрави.
    Вакуумпомпата за сервото се намира на задния капак на генератора- съответно не се ли върти генератора- нямаш вакуум и педала на спирачките става твърд.
    На самото серво имаш датчик, който задейства лампата за ръчната спирачка при липса на достатъчно вакуум.
    Оранжевата лампа с масльонката е от датчик за нивото на маслото в картера. обикновено светва когато маслото е на минимум.
    Надявам се че съм бил полезен.
    Поздрави!
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Паджеро 2

      заедно сме писали с колегата
      Последно редактирано от druje; 11-01-12, 19:03. Причина: заедно сме писали
      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Паджеро 2

        Ето ти картинка на лампите, че докато се мотая са ти описали другите работи.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:188.2 КБ
ID:5334700
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Паджеро 2

          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
          Днес джипът след 100 м каране хвърли ремъка на алтернатора. Те трябва да са два, аз съм с един, тя е дълга история.
          Хвърли новия ремък или това е още старият?

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Паджеро 2

            Момчета, благодаря за бързата, бих казал, светкавична реакция.
            Аз, разбира се, още утре ще проверя, но съм сигурен, че маслото си е в двигателя.
            Това са близо 7 литра, под джипа няма и капка, а съм го налял преди 2 седмици.
            Все пак, утре първо ще го проверя с пръчката, за да не се изказвам неподготвен.

            @Паджеровод:
            Хвърли новия, но колата едва ли е виновна. Виновен съм си аз. И ето защо:
            Когато купих джипа, той имаше само един ремък на алтернатора. Реших да сменя всичките, включително двата ангренажни.
            Всъщност, те са общо шест - два на алтернатора, два ангренажни, един на климатика, един пистов.
            Когато тръгнах да купувам ремъци, като всеки аджамия, бях набързо излъган от търговците. Дадоха ми за алтернатора ремък 1075 мм(а той по каталог е 1088.
            Монтьорът се поизмъчи при слагането(което е естествено при по-къс ремък). Но по-лошото е друго: аз купих последния ремък 1075 в магазина, а другия го купих
            от друг магазин, пак пише на него 1075. Малка изненада - ремъците са различни по дължина, но това го разбрахме чак при поставянето - ако стегнеш единия, другият виси.
            Затова оставихме временно само единия, вярно, беше леко хлабав и свиреше. Като всяко временно нещо, нали знаете... Наложи ми се да карам джипа, за това съм го взел.
            Междувременно купих два нови ремъка, уж са Бош, 1088 мм, от един кашон извадени. Но все не оставаше време за смяна... и така до днес.
            Впрочем някакъв продавач ми каза, че ремък под 15 лв за Паджеро бил фалшив. Не знам доколко е вярно, аз ги купих по 8,50 единия.

            Абе, тепърва ще се сработваме с тоя джип. Иначе е добър, катери се като коза, за тая кубатура харчи разумно.
            И още един въпрос - оказа се, че аз на практика се разкарвам из планината без резервна гума. Тя е заключена с обръч, а аз нямам ключ за него.
            При вас тоя ключ отделен ли е или всичко се отваря с един ключ(така е на микробуса ми, той е Вито)?
            Последно редактирано от Hala; 11-01-12, 19:33.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Паджеро 2

              Бихте ли уточнили ДВГ-то на това Паджеро,защото моето е с три ремака + ангренажа.Сигурно става въпрос за някоя от дизеловите версий.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Паджеро 2

                Дизел, 2,5 л, 98 к.с. 1996 г. Ремъците са общо 6, по-горе съм ги описал.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Паджеро 2

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  ...
                  Но по-лошото е друго: аз купих последния ремък 1075 в магазина, а другия го купих
                  от друг магазин, пак пише на него 1075. Малка изненада - ремъците са различни по дължина, но това го разбрахме чак при поставянето - ако стегнеш единия, другият виси...
                  Когато са два ремъка правилото е не само един размер, а и една марка!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за Паджеро 2

                    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                    .........И още един въпрос - оказа се, че аз на практика се разкарвам из планината без резервна гума. Тя е заключена с обръч, а аз нямам ключ за него.
                    При вас тоя ключ отделен ли е или всичко се отваря с един ключ(така е на микробуса ми, той е Вито)?
                    Ами аз нямам обръч. При мен има секретна капачка на една от гайките на резервната гума. Има логика всичко да е с един ключ, ама дали е така нямам представа. Виж някой ключар дали няма да помогне.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за Паджеро 2

                      Да се отчета: Днес му сложих 2 нови ремъка за алтернатор, 10х1088 и всичко се оправи.
                      Да спомена, че получих полезен съвет от един автомонтьор, който мина наблизо, докато правех джипа.
                      Оказа се, че той многократно е сменял ремъци и ме посъветва да откача корпуса на въздушния филтър от коша.(3 винта М6),
                      без да разкачвам гуменарията и да дръпна филтъра към купето колкото позволяват гумените тръби.
                      Излезе прав, така има съвсем лесен достъп до двата винта, които натягат пистовия, също и до винта и контрата,
                      които натягат алтернаторните ремъци. Вероятно го знаете, но аз за всеки случай, може да има някой по-неопитен, като мен.

                      Сега нов въпрос - на моя джип има термометър за външната температура, кренометър и висотомер.
                      Има втори вариант, при който там са термометър, уред за налягането на маслото и уред за температурата на антифриза.
                      При мен термометърът не работеше, в смисъл стоеше си тъмен и не показваше нищо. Дадох го на специалист, който го поправи, но в момента показва -30 градуса. Та знае ли някой дали тоя уред се настройва отнякъде и къде е датчикът, който мери външната температура?
                      Още един въпрос - кренометърът е пълен с някаква течност. Знае ли се каква е и докъде трябва да е пълен?
                      И последен въпрос за днес - не трябва ли да има някъде на таблото лампичка, която да показва, че са включени късите светлини?
                      За дългите има, видях я, синя е и е в левия ъгъл.
                      Благодаря предварително.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за Паджеро 2

                        И при мен няма инндикация за къси светлини мисля че този датчик се на мира отпред покрай водния радиатор.
                        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за Паджеро 2

                          По отношение на креномера- пълни се с глицерин. Най- вероятно се е спукала мембраната и е изтекъл. Имаше цяла тема със снимки за поправката му. Разрови се и ще я намериш. Аз моя го оправих, гледайки оттам. Не съм сигурен, че има индикация за включени къси светлини. При мен също няма лампа, показваща кога са включени.
                          Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
                          0878226696; 0876927507

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за Паджеро 2

                            Погледнах в ръководството такава индикация липсва само за дълги има.
                            Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за Паджеро 2

                              1.Тема за Термометър.
                              2.Тема за Креномер. (оригиналната течност е Лигроин)
                              3.Индикация за къси светлини Няма.
                              Ама ползвай търсачка моля.
                              Поздрави.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X