Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Текуща поддръжка на Opel Frontera

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

    не от хубава стомана са,и зегерките също,не знам защо се получава така,ще видите утре снимките какво сме направили




    Поздрави

    Коментар


    • #77
      До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

      Много съм изморен днес,големи перипетии,но всичко си доиде на мястото,Сега отивам нощна смяна утре ще кача снимките по някое време.
      днес просто не мога





      Поздрави

      Коментар


      • #78
        До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

        Ето и разказа по картинки.
        След зяманата на автоматичните хъбове с ръчни се получи следното:
        Маха се зегреката която държи полуоската и цялата карантия на автоматичният хъб и се слага ръчният,до но полуоската се движи свободно,след 2000 км започна да се чува едно стържене,и се шашнах,отивам при маисторите и след консулатции с фанатик се изработи следната шаиба с зегерката(по малките шаиби).покарах няма и 200 км и се започна пак същото скърцане
        пак разглобяваме и се оказа че се е получил 1мм луфт което на 1 метър с 1 см.Вдигаме джипа на крик и гумата се клати,и си викам аиде на новите главини,сваляме хъба,мерим с луфтомера 1 мм има на шаибата към полуоската,а ги направихме плътни(1 на снимката с луфт 0.5 мм),просто зегерката не може да издържи на натоварването(снимка 4),нищо че беше високоякостна.и се взе следното решение,на полуоската има дупка за болт 8 мм,правят се нови шаиби и луфта се обира от болта,като болта се оставя в въздуха за да е под напрежение(монтирани нямам снимки че телефона отказа да снима точно тогава).
        След като се сложиха новите шаиби и се обра луфта)остана само този луфт които ние оставихме от 0.5 мм на самата шаиба),гумата не мърда вече и всички шумове изчезнаха,смених и накладките с термоустоичивите пластини,сложих новият шарнир и работат заспа.
        Целият проблем идваше от луфта които се беше получл,от износените накладки.
        На всички леки коли тази полуоска си има разба и се затяга,след като автоматичният хъб е обирал този луфт с пружината си,а ръчният е кух от вътре,мисля че взех правилното решение.
        Очаквам коментари



        Поздрави
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #79
          До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

          Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
          Ето и разказа по картинки.
          След зяманата на автоматичните хъбове с ръчни се получи следното:
          Маха се зегреката която държи полуоската и цялата карантия на автоматичният хъб и се слага ръчният,до но полуоската се движи свободно,след 2000 км започна да се чува едно стържене,и се шашнах,отивам при маисторите и след консулатции с фанатик се изработи следната шаиба с зегерката(по малките шаиби).покарах няма и 200 км и се започна пак същото скърцане
          пак разглобяваме и се оказа че се е получил 1мм луфт което на 1 метър с 1 см.Вдигаме джипа на крик и гумата се клати,и си викам аиде на новите главини,сваляме хъба,мерим с луфтомера 1 мм има на шаибата към полуоската,а ги направихме плътни(1 на снимката с луфт 0.5 мм),просто зегерката не може да издържи на натоварването(снимка 4),нищо че беше високоякостна.и се взе следното решение,на полуоската има дупка за болт 8 мм,правят се нови шаиби и луфта се обира от болта,като болта се оставя в въздуха за да е под напрежение(монтирани нямам снимки че телефона отказа да снима точно тогава).
          След като се сложиха новите шаиби и се обра луфта)остана само този луфт които ние оставихме от 0.5 мм на самата шаиба),гумата не мърда вече и всички шумове изчезнаха,смених и накладките с термоустоичивите пластини,сложих новият шарнир и работат заспа.
          Целият проблем идваше от луфта които се беше получл,от износените накладки.
          На всички леки коли тази полуоска си има разба и се затяга,след като автоматичният хъб е обирал този луфт с пружината си,а ръчният е кух от вътре,мисля че взех правилното решение.
          Очаквам коментари



          Поздрави
          Колега , дай малко инфо откъде се сдоби с ръчните хъбове. Сега съм на море и след преходите по пресечена местност пукането на иглите все повече се увеличава , та като се прибера първата работа ще са ми ръчните ! Дано ме прибере до София де ....
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #80
            До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

            Звънни на Лозан отиди при него тои да ти ги монтира,послушаи ме
            Моите по тогавашният курс на долара 1.28 лв,ми излезнаха 220 лв,чаках ги 3 месеца,като доидоха мито ддс и ми стъпиха на 400лв.
            тук AVM бяха на 480 лв.
            Разликата от моите и на AVM е само външният вид.едни и същи са.
            Ако ти потрябва телефона на Лозан кажи,но тои е до 10 на море.



            Поздрави

            Коментар


            • #81
              До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
              Ето и разказа по картинки.
              След зяманата на автоматичните хъбове с ръчни се получи следното:
              Маха се зегреката която държи полуоската и цялата карантия на автоматичният хъб и се слага ръчният,до но полуоската се движи свободно,след 2000 км започна да се чува едно стържене,и се шашнах,отивам при маисторите и след консулатции с фанатик се изработи следната шаиба с зегерката(по малките шаиби).покарах няма и 200 км и се започна пак същото скърцане
              пак разглобяваме и се оказа че се е получил 1мм луфт което на 1 метър с 1 см.Вдигаме джипа на крик и гумата се клати,и си викам аиде на новите главини,сваляме хъба,мерим с луфтомера 1 мм има на шаибата към полуоската,а ги направихме плътни(1 на снимката с луфт 0.5 мм),просто зегерката не може да издържи на натоварването(снимка 4),нищо че беше високоякостна.и се взе следното решение,на полуоската има дупка за болт 8 мм,правят се нови шаиби и луфта се обира от болта,като болта се оставя в въздуха за да е под напрежение(монтирани нямам снимки че телефона отказа да снима точно тогава).
              След като се сложиха новите шаиби и се обра луфта)остана само този луфт които ние оставихме от 0.5 мм на самата шаиба),гумата не мърда вече и всички шумове изчезнаха,смених и накладките с термоустоичивите пластини,сложих новият шарнир и работат заспа.
              Целият проблем идваше от луфта които се беше получл,от износените накладки.
              На всички леки коли тази полуоска си има разба и се затяга,след като автоматичният хъб е обирал този луфт с пружината си,а ръчният е кух от вътре,мисля че взех правилното решение.
              Очаквам коментари



              Поздрави
              Аз също си монтирах ръчни хъбове,но не съм карал все още.Хъбовете ми са АВМ и в комплекта нямаше зегерка,макар че на полуоската има канал.Кажи как стои въпроса със зегерката преди да съм тръгнал.

              Коментар


              • #82
                До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                Сложи зегерка,иначе всикчо преди карето си отива,сложи 2мм дебела,мисля че беше,ако не се лъжа,слагаш външна,покараи го да кажем 200-300 км и свали хъба пак,и погледни зегерката,ако има тумбак,или луфт,дори и 1мм на 1 метър е 1 см достатъчно да разбие лагерите,като вдигнеш едната гума на крик и разклати по верикалата,има ли луфт с зегерката значи е заминаламинаваи на моят вариант,просто там е голямо натоварването,при автомата има какво да го обира този луфт,при ръчните няма,аз вече карам 200 км от събота и до другата сряда ми престоят близо 1000 км,ще пиша какво става с моят варинат,засега всичко е 6+




                Поздрави

                Коментар


                • #83
                  До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                  Егати кефа- хем се ръсиш 480 лв. хем после пак уйдурдисване! Аз си мислех че щом купуваш нещо от реномиран производител то трябва да стане без усложнения, а се оказва че трябват доработки. Тука нещо ми намирисва!
                  После ми разправяйте че ръчните хъбове са по добре.
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #84
                    До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                    така става понякога,но ръчните не бих ги заменил за автомати ама никога,след като видях ръчните на какво са способни





                    Поздрави

                    Коментар


                    • #85
                      До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                      Утре ще отварям ръчни хъбове,работещи от три години и ще видя как е.Че то иначе наистина хем даваш сума пари,хем уйдурдисваш,както казва Мишо.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                        Днес отворих хъба на един колега,които е с ръчни от три години.Вътре има втулка,която се обира от зегершайба.Ако някой знае точните размери,моля да пише,иначе трябва да действам по принципа на опитването и грешките.При всички случаи ще снимам. П.П.Защо при всички суперлативи за ръчните хъбове никой не спомена,че трябва "уйдурдисване".

                        Коментар


                        • #87
                          До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                          Първоначално публикуван от kiki45 Преглед на мнение
                          Днес отворих хъба на един колега,които е с ръчни от три години.Вътре има втулка,която се обира от зегершайба.Ако някой знае точните размери,моля да пише,иначе трябва да действам по принципа на опитването и грешките.При всички случаи ще снимам. П.П.Защо при всички суперлативи за ръчните хъбове никой не спомена,че трябва "уйдурдисване".
                          Щото ръчните хъбове са за Исузу където не трябва да се прави нищо. Но ние нали все сме тарикати та за това. Пък и на някой полуоски има втори канал за зегерка с вътрешно ф26 слагаш и забравяш. При по-старите фронтери е така. Тези преди 1995-а.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #88
                            До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Щото ръчните хъбове са за Исузу където не трябва да се прави нищо. Но ние нали все сме тарикати та за това. Пък и на някой полуоски има втори канал за зегерка с вътрешно ф26 слагаш и забравяш. При по-старите фронтери е така. Тези преди 1995-а.
                            Прав си,Fanatic.Моята е ДБ 1994-а и вътрешната част на хъба се фиксира с такава зегерка.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                              Да разровя една стара тема и стар въпрос с риск да бъда анатемосан. В задния диф преди година и малко сипах Castrol 75W140, но от някъде прокапва и има нужда от доливане. Може ли да долея с по-евтините на BP или Тутела?
                              ОФА КБ 2.0 '95

                              Коментар


                              • #90
                                От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                                Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                                Да разровя една стара тема и стар въпрос с риск да бъда анатемосан. В задния диф преди година и малко сипах Castrol 75W140, но от някъде прокапва и има нужда от доливане. Може ли да долея с по-евтините на BP или Тутела?
                                Може.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X