Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

    Хайде кво става ще ръждяса темата

    Коментар


    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Колеги, снощи в Троян хубаво се поразговорихме по темата с Джорджо, Близнаците, Иван Маринов, Тодор Христов, Мартин от БФАС и други познавачи на оффроуда в България. Това, което написах и по-горе, е абсолютно актуално и според тези господа. Още не сме готови технически( оборудвани автомобили с предпазни клетки, лебедки и прочие) и организационно( лицензиране към БФАС, единен правилник, сериозни лицензирани съдии и времеизмерване) да организираме Професионален Траял Шампионат. Колко истински траял машини ще карат, как ще се ограничат мераклиите без предпазно оборудване да не правят щуротии, как ще се лицензира пред БФАС и ще се уреди да могат и профитата да карат без заплаха от санкции за другия Шампионат? И още купища въпроси, на които засега отговор няма. От друга страна всички гореспоменати се обединиха около идеята да се помогне на приятелите ни от Приморско да направят едно максимално професионално състезание( вече има официален лиценз от БФАС и профи състезателите могат да карат) и да видим какво ще се получи. У нас и сега има няколко любителски състезания с траял елементи и определено те ще са инкубатори на бъдещите траял състезатели и бъдещия Траял Шампионат. Може при желание и воля от страна на организаторите да има и неофициално трупане на точки и класиране от всичките състезания. Но за да станат официални и истнски нещата трябва време, сериозно подготвени технически състезатели, сериозно финансово и лицензионно подготвени организатори и наистина професионалн подход към всичко и всички.
      Ще се опитаме да направим едно добре подготвено трасе с траялни елементи за преминаване и да се надяваме че ще сложим началото на траяла в БГ.
      OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
      www.offroadprimorsko.com
      0899883765

      Коментар


      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

        Хора незнам сигорно ставам банален но искам да ви попитам какъв траял искате да правите в България?Такъв в който влизат 20 джипа от който примерно 2 минават защото са подготвени а другите се дърпат я на лебедка я някой друг ги дърпа.Страшно много се надявам че трасето на приморско е направено да се покаже какво може даден пилот с автомобила си.А не колко пари е хвърлил по него.
        Всички скачахте за това кой защо не кара и защо еди какво си.Според мен за да се популизира както всички искаме трябва да се даде шанс на повече хора да се пускат в подобни мероприятия.Това доколкото мога да броя ще е 4-тото от този вид.Та смятате ли че трябва вече да е тежко?Аз лично смятам че трасето трябва да е във вид в който отиват машините записали се за участие.От извесно време се показват джипки който за мен лично са готови да се пуснат и в доста тежки трасета но всичко си е до преценка на водача.Георги Василев казва че иска тежки траяли.Иска ми се да го попитам колко човека са готови да кажат че ще пуснат в трасе в което ще тряба да опънат поне 2 лебедки!И то на затворено.Тук идва за мен и другия въпрос.По лесно е на лицензираните отбори да си карат в шампионата.Колко човека ще се хванат да правят джип само за траял?
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

          Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
          Аз лично смятам че трасето трябва да е във вид в който отиват машините записали се за участие.Георги Василев казва че иска тежки траяли.
          Асене, всичко е въпрос на баланс.Аз мисля, че трасето трябва да е съобразено с подготовката на машините, но много-близо до горната граница на възможностите им, за да има развитие. За мен е глупаво да има явно непреодолимо( за наличните машини) препятствие по трасето. Скучно и за състезатели и за публика..
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

            Георги Василев казва че иска тежки траяли.Иска ми се да го попитам колко човека са готови да кажат че ще пуснат в трасе в което ще тряба да опънат поне 2 лебедки!И то на затворено.Тук идва за мен и другия въпрос.По лесно е на лицензираните отбори да си карат в шампионата.Колко човека ще се хванат да правят джип само за траял?
            Е то лебедката не е ли задължителна за траял.На Приморско се видя че не става без нея.
            А джипове ще правят тези дето искат да карат тоя стил.Ясно е че не може да караш траял с колата която ходиш на преход.
            Лицензираните отбори нямат коли за траял освен Виктор.Не че аз имам де.
            Те си имат шампионат.Нали говориме за траял все пак.

            Коментар


            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

              По принцип Траяла изисква най-специфичната подготовка от всички дисциплини. Иначе няма да е Траял. Мойта джипка е по-скоро подготвена за Трофи, или за състезание тип "пенкилер". Абсурдно е да се говори за Траял, ако там ще участват джипове без лебедка. Лебедка не трябва за рали, и то не такива като тези в България, а истинско.

              Коментар


              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                ...Абсурдно е да се говори за Траял, ако там ще участват джипове без лебедка. Лебедка не трябва за рали, и то не такива като тези в България, а истинско.
                Викторе, това е коментирано многократно, но за съжаление между нас имаше много хора, които просто не искаха да го чуят... Пиша в минало време, защото, надявам се, състезанието в Приморско ги убеди.
                Не случайно исках да продължим този разговор, след въпросното състезание.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                  Да, със сигурност ще си монтирам лебедка и то ще си я купя от Явор, защото ме изкефи колко всеотдайно помагаше на състезателите и на мен самия.
                  Поздрави
                  Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

                  Коментар


                  • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Не случайно исках да продължим този разговор, след въпросното състезание.
                    Ами давай бе,Жоре,тук в ефира

                    Коментар


                    • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                      Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                      Лицензираните отбори нямат коли за траял освен Виктор.Не че аз имам де.
                      Те си имат шампионат.Нали говориме за траял все пак.
                      Маркане прав си, но докато се стигне до момента, в който лицензираните пилоти, няма да взимат първите места в така наречените траял състезания има още доста път да се извърви. Се пак там колите са доста подготвени и хората каращи, са също с голям опит и да се очаква, че хора който карат от скоро и си мислят, че могат да станат победители в състезания, с едни гуми и без лебетка ... Затова и мойта препоръка, към организаторите е, да се правят все по-сложни и технични трасета, за да се стигне колкото се може по-скоро до момента, в който кола с рали окачване, не само няма да е първи, но няма и да стигнат до финала. Защото, нищо лично към организаторите, но тези състезания са 1 към 1 на състезанията от националния шампионат 2002 година. И за да не излезне, че този спорт, прави една голяма крачка назад, трябва да се вземат мерки в правилната посока. Успех на всички в това начинание и се надявам в скоро време, да имаме един истински траял шампионат.
                      RB Patrol Team

                      Коментар


                      • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                        Ами според мен ще трябва да се правят траял състезания за да започнат да се подготвят коли аз имам жекание да карам само че няма къде трябва да си карам на моето.
                        OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                        www.offroadprimorsko.com
                        0899883765

                        Коментар


                        • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                          Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
                          Ами според мен ще трябва да се правят траял състезания за да започнат да се подготвят коли аз имам жекание да карам само че няма къде трябва да си карам на моето.
                          Колега сромота е организатор на състезания да не може да пише грамотно.Писал сте " трябва да си карам на моето " кое е това вашето да доидем да го видим

                          П.С. Може ли да повторите написаното , така че да бъде разбираемо за нас читателите.
                          Последно редактирано от Shanty; 28-03-09, 18:52.

                          Коментар


                          • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                            ...моето трасе,колега

                            Коментар


                            • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                              Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
                              Ами според мен ще трябва да се правят траял състезания за да започнат да се подготвят коли аз имам жекание да карам само че няма къде трябва да си карам на моето.
                              Заповядай на Лазарово!
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • До: Републикански Траял Шампионат - организация

                                Първоначално публикуван от Shanty Преглед на мнение
                                Колега сромота е организатор на състезания да не може да пише грамотно.Писал сте " трябва да си карам на моето " кое е това вашето да доидем да го видим

                                П.С. Може ли да повторите написаното , така че да бъде разбираемо за нас читателите.
                                Трябва да си карам на трасето което аз съм направил или на състезанието ПРИМОРСКО 4Х4.И все пак ако имате желание заповядайте гр.Приморско на входа на града с-у полицейското кпп
                                OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                                www.offroadprimorsko.com
                                0899883765

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X