Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Републикански Траял Шампионат - организация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Български Траял Шампионат - организация

    Зарко идеята ти е супер сигурен съм че ще биде подкрепена от още много хора, можеш да разчиташ на всякаква помощ и от мен, имах кусмета да наблюдавам такова състезание на живо в Испания наистина си заслужава да се напънем и да накараме идеята да сработи. Казвай директно по какъв начин мога да помагам

    Коментар


    • #17
      До: Български Траял Шампионат - организация

      Как публиката ще излъчи победител.

      Коментар


      • #18
        До: Български Траял Шампионат - организация

        Зарко, първо честито за модераторския ти пост. Захванал си се с едно много интересно, а надявам се в бъдеще и успешно начинание. Както аз, така и Соти те подкрепяме с две ръце и ще помагаме с каквото можем. Ние, също си падаме по по-бавното и технично каране, макар че колата ни позволява и добра скорост по черен терен. Траяла в Чигов чарк, който в голямата си част беше изработен от теб, мисля че беше едно добро начало ( хареса се както на публиката, така и на състезателите). Мисля, че се получи много интересно с това, че едни джипки преминаха, а други браха доста ядове. Надявам се, да се придържаш към този тертип и занапред. Така, ще се показват възможностите и на колите и на екипажите. Мисля, че не трябва да се толерират състезанията, в който в важно да имаш най-бърза лебетка ( т.е. - трябва трасето да се съобразява с учасниците и да се не се правят невъзможни неща). Ако нещата подтръгнат (в което искренно се надявам и вярвам), някой хора ще започнат да си подготват джиповете само и единствено за траяли. Тогава ще трябва да се завишава и трудноста на трасето, но нека това да става с времето и с подготовката на машините. Още един път успех и много късмет.

        Поздрави: Чибуратор тЕАм
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #19
          До: Български Траял Шампионат - организация

          Забравих да кажа и за определянето на победителя. Аз също съм за това да се определя от публиката. Така, ще се избегне ненужното бързане, както при траялите за време, а и ще се избегнат евентуални договорки със съдиите. А как може това да се осъщести - начини бол, стига желание да има.
          RB Patrol Team

          Коментар


          • #20
            До: Български Траял Шампионат - организация

            мерси Асене,Яворе, Станислав колкото до модераторския пост мога с голямо желание да го отстъпя на някой който има повече време пред компютъра.
            CJ с теб ли седяхме на една маса в Стара Загора?
            давайте идеи как публиката да оценява състезателите
            искам да чуя мнения за ролбарите и коланите
            Асене идеята е с времето да се развие доста темата и след 2-3 години знаеш ли..
            колегата Петър Радев чудесна идея, но първото състезание ще бъде на Цигов Чарк заповядай след това ще организираме и при вас във Варна, София, Пловдив, като чакам за София кой ще изяви желание да се заеме

            Коментар


            • #21
              До: Български Траял Шампионат - организация

              Верно,че седяьме на една маса ! аз сам онази шматка дето непие алкохол !
              Така за ролбарите аз сам за ! един добар ролбар стружа 200-250 кинта и отнема 4-5 дена несмятам че е проблем за никой !
              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

              Коментар


              • #22
                До: Български Траял Шампионат - организация

                Подкрепям ви идеята!!!
                Само искам да помислите върху оценяването.Не се подлъгвайте публиката да оценява защото това е субективизъм и ще има много сърдити след време-бъдете сигурни.Ще стане "този ми е симпатичен,този не" и ще се видите в чудо.Форума ще се напълни с обидни реплики и добрата идея ще се провали.За съжаление нямам предложение как да стане,но знам че така не е добре.

                Коментар


                • #23
                  До: Български Траял Шампионат - организация

                  Зарко с каквото мога ще помагам.Само кажи.Идеята е супер

                  Коментар


                  • #24
                    До: Български Траял Шампионат - организация

                    браво врем беше и в БГ да има такива състезаниа желаяви успех....
                    аз не сам голям спец по организирането Иво вече е организирал тук успя да съберо машини от цяла Испания той може да помегно с много идеи..
                    аз мисля че като се прави нещо трябва да е както всички състезаниа да си има сади
                    тези сади могат да бадат хора от форума.
                    за оценяване слага се едно приблизително време на зона нито да е малко нито много разделя се зоната на 3-4 части като всяка част носи определн брой точки и след всяко преминаване се събират събраните точки
                    примерно както на траяла в Албарес в който участвах беше така и така е на много други
                    не е задължително една машина да премине цялата зона...
                    при настапване на лента или колче се однемат точки ако не е екстремен траяла е забранено използването на лебедки и стълби или ако се реши че ше се използват да има наказателни
                    така който кара само на лебедка никога няма да спечели по този начин ще е по интересно и за публиката..
                    не е задължително машината да е само за траяли тук не е така всеки който иска си плаща и кара и сам си носи отговорност за последствията..
                    утре сме на състезание екстремно а в неделя всички са в калабълъка карат с гуми аз 235/75/15 до 49 това не е добре трябва да си има и категори за гумите примерно А -ДО 31 И Б-от 31 на горе..
                    поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      До: Български Траял Шампионат - организация

                      Съществува ли възможност другите състезатели да оценяват състезаващият се,нещо като награда за феърплеи,наградите да са символични,само купи и грамоти за да няма икономически интереси.
                      Мисля че това е един приличен начин за оценка,като се има предвид,че главната цел на мероприятието е ШОУ за публиката.

                      ПП.От доста време се чудя няма ли кой да инвестира в създаването на едно бъги от тези с големите гуми тип BIG FOOT,мисля че ще има интерес от публиката,като се има предвид,че ще единствено в България.
                      MG RACING

                      Коментар


                      • #26
                        До: Български Траял Шампионат - организация

                        много интересни мнения колеги благодаря, очквах повече хора да си дадат мнението за разните неща пускам анкета за ролбари

                        Коментар


                        • #27
                          До: Български Траял Шампионат - организация

                          Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                          много интересни мнения колеги благодаря, очквах повече хора да си дадат мнението за разните неща пускам анкета за ролбари
                          Спокойно тепърва ще има мнения и този подфорум ще стане доста посещаван. Всичко с времето си.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Български Траял Шампионат - организация

                            Здравейте, виждам за какво говорите и разбирам, интереса към този вид състезания нараства много!!!! Вярвайте ми че организатор който се нагърби с такава проява нямя да съжелявя!!!!! НАПРОТИВ емоцията, зрелището и атракцията са на много голямо ниво! Аз ще подпомогна с каквото трябва и за начало обещавам две неща от моя страна ще се нагърбя да осигоря трасе за едно двудневно състезание на ЯБЪЛКА в Габрово с подготвено трасе за ТРИАЛ в два класа на трудност. И второ обещажам мое лично узчастие в такъв шампионат!!!!!

                            ПОЗДРАВИ!!!! ИВО
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              До: Български Траял Шампионат - организация

                              [QUOTE=CJ_;175501]По принцип идеята е добра НО по този начин всички трасета ужасно много ще се уеднаквят !
                              По важното в случея е правилник скромен,стегнат и работещ !
                              Средствата за безопастност са ясни ролбари,4 точкови колани,каски(вапреки,че по света рядко слагат на траяли),и които бутне колче наказание,излизане от трасето наказание,използване на предмети(вкарването им в трасето)кото са изван трасето наказание ! според мен това са някой от основните посоки в правилника[/QUOTE

                              Гледал си скалните катерачи,забележи че там дори не използват четери точкови колани а само на кръста защототрябва да можеш да оглеждаш трасето
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #30
                                До: Български Траял Шампионат - организация

                                Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                                Верно,че седяьме на една маса ! аз сам онази шматка дето непие алкохол !
                                Така за ролбарите аз сам за ! един добар ролбар стружа 200-250 кинта и отнема 4-5 дена несмятам че е проблем за никой !
                                Возил си се в джипка с ролбар и знаеш че има и неудобни моменти при слизането когато дойде препятствие.Ролбар, да но за формат ТРАЯЛ може да мине и без него или поне само над седалките един главен
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X