Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара V6 '97г. проблем с мотора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

    Мислех да не го споделям защото нямах никакво обяснение но, гледам че и при други се е случвало.Мойта като я купих след огледа и тестовете не показа никакви проблеми,разплатих ме се с човека и кой от каде е.Добре ама на 500-600м от автокъщата такива бели кадели направи от зад че направо ми се спря тока.Спрях чудех се какво да правя и взех решение-това ми е късмета и тръгнах.Заредих на първата бензиностанция и видях че няма капачка на резервоара, купих си тръгнах.След няколко километра кадежа изчезна и така до днес вече 4 години
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • #17
      От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

      Аз в такива суеверия (покарай малко ще се изчисти ) че след 1000 км ще се оправи не вярвам , или маслените сегменти сами са се оправили Но все пак да не бъда черноглед залагам на 1 към 100 000 да се оправи от самосебеси , спекани или счупени сегменти без хирургическа намеса нестава.Казва ли са ми да наля гас в цилиндрите за да се разкарат сегментите, но уви имаше някъв минимален ефект,който го дължа само на надеждата , която последна умира в човека
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #18
        От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
        Аз в такива суеверия (покарай малко ще се изчисти ) че след 1000 км ще се оправи не вярвам , или маслените сегменти сами са се оправили Но все пак да не бъда черноглед залагам на 1 към 100 000 да се оправи от самосебеси , спекани или счупени сегменти без хирургическа намеса нестава.Казва ли са ми да наля гас в цилиндрите за да се разкарат сегментите, но уви имаше някъв минимален ефект,който го дължа само на надеждата , която последна умира в човека
        Аз мя случай го отдавах на това че нямаше капачка на резервоара и евентуално вода в горивото.......знам ли.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #19
          От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

          Добре но, каква е логиката да е сегменти или вложки като дими само когато е студено? Имам в предвид дими яко .. а не само да си пуши както като от конденза от студен мотор или по-точно какво всеки студен автомобил?Налях 1л. масло .. докато беше добре (не пушеше) онея дни като беше хубаво времето. не го буташе маслото (наглеждам го често често)... сега гледам за 100-ина км градско за 2 дена от както е студено .. сигурно е "глътнала" от максимума до 1/2 на щеката .. т.е. към 0.500гр. .. доста е!!
          Аз също не вярвам да се оправи от само себе си ..

          Залагам на идеята на колегата PIJO78. Понеделник я водя на сервиз да видим дали няма да се оправи с почистването на въпросните ламаринки ..
          или по-скоро преди да свалим капаците на клапаните да извадим маркуча за картерните газове (някъде горе трябва да са) и да видим така дали дими .. ако не дими значи нещо става там и ще се отварят капаците .. ако не пак ще се отварят )))))))

          колега wolf22
          Това беше в кръга на шегата разбира се Тука ме дразнят приятели с подобни подмятания

          П.С. Някой има ли представа къде точно се намират тея ламаринки (снимка или схема неква) и как изглеждат?Дали се демонтират за да се почистят .. нещо специфично ако има .. питам че да няма изненади и да ме е яд че не съм питал после ...
          Благодаря за отговорите на всички )

          Коментар


          • #20
            От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

            Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
            Аз мя случай го отдавах на това че нямаше капачка на резервоара и евентуално вода в горивото.......знам ли.
            Не ставаше въпрос за теб, с отворен резервоар не се знае на какво си запали даже , и щом си заредил и всичко е ок значи си било от него , ама да пуше 1000 км и после да спре .... малко си е ала балаКолега ,на самия капак на клапаните трябва да е , нямам снимки да ти покажа , като погледнеш отгоре двигателя, на капака трябва да има един щуцер ,който е свързан с маркуч към смукателните колектори ,та под него е решетката ,има логика за горенето на масло от нея




            ПП Утре ако имам време ще ти пусна снимки
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #21
              От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

              Павка да изкажя и аз едно мнение което имам за тия мотори 2.0 V6 на витарите.Mой приятел имаше такава (англичанка) изглеждаше всякаш тъкмо е изкарана от магазина ,НО много проблеми му правеше.То първо гърмеше в смукателния колектор,после гореше бобини като луда (и така я продаде) проблем имаше и с ангренажа и накрая събори лагерите на коляновия вал ,а витарата се караше само по асфалт ПАРКЕТНИК както ги наричат някой колеги.И така като гледам май ще излезе ,че тоя мотор си има хронични болести много затова се въоръжи с много търпение,нерви и пари най-вече . УСПЕХ в карането
              Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

              Коментар


              • #22
                От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                Първоначално публикуван от kamarashev25 Преглед на мнение
                Павка да изкажя и аз едно мнение което имам за тия мотори 2.0 V6 на витарите.Mой приятел имаше такава (англичанка) изглеждаше всякаш тъкмо е изкарана от магазина ,НО много проблеми му правеше.То първо гърмеше в смукателния колектор,после гореше бобини като луда (и така я продаде) проблем имаше и с ангренажа и накрая събори лагерите на коляновия вал ,а витарата се караше само по асфалт ПАРКЕТНИК както ги наричат някой колеги.И така като гледам май ще излезе ,че тоя мотор си има хронични болести много затова се въоръжи с много търпение,нерви и пари най-вече . УСПЕХ в карането
                Привет от Дупница.
                Относно мнението на Камарашев-явно този мотор се е случил такъв/издухал/.Моето мнение е, че моторите са си много добре даже, но си трябва добра поддръжка и правилна експлоатация,а не само асвалт.
                Относно ДВГ-то на Павле, по-нагоре в мненията/мисля на Боби/правилно бе написал,ама явно колегата не му е обърнал достатъчно внимание- смяна на гумички на клапаните.Мога да добавя, че според мене няма да мине и без шлайфане или смяна на клапаните.Но дано са само гумичките.Ако има решение на проблема, няма да е зле и тук да се напише, за да знаем и ние-какво, как и защо?.

                Коментар


                • #23
                  От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                  Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                  .Мога да добавя, че според мене няма да мине и без шлайфане или смяна на клапаните.
                  Не се шлайфат клапани,колега! ...Подменят се с нови,ако е наложително и се припасват леглата на клапаните!...Другото задължително действие е челосване на главата!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                    И защо не се шлайфат

                    Коментар


                    • #25
                      От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                      ПРОЧЕТИ ДОБРЕ ОТГОВОРА НА ЕМО

                      Коментар


                      • #26
                        От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                        Здравейте отново,
                        Вече имам решение на проблема и съм супер доволен че се разминах с отваряне на мотора както и със +/- 1000 излишни лв. )
                        Вече не пуши изобщо!! Супер много се радвам .. даже като карам със едното око съм на огледалото за задно виждане .. да не вземе пак да запуши )))
                        Първо искам да благодаря на всички вземали отношение по-темата и най-вече на колегата PIJO78 оказал се прав със неговия отговор ..
                        "Скоро имах такъв проблем с такава витара,в капаците на клапаните има едни ламарини които са с дупчици и тези дупчици се бяха запушили и маслото което отидеше над ламарината не може да се оттече и мотора го засмукваше през маркуча за картерните газове"
                        Тука преди няколко дена закарах Витарката на сервиз и отвориха въпросните капаци смукателните колектори, бяха доста омаслени...единия ... тоя левия капак се пада от където се налива маслото на мотора беше супер мръсен под въпросната ламарина..Самата ламарина е захваната със нитове за самия капак на клапаните.. едва ли някой ще се сети да ги разпробие нитовете и да го отвори .. така че и да бях сменил сегментите и вложките най-вероятно после пак щеше да дими ..
                        Както и да е .. вземаха ми 60лв за труд + 6лв. за пароструйка за измиването им. Друг е въпроса че и у дома в банята ги доизмих със Меглио ...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0650.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5337285

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0651.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5337286

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0652.jpg
Прегледи:1
Размер:211.8 КБ
ID:5337287

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0653.jpg
Прегледи:1
Размер:242.4 КБ
ID:5337288

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0654.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5337289

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0655.jpg
Прегледи:1
Размер:259.8 КБ
ID:5337290

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0656.jpg
Прегледи:1
Размер:222.3 КБ
ID:5337291

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0658.jpg
Прегледи:1
Размер:210.6 КБ
ID:5337292


                        Както и да е .. имам още малко снимки ама нещо не можах да ги кача ..
                        Ако има някой въпроси .. нека ми звънне или да ми пише Л.С. или скайп ..
                        П.С. Отново искам да благодаря на всички и най-вече на колегата PIJO78 ...някой ден дано успея поне да го почерпя
                        Благодаря.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #27
                          От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                          Не се шлайфат клапани,колега! ...Подменят се с нови,ако е наложително и се припасват леглата на клапаните!...Другото задължително действие е челосване на главата!
                          Привет.
                          Емо,то много ясно, че е по-добре да се подменят с нови ако са много зле и човек има $,разбира се след припасване на леглата и куп други манипулации, но за това, че не се шлайфат според мен-не си прав.Преди време/1999г./,тогава работех в АРЗ/Авторемонтен завод-Дупница/, шлайфиста ми шлайфа клапаните на Волгата и бяха ОК.Мога да ти обясня по-подробно кое точно на клапана се шлайфа, как и на какъв шлайф, но мисля, че темата не е за това и е излищно да спориме.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                            На лято като дойда на морето няма да ти се размине
                            Seat Alhambra TDI
                            Kawasaki KVF650
                            Honda CRF250X
                            Suzuki Vitara

                            Коментар


                            • #29
                              От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                              Със най-голямо удоволствие...имаш ми тел-а

                              Коментар


                              • #30
                                От: Витара V6 '97г. проблем с мотора - пуши като за световно

                                PIJO78, вече лятото мина ама и аз ще черпя - може и на фестивала на троянската сливова дето се задава, или ако имаш път към Бургас. Добре че има форуми - съвета е направо златен - аз я бях разглобил до цилиндрите и буталата. Надуваха блоковете и нищо. Вече се гласях за бутала и сегменти, като стигнах до поста на Павел и предположенията. Така и така вече смених гумичките на клапаните, почистих с ултразвук клапаните за горивото, че от нагара лявата тройка е пускала - направо си личеше къде е била капката в колекторните тръби. Смених и водната помпа и комплект вериги четирите с нови, нови зъбчатки, оптегачи и плъзгачи и нова за маслената помпа, така и така беше разхлупен пък и е на 250000. Сега и разхода падна до заводския - 9,5 смесено а и форсажа е до 8000 без проблеми!
                                Благодаря и на двамата с Павел за публикацията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X