Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форумът!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форумът!

    Здравейте искам да ви попитам защо имам това чувство че последната една година форума а може би и ендурото в България замряха.Така ли е или имам грешни впечатления.Поздрави!

  • #2
    От: форума

    Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
    Здравейте искам да ви попитам защо имам това чувство че последната една година форума а може би и ендурото в България замряха.Така ли е или имам грешни впечатления.Поздрави!
    Напълно си прав,а мога и веднага да ти дам причината,Безпаричие,което от своя страна води и до не-желание.

    Коментар


    • #3
      От: форума

      Е така си е Ице за съжаление, и като гледам на къде вървят нещата и догодина пак ще се мъчим!



      П.П. Имаше една поговорка - когато мизерията влиза праз вратата любовта излиза през прозореца!!!
      Не е важно какво караш, а как го караш !

      Коментар


      • #4
        От: форума

        Ами не е така, напротив, ендурото се практикува от все повече и повече хора.
        Роят се нови клубове, купуват се все повече мотори, НО...тук все по-малко хора пишат.

        Аз го отдавам на няколко причини:
        Първо тук има дисциплина и се пише само на кирилица, а волните ендуристи не харесват това...
        Второ, за да напишеш един репортаж със снимки, се изисква поне малко да почетеш тук, а волните ендуристи ги мързи...
        И трето, но не и последно е лесният и ПРОСТ начин на ползване на фейбук, там има десетина клуба които пускат снимки всяка седмица, но никога не са писали тук.
        Много по-готино е няколко пички-ученички да ти лайкнат снимката, отколкото колеги които наистина знаят какво е ендунро, да те оценят.

        За техническите раздели е същото, почти всичко се е изписало, но те да питат и ако им кажеш чети, се сърдят....
        Колко теми съм изтрил дето са с едно и също заглавие и са само на два реда от другата, бе неми се пише вече.

        Коментар


        • #5
          От: Форума!

          Адаш, няколкото причини които изброи са 100% верни даже 1000%, аз също разглеждам през профила на жена ми във фейс....к чат пат такива писания(щото нямам там регистър) дори и от нашенско, обаче и мизерията е фактор и то доста сериозен....

          Говоря от лично наша гледна точка в наше село,не сравнявайте всичко със София,и големите градове



          п.п Всъщност исках да кажа май че мизерията се отнася повече за карането като каране а не за писането във форума, но мизерията си е факт обаче!
          Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 30-12-11, 20:02. Причина: п.п.
          Не е важно какво караш, а как го караш !

          Коментар


          • #6
            От: Форума!

            Всичко живо се е свило и брои стотинките. Отвсякъде се чува, "криза, зле, по зле...." Не е само при моторите, и при другите разходки много намаля честотата. Лесните пари свършиха и сега трябва да се работи много повече за същите, че и по малко пари. Фейсбука е по лесен за следене и употреба, но и там забелязвам силно намаляла активност.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Форума!

              Само вчера във Варна се купиха над 10-15 чисто нови ендуро мотора!!!
              Еди от есента досега е продал над 20 чисто нови КТМ-а 2012 година.....
              За Пазарджик не знам, но и там се продадоха доста....

              Преди в България се продаваха чисто нови мотори, не повече от 10 на година.
              А за втора употреба няма да казвам колко мотора се внасят от Англия на месец....и заминават веднага.

              Броят на ендуристите преди /2005-2007г./ беше за цяла България около 200-300 и мисля, че познавах лично повече от половината, сега са хиляди.

              Да, има криза, но това хоби никога не е било и няма да бъде за хора които се влияят от нея.
              И аз искам да карам на Дакар, и аз искам да имам пистарка, и аз искам да имам и джет за лятото, но мога да преглътна само едно хоби....

              Темата е за ФОРУМА и защо намаляха потребителите в раздел Ендуро, не е за кризата, нека си напишем вижданията по въпроса.

              Коментар


              • #8
                От: Форума!

                Абе не е чак така според мен. Във Варна за изминалата година от тези който познавам ако има 5 да са спрели да карат, има пък други 5 за който се сещам че са започнали да карат. Отделно и доста пистаркаджии изпопродадоха чаршафите и се метнаха на ендура като че ли, така че не е кризата май чак проблема. А за форума според мен твърдата, даже на моменти прекалено твърдата модераторска ръка сепва голяма част от пишещите. Доста си заминаха баннати поради спорове или грешни обяви в купувам/продавам или нещо такова. Аз проблеми с модераторите нямам за сега, гледам да съм си стриктен, но не всички обръщат внимание и разбират силата на форума. И аз се дразня на повтаряеми теми, тръгвам да пиша нещо остро и се сепвам обаче и или не отговарям или го обяснявам някак си.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #9
                  От: Форума!

                  Е значи толкова много се кара, че няма време да се пише.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Форума!

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Е значи толкова много се кара, че няма време да се пише.
                    Ами аз има възможност да следя и форума, и фейсбук, и не знаеш колко си прав, но е така!!!
                    Говоря само и единствено за Ендурото, с джипките съм на Вие, нямам поглед върху нещата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Форума!

                      Сори ако нещо съм сбъркал.....просто изказвах мнение и то точно за Форума, ама не е ли всичко комплексно?
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Форума!

                        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                        Само вчера във Варна се купиха над 10-15 чисто нови ендуро мотора!!!
                        Еди от есента досега е продал над 20 чисто нови КТМ-а 2012 година.....
                        За Пазарджик не знам, но и там се продадоха доста....

                        Преди в България се продаваха чисто нови мотори, не повече от 10 на година.
                        А за втора употреба няма да казвам колко мотора се внасят от Англия на месец....и заминават веднага.

                        Броят на ендуристите преди /2005-2007г./ беше за цяла България около 200-300 и мисля, че познавах лично повече от половината, сега са хиляди.

                        Да, има криза, но това хоби никога не е било и няма да бъде за хора които се влияят от нея.
                        И аз искам да карам на Дакар, и аз искам да имам пистарка, и аз искам да имам и джет за лятото, но мога да преглътна само едно хоби....

                        Темата е за ФОРУМА и защо намаляха потребителите в раздел Ендуро, не е за кризата, нека си напишем вижданията по въпроса.
                        Според мен грешиш, малко Да може би се купуват повече Нови мотори, но какво са 20-30 бройки? Всъщност и това е най-характерното за кризата - Богатите стават по-богати, бедните - по-бедни, няма вече "средна класа" - хората който макар и да не си купуваха Нови возила - Караха, а сега се борят за "насъщният".
                        Е може и да греша, аз ендурото много не го следя, но при "джипките" според мен разходките намаляха Драстично!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Форума!

                          За форума не знам, обаче, който иска си пише. Не е до карането. Сериозните карачи със стабилни доходи, пак си карат. Там всичко е, ясно и перото за разход бензин-части-екипировка не е толкова фрапиращ. Но в провинцията, не е така ....тук ендурото замря.

                          Младите момчета, тези които отделяхо по 20-30лв седмично за бензин, вече не ги отделят, просто няма. Знаете ли, лятото как се събуждаха всевъзможни чз-иже-балканчета, с ендуро гуми. Петорно препродавани 2т по на 10-15 години. Сглобки от два-три мотора. Е ...тази година не се събудиха. Да, това не е красивото ендурото по клиповете с КТМи 2012г, но тези момчета по хъс, и по каране, могат за сложат доста КТМи зад гърба си. И като гледам, няма да се събудят и това лято.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #14
                            От: Форума!

                            Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                            Сори ако нещо съм сбъркал.....просто изказвах мнение и то точно за Форума, ама не е ли всичко комплексно?
                            Нищо не си объркал адаш, напротив, радвам се, че тече дискусия.

                            Аз пак да повторя, става дума за "Ендуро раздела", за джипките хал хабер си нямам.

                            И да, има момчета които с мотор за 500лева карат по-добре от такива с мотори за над 15,000лева....ФАКТ.

                            Но не мога да се съглася, че в България, не София, се кара по-малко ЕНДУРО от преди, не е вярно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Форума!

                              Искам само да споделя ,че моя мотор го продадох ,поради това че не успявах вече да го поддържам и все недостигаха пари.Не казвам ,че колегите моторджий са намалели,но поне според мен доста хора с по-ниски приходи се отказаха от този спорт или намалиха разходките.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X