Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

    ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!!! Някои би ли могъл да ми каже какви такси се плащат при прехвърляне на ловно оръжие?Трябва ли нотариус да изповяда сделката?Интересува ме грубо каква сума трябва да пригови човек!?Благодаря предварително!
    Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

  • #2
    От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

    Купувача 20лв, продавача 10 мисля беше последно.
    Да не зависиш от "Органи" в България....

    Коментар


    • #3
      От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

      Купувача плаща такса за закупуване, пренасяне и съхранение,банкови такси.По договаряне, но обикновено продавача, плаща цената за прегледа при оръжейник.Общо излиза около 40-50 лв., без бензина, ако оръжието е в друг град(ходи се поне два пъти, първи път за да се види пушката, да се договорят продавача и купувача, евентуално да се даде капаро и втория път за да се отпише от разрешителното на продавача в местната служба КОС и се даде остатъка от сумата), и без почерпката.
      Последно редактирано от emil5koff; 28-12-11, 22:24.

      Коментар


      • #4
        От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

        През 2009 и 2010 продадох 2 пушки.
        Такси се плащаха само от купувача. Мисля, че 5 лв. за носене и 5 лв. за съхранение.
        Обаче вече има нови по-високи такси.
        Преди месец подарих една стара пушка на един с колекционерско разрешително и човека плати около 35 лв. такси.
        На всичкото отгоре косаджията иска и от мен да внеса такса от 7 лв. за да ми зачеркнат от разрешителното това оръжие.
        Искаха и докомент за негодност - 10 лв.
        Така, че едно прехвърляне ще струва 50 - 60 лв. всичко.

        Коментар


        • #5
          От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

          Придобиващият заплаща такса от 20 по Тарифа №4 на МВР.
          Продавача не плаща нищо.
          Придобилият оръжието заплаща и такса 5 лв. за вписване на промяната в разрешение Обр.2 /за ловното оръжие/.
          Нотариус не ти трябва.
          Всичко става в КОС на съответното РУ "Полиция",там където се вадиш на отчет като ловец.
          LZ3YG

          Коментар


          • #6
            От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

            Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
            Придобиващият заплаща такса от 20 по Тарифа №4 на МВР.
            Продавача не плаща нищо.
            Придобилият оръжието заплаща и такса 5 лв. за вписване на промяната в разрешение Обр.2 /за ловното оръжие/.
            Нотариус не ти трябва.
            Всичко става в КОС на съответното РУ "Полиция",там където се вадиш на отчет като ловец.
            т.е. Плащеш 25 л.в. плюс 2 лв.преводи ................

            Коментар


            • #7
              От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

              Вчера купих пушка,миналата седмица продадох,Купувача плаща 20 лв+банковата такса,продавача плаща 2х5 лв такси за уведомление и промяна +преглед на продаваното оръжие.Прегледа е задължение само и единствено на продавача.При нас е 10 лева прегледа.Цялата работа излезе 20+6+2х5+10=46 лева.....А пушката Тула БМ 16 кал,с открити куроци 61 год,в отлично състояние....30 лева.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                Вчера купих пушка,миналата седмица продадох,Купувача плаща 20 лв+банковата такса,продавача плаща 2х5 лв такси за уведомление и промяна +преглед на продаваното оръжие.Прегледа е задължение само и единствено на продавача.При нас е 10 лева прегледа.Цялата работа излезе 20+6+2х5+10=46 лева.....А пушката Тула БМ 16 кал,с открити куроци 61 год,в отлично състояние....30 лева.
                Аз си мислех ,че мойта е ефтнжос 50 лв.

                Коментар


                • #9
                  От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

                  Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                  Аз си мислех ,че мойта е ефтнжос 50 лв.
                  То има една за 50 лв ,ама много съборена-и цеви и приклад.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

                    Малко да вдигнем темата. Искам да прехвърля моя ловна пушка на името на баща ми. Какви са нужните документи и такси? Продажда или дарение? Предварително Благодаря!
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

                      Мисля че в служба КОС не те питат дарение ли е какво е.Отивате с двете разрешителни и там има примерни бланки попълнени-гледате ипишете.
                      Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                      Коментар


                      • #12
                        От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

                        Първоначално публикуван от NlGHTMARE Преглед на мнение
                        Малко да вдигнем темата. Искам да прехвърля моя ловна пушка на името на баща ми. Какви са нужните документи и такси? Продажда или дарение? Предварително Благодаря!
                        Поздрави!
                        Първо отиди в Банката дето работи с полицията и платете таксите,после плати преглед на оръжието,вземете си протоколите дето трябва да стоят в касите ви за съхранение на оръжието и влизате при КОС-а !
                        Все още няма съгласуване между КОС и НАП за покупко-продажби,а трябва!
                        Така че КОС-а го вълнува регистрационно-разрешителния режим!
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

                          Уточни малко.Баща ти има ли в момента ловно оръжие или това му е първо.Ако няма:
                          1.Свидетелство за съдимост.
                          2.Медицинско от лудия доктор.
                          3.Ловен билет-заверен за тази година.
                          4.членска карта-заверена за тази година.
                          5.Служебна бележка от следствието.
                          6.Копие на лична карта както и на т.3 и 4.
                          7.Диплома
                          8.Заявление за закупуване/наследство,дарение/ при КОС
                          9.Декларация за каса-при КОС
                          10.Такса 20 лева за закупуване
                          11.такса 20 лева съхранение
                          12.такса 20 лева носене.

                          Ако оръжието си е минал технически преглед не ти трябва документ за преглед.

                          Ако има ловно оръжие:
                          1.Такса 20 лева за закупуване
                          2.Заявление за закупуване/наследство,дарение/ при КОС
                          Ако е исъс стария образец за носене ще го траснат още 20 кинта за новия.Успех.

                          Коментар


                          • #14
                            От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

                            Благодаря за отговорите.Прехвърлихме я.Излезе около 70лв.Смениха му книжката за носене .Новата е като голям талон на МПС. Къде ще го носи незнам?! Поздрави !

                            Коментар


                            • #15
                              От: СМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ НА ЛОВНО ОРЪЖИЕ

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              То има една за 50 лв ,ама много съборена-и цеви и приклад.
                              Е ти ме .......Аз продавам пушката на дедото...Бюхаг с корозирали цеви и мислех да искам 100тина лева
                              Еса по добре да я ударим у стълба пред нас и да я фърлим на косаджиите....само пари да не ми сакат
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X