Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

    Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
    И аз ловувам само с карабина,но за карабината трябва добре да се познава терена и местоположението и на далечните ловци не само тези които са в близост.Мисля че трябва да има и някакви правила за пастири на мен ми се е случвало както си ловувам да ми изскочи някой дървар или пастир.
    Тук си абсолютно прав и споделям тая тревога и аз.Освен пастири съм срещал и гъбари,дървосекачи(с малко черни крака).В закона е уреден проблема -нямат работа там по време на лов в съответното ловище.Горската стража това и е работата,освен и нас да проверява.

    ПП.Между другото скоро надувах дрегер на 1000 м надморска височина по време на лов и ми проверяваха номерата на пушките(винаги ходя с двете пушки).Пет куки с МБ Вито 4х4-Косаджии,стража и др.Билети,карти,разрешителни,бележки,пушки и духане без цункане.После последва приятен лов и наслука.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

      В гората няма по-безопасен куршум от ловния. Мекият оловен връх се деформира и от тънки клони, което води до големи деформации и бърз разпад на проектила. Това се отнася и за повечето кухи куршуми. И обратното - най-опасни за рикушети са плътните сферични куршуми и дремките, особено 13/0. При рикушет, особено от замръзнала букова кора, те променят полета си почти без намаляване на енергията и са твърде опасни. От друга страна повечето ловци стрелят по дивеча когато го видят, без преценка на разстоянието. При стрелба със сачми това води до раняване на животните, но без да паднат на достъпно разстояние. Някои умират от раните и стават храна за мършоядите. С това си обяснявам и значителното увеличение на един изчезващ в миналото вид - гарвана-гробар.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #18
        От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

        Съчмите и бренекетата на гладкоцевните пушки имат реално поразяващо действие до около 100 метра . Несравними са с който и да е нарезен калибър .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

          Аз съм "ЗА" проверките за алкохол.Всеки може да употреби,но нека е след ловният излет.А за стрелбата със сачми или бренекета,ами според мен не е проблем да се ловува само с бренеке на прасета,но както по-горе са писали един Мазалат примерно може да направи голяма бела.
          Две дружинки ловуват в един и същи ловен ден в съседни полета.Нито едните знаят как са разположени пусиите,нито другите.И какво може да стане при гонка,която е в близост до другото ловно поле?Ами мога да гръмна колега без даже и да разбера и да знам.Имам случай крушума минава през прасето и поразява друго от стадото,т.е.не е гаранция,че като уцелиш няма да има проблем.Ами ако стреляш от легнало положение,а прасето е на дига или друго възвишение и не уцелиш?
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #20
            От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Съчмите и бренекетата на гладкоцевните пушки имат реално поразяващо действие до около 100 метра . Несравними са с който и да е нарезен калибър .
            Значи мога да ти кажа, че лично аз съм имал случай да стрелям по прасе с 13/0 маг на Федерал на дистанция 50 - 60 метра и видях как му се отупа прахът. В крайна сметка добре, че бях наредил микс в полуавтомата и бренекето свършщи добра работа.
            В интерес на истината аз съм за лов на диво прасе с куршум без значение дали е 12 калибър или от нарезно.
            П.П. В интерес на истината каквито поражения прави бренекето на близко куршум от нарезно не може да се сравнява.
            П.С. колеги препоръчвам ви да си вземете това чудо
            http://www.guns.bg/%D0%9C%D0%B5%D1%8...&ref=&needReg=

            или това
            http://www.guns.bg/%D0%9C%D1%83%D1%8...&ref=&needReg=
            а може и това
            http://www.guns.bg/%D0%9C%D1%83%D1%8...&ref=&needReg=
            но аз съм си заплюл това
            http://www.guns.bg/%D0%A4%D0%B8%D0%B...&ref=&needReg=

            Коментар


            • #21
              От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

              Затова уважаеми колеги, се стреля само и единствено АКО СТЕ СЪВЪРШЕНО УВЕРЕНИ, че изстрелът е безопасен... Какво ако не стреляте, нали няма норма? И не случайно за да притежава един ловец нарезна карабина се изисква отделен изпит...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                Стреляйте само ако виждате къде ще се погребе проектила. Трябва да сте пълни малоумници, за да стреляте на сляпо, или пък над възвишения. Не знаех, че не мога да ходя за гъби докато други ловуват. И това 'карабина' звучи като неопределен русизъм. Нарезна пушка на нашенски. Иначе да, по-добре трезвени, отколкото пили. Ама това кой ли ще го контролира. Още повече, че всичките се знаят.

                Коментар


                • #23
                  От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                  Всъщност, от доста време ловът на едър дивеч е разрешен само с боеприпаси с куршум, това че става възможен само нарезна пушка е партенка. Така че, по този въпрос нищо ново! Досега, забраната за употреба на алкохол не беше изрично регламентирана, но винаги е съществувала като неписано правило по подразбиране. Явно - обаче - да се разчита на морал и рационален разум, вече е съвсем безнадеждно... Лично аз съм удовлетворен от тенденцията и глобите съвсем не са високи, предвид че става въпрос за мерки срещу лекомислено (та и престъпно) отношение към боравене с огнестрелно оръжие.

                  п п Точно тези неща от закона за горите са естествени. Другите промени, наистина са повод за притеснения.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    Ванка, представи си 20 карабини в гората!
                    Представям си Цецо, летят 20 куршума, при условие че са се разпуцали всички. Представям си обаче и 20 цафари с по два патрона с по 9 дремки всеки при същите условия.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                      Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                      ...................
                      П.С. колеги препоръчвам ви да си вземете това чудо
                      http://www.guns.bg/%D0%9C%D0%B5%D1%8...&ref=&needReg=
                      или това
                      http://www.guns.bg/%D0%9C%D1%83%D1%8...&ref=&needReg=
                      а може и това
                      http://www.guns.bg/%D0%9C%D1%83%D1%8...&ref=&needReg=
                      но аз съм си заплюл това
                      http://www.guns.bg/%D0%A4%D0%B8%D0%B...&ref=&needReg=
                      А аз си мислех, че гладки куршуми нЕкакви препоръчваш??? И се изненандАх

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Представям си Цецо, летят 20 куршума, при условие че са се разпуцали всички. Представям си обаче и 20 цафари с по два патрона с по 9 дремки всеки при същите условия.
                      Нищо не си представяш. Ти това упражнение си го забравил отдавна-можеш само да го сънуваш /......... с каска.............. и бронежилетка!!!/ Ъъъъъъъъъ 3-ти клас/жилетката де/
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                        Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                        Аз съм "ЗА" проверките за алкохол.Всеки може да употреби,но нека е след ловният излет.А за стрелбата със сачми или бренекета,ами според мен не е проблем да се ловува само с бренеке на прасета,но както по-горе са писали един Мазалат примерно може да направи голяма бела.
                        Две дружинки ловуват в един и същи ловен ден в съседни полета.Нито едните знаят как са разположени пусиите,нито другите.И какво може да стане при гонка,която е в близост до другото ловно поле?Ами мога да гръмна колега без даже и да разбера и да знам.Имам случай крушума минава през прасето и поразява друго от стадото,т.е.не е гаранция,че като уцелиш няма да има проблем.Ами ако стреляш от легнало положение,а прасето е на дига или друго възвишение и не уцелиш?
                        Точно това ми е мисълта понеже ловните райони не са точно фиксирани и оградени със стена . Имали сме случаи прасета подгонени от съседната дружинка да минат през наша пусия и обратното . Ако всички са с карабини не ми се мисли какво ще стане . Освен това има овчари ; гъбари ; билкари които няма сила която да ги накара събота и неделя да не ходят в гората .
                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Представям си Цецо, летят 20 куршума, при условие че са се разпуцали всички. Представям си обаче и 20 цафари с по два патрона с по 9 дремки всеки при същите условия.
                        Така де само че дремките губят кинетичната си енергия около стоте метра и просто падата на земята а проектил от 30-06 примерно има достатъчно енергия да убие човек и след още 2 километра . Не съм против карабините но моето мнение е че не трябва да са масови при групов лов .
                        Последно редактирано от sek.1; 29-12-11, 05:45.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                          Именно за това говорим.
                          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                          "Mud Angels" Stara Zagora

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            Тук си абсолютно прав и споделям тая тревога и аз.Освен пастири съм срещал и гъбари,дървосекачи(с малко черни крака).В закона е уреден проблема -нямат работа там по време на лов в съответното ловище.Горската стража това и е работата,освен и нас да проверява.
                            .
                            Май трябва да изгоним и туристите от гората......и като се замисля, че в балкана малките махали са обрасли с шипки, капини и всякакви други храсти които са предпочитани от прасетата, май и собствениците на имоти не трябва да ходят там защото ние ЛОВДЖИИТЕ сме на лов и всеки трябва да се съобразява с нас. В закона пише: стреля се само по ясно видима цел.
                            Автомат Калашников ( и всички "преработени" армейски оръжия ) ловни карабини ли са, когато са с пълнители и боеприпаси събрани от всякъде.
                            Ха сега НАЗДРАВЕ защото вече събота и неделя не може
                            Цветан Петров
                            "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                            0888865583

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                              Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                              .
                              Автомат Калашников ( и всички "преработени" армейски оръжия ) ловни карабини ли са, когато са с пълнители и боеприпаси събрани от всякъде.
                              Ха сега НАЗДРАВЕ защото вече събота и неделя не може
                              Какво значи събрани от всякъде ??? Влизаш в оръжеен магазин и съвсем законно си купуваш какъвто искаш пълнител за ловните варянти на АК същото е и с боеприпасите . Вече има голямо разнообразие и в този калибър . Кое те кара да мислиш че ловния варянт на патрона в калибър 7.62х39 е по малко опасен от бойния ? Ловните калибри са с повишено експанзивно действие (меки върхове;хидрошок и тнт) и при попадение в човек нанасят много повече поражения от един армейски FMJ . С пиенето кой ти пречи ? След като приключи лова и приберем пушките закона тук нищо не казва
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                . С пиенето кой ти пречи ? След като приключи лова и приберем пушките закона тук нищо не казва
                                Закона казва, че нямаш право да пренасяш оръжие след употреба на алкохол
                                Цветан Петров
                                "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                                0888865583

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X