Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Това ГрандЧероки дето искаш да го гледаш е с отвратителен дизел(италиянски VM ) Не може и дума да става за сравнение с 3.2 DI-D на
    Паджерото.Имай го в предвид , и ако наистина искаш Гранд с дизел , то тогава трябва да се ориентираш към 2.7 CRD.
    Ама там парите са други.
    Много бързо отписа Паджерото.Помисли пак.Колкото и да е добра 80-ката , Паджерото ще е с 10 г. по-ново , а и на асвалт определено се държи по-добре от нея.
    Да така е каквото и да си говорим. Пажерото е с 10 години по ново.

    Коментар


    • #47
      До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Това ГрандЧероки дето искаш да го гледаш е с отвратителен дизел(италиянски VM ) Не може и дума да става за сравнение с 3.2 DI-D
      Не може да.
      На 3.2 ДИ-Д дибитомера е 13 000лв защото е капсулован в помпата.
      На 2.7 ЦДИ дюзите са 10 000лв. Тия с МЛите направо ревът.
      На 3.1 ВМ наи много да му спука някоя глава ако му дава много зор. В наи-лошия случаи ремонта е 3000лв. А точно това което иска да гледа е с перфектен двигател.

      Коментар


      • #48
        До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        ...На 3.1 ВМ наи много да му спука някоя глава ако му дава много зор. В наи-лошия случаи ремонта е 3000лв. А точно това което иска да гледа е с перфектен двигател.
        Пламене, не съм съгласен с тебе
        За ремонти на VM-и можеш да си направиш дъълга справка, като почнеш от Фулдата (точно 3.1 с трите маслени помпи и многото глави), минеш през Ники Рафаилов и т.н. и т.н.

        Явно и останалите, list-нати по-горе си имат своите проблеми, но VM-а си е кофти двигател.

        Коментар


        • #49
          До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Нисан Патрол У61 2.8tdi-99 дълга база
          Тойота ЛК 80 4.2д
          Трудно ми е да посоча разлики.
          Ми нисана е ПартТаим Тойотата е ФулТаиме - За мен това е Голяма разлика!
          А и тойотата е ТД което също е голяма разлика в мощността и динамиката, чистото Д на мен не ми харесва

          Аз моята я купих за 3 Дни от като реших че ще купувам до нотариуса - Късмет.

          Тези разкази за 80-чтката дето влиза в сервиз и не излиза с месеци Може да са верни за някой хора, но моята макар и да е седяла много в сервизи главно за напилки и подобрения - винаги е била в движение за Разходките

          80 или 105 ? Вярно че след инвестициите в 80-ка цената почва да се доближава, НО и в 105-цата трябва да се инвестира (все пак най-големите разходи са - Гуми, Лебедка, Брони, тръби...все неща който са еднакви за всички с амбиции за извън пътя)

          моята е с HD-T двигател около 167к.с. не и липсва тяга никъде и в чукарите си е Прекрасна за дълга база!!! На пътя, зависи от стила на каране, но може да изреже бая автомобилчета на светофара и макар и да е с големи и рошави гуми вдига 155 навсякъде и повечко по нанадолнище поведението на пътя е много добро (поне за мен и моят стил на каране) е не е лека кола

          Гранд не съм карал, нямам мнение.
          Патрула ме кефи, но двигател трудно се намира, а и партайма не че е лош, ама по-не ме кефи

          Коментар


          • #50
            До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            Ми нисана е ПартТаим Тойотата е ФулТаиме - За мен това е Голяма разлика!
            А и тойотата е ТД което също е голяма разлика в мощността и динамиката, чистото Д на мен не ми харесва
            ...
            Тези разкази за 80-чтката дето влиза в сервиз и не излиза с месеци Може да са верни за някой хора, но моята макар и да е седяла много в сервизи главно за напилки и подобрения - винаги е била в движение за Разходките

            80 или 105 ? Вярно че след инвестициите в 80-ка цената почва да се доближава, НО и в 105-цата трябва да се инвестира (все пак най-големите разходи са - Гуми, Лебедка, Брони, тръби...все неща който са еднакви за всички с амбиции за извън пътя)

            моята е с HD-T двигател около 167к.с. не и липсва тяга никъде и в чукарите си е Прекрасна за дълга база!!! На пътя, зависи от стила на каране, но може да изреже бая автомобилчета на светофара и макар и да е с големи и рошави гуми вдига 155 навсякъде и повечко по нанадолнище поведението на пътя е много добро (поне за мен и моят стил на каране) е не е лека кола...
            Напълно +1

            Коментар


            • #51
              До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Пламене, не съм съгласен с тебе
              За ремонти на VM-и можеш да си направиш дъълга справка, като почнеш от Фулдата (точно 3.1 с трите маслени помпи и многото глави), минеш през Ники Рафаилов и т.н. и т.н.

              Явно и останалите, list-нати по-горе си имат своите проблеми, но VM-а си е кофти двигател.
              Направил съм си справката в БалканСтар(оторизирания сервиз и на трите мотора). Проблемите при ВМа са наи-малко. В цифрово изражение също. Не казвам че е безпроблемен но за двигател които работи с нафта си е добре.

              Коментар


              • #52
                До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                Нещо си се объркал с дебитомера в помпата.Дебитомера мери количеството въздух постъпващо в двигателя , и компютъра спрямо него и още няколко параметъра определя впръскването.
                Този тип дебитомери варират между 200 и 600 лв.
                Отделно , аз за Паджеро не съм чул да имат проблеми с дебитомерите.
                Не случайно му казах да не отписва тая джипка.
                За МЛ-а дюзи оригинални , нови могат да се намерят по 800лв.броя.
                Естествено че при мародерите в Балканстар цената е свръх надута.
                Но Мицубишито според мен е по-добрия избор , а и не мисля че сериозно искаш да го сравняваш с ВМ-а от които всички са пропищели.
                Аз такъв двигател без спукана глава не съм виждал , направо са консуматив.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #53
                  До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Двигателя 4.2 (атмосферен дизел) е вечен, но не е двигателя за път, където се иска и прилична динамика. В този ред на мисли, не съм съгласен със Сашо (icerunner), че 105 е по-добре от 100 - големи и мощни мотори, прилична динамика на асвалт.
                  Естествено, че на асфалта 100-тицата ще е по добра. То и 120 е по-добра - карал съм доста по асфалт и върви като лека кола, но ако става дума зз оффроуд разликата е ясна - целия преден мост. А една наточена 100 отива доста над 150 к лв, така че пак е двойно на 105. А за 105 си има турбо кит, който дава 150 к.с. и вероятно подобрява динамиката. А как се отразява на двигателя и разхода не знам. Това е екстра от която не бих се възползвал, дори да имам възможност. А по повод на нестандартните версии на тойота и цените - преди време ми беше попаднала ценовата листа на федерацията на червените кръстове - т.е. олекотена от всички възможни данъци и такси които може да си представи човек и редица такива, които не може да си представи. Та чисто нова 79 4,2 Д беше от порядъка на 15к $.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #54
                    До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Нещо си се объркал с дебитомера в помпата.Дебитомера мери количеството въздух постъпващо в двигателя , и компютъра спрямо него и още няколко параметъра определя впръскването.
                    Този тип дебитомери варират между 200 и 600 лв.
                    Отделно , аз за Паджеро не съм чул да имат проблеми с дебитомерите.
                    Не случайно му казах да не отписва тая джипка.
                    За МЛ-а дюзи оригинални , нови могат да се намерят по 800лв.броя.
                    Естествено че при мародерите в Балканстар цената е свръх надута.
                    Но Мицубишито според мен е по-добрия избор , а и не мисля че сериозно искаш да го сравняваш с ВМ-а от които всички са пропищели.
                    Аз такъв двигател без спукана глава не съм виждал , направо са консуматив.
                    Не съм се объркал за дебитомера. За съжаление.
                    Дебитомера е консуматив. След 150 000км е въпрос на време кога ще умре. И не дали а когато това се случи защото е неизбежно джипа не може да вдигне повече от 80 и пуши зверски черно. Тогава с изненада откриваш че датчика които иначе струва не повече от 1000лв не може да бъде сменен защото е капсулован в помпата и не се продава като отделна част. Потвърждават го трите Паджерота в двора на БалканСтар които кротко чакат доставка на помпи. Ако някои знае начин за побългаряване да казва че Паджерото на братчеда от една година събира прах в гаража.
                    Ако кажеш и от къде могат да се купят тия дюзи по 800лв ще ти бъда много благодарен.
                    А ВМ-и без спукани глави - под път и над път.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                      Пак същата работа , човека пита какво кола да си купи , а ние дебитомери и дюзи обсъждаме........................
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #56
                        До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                        така е вуйчото на ученайката на... си купил Паджеро 3.2Д-ИД на 350 000км /150 000км след "корекцията"/ и му се скапал дебитомера и сега видите ли, тоя модел бил боклук

                        за мен тоя модел /дълга база/ е образец за "цивилен" джип - живот и здраве някой ден ще се възкача на такъв...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #57
                          До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                          Сбъркал си колега , сбъркал си.Дебитомер и ГНП са две различни неща.
                          В ГНП-то също има доста датчици , но те дефектират изключително рядко.
                          Е , случва се понякога , но от това генерални изводи не могат да се правят.
                          Е ти дюзи за МЛ , цената е доста по-ниска от това което съм написал даже.

                          http://cgi.ebay.de/Einspritzduese-In...ayphotohosting

                          Между другото , разгледайте какво предлага тази фирма , има интересни неща.
                          http://stores.ebay.de/Kindt-Motoren_...dZ2QQpZ3QQtZkm
                          Последно редактирано от kiki.t; 28-06-07, 12:59.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • #58
                            До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Сбъркал си колега , сбъркал си.Дебитомер и ГНП са две различни неща.
                            В ГНП-то също има доста датчици , но те дефектират изключително рядко.
                            Е , случва се понякога , но от това генерални изводи не могат да се правят.
                            Е ти дюзи за МЛ , цената е доста по-ниска от това което съм написал даже.

                            http://cgi.ebay.de/Einspritzduese-In...ayphotohosting

                            Между другото , разгледайте какво предлага тази фирма , има интересни неща.
                            http://stores.ebay.de/Kindt-Motoren_...dZ2QQpZ3QQtZkm
                            Това рядко, онова често, общи приказки не ми се коментират.
                            Мерси за картинките. НЕ доставят до България.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                              На мене твойте приказки ми се струват общи , още повече за неща които види се , не са ти много ясни.
                              Като не доставят до България , хващаш самолета и отиваш да си ги купиш от там.Пак ще излезе в пъти по-евтино от 10000лв.,дето си обявил.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • #60
                                До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                На мене твойте приказки ми се струват общи , още повече за неща които види се , не са ти много ясни.
                                Като не доставят до България , хващаш самолета и отиваш да си ги купиш от там.Пак ще излезе в пъти по-евтино от 10000лв.,дето си обявил.
                                Нямам паспорт. Щото ....
                                Не ти се вярва че дебитомера е капсулован в ГНП нали. И на мен не ми се вярваше но е факт. Такава недомислица рядко се среща.
                                За дюзите наистина очаквах помощ. А то какво излезе. Не стига че не искат да ги пратят до България ами ги нямат на склад и са рециклирани.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X