Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчна лебедка,каква и от къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчна лебедка,каква и от къде?

    Здравеите колеги,от няколко години имам едно хубаво голфче 3 4х4,по точно сихро.Не съм супер запален ,и като изключа зимно време не го изтезавам с Off road.Но падне ли малко снежец се качвам на лозенската планина над село герман да си направя кефа вдигнал съм го доста с прожини и гуми и ме изумява по някога на какви места се качва в доста дълбок сняг .и тука идва проблема на 2-3 пъти ми се случва да го укопавам доста сериозно и да безпокоя приетели с джипове по нощите да идват да ме изваждат.И за това се замислих за варианта за лебедка,за да мога да се вадя сам.Тъй като е кола ,едвали ще мога да монтирам ел.лебедка се спрях на варянта на ръчна.Поразгледах доста теми в форума ,но повечето са свързани с доста сериозни и тежки машини ,за които ръчната е безсмислена,но за кола мисля ,че ще вирши работа.Не разбирам нищо от лебедки и за това ви питам вас,като хора с опит .препоръчаите ми някои конкретен модел и от къде мога да си го закупя.

  • #2
    От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

    Ръчната е много неудобна за употреба,има малки електрически нещо между 3500-5000 либри компактно е, ще можеш да монтираш под бронята ,щом се пускаш в гората това е по разумно а докато вземеш решението метни в багажника един камионджийски колан с тресчотка
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

      Откажи се от варианта с колана/мн.бавно и трудно измъкване/Има разни китайски ръчни и то доста модели/потърси по магазините за крепежи/ползват се и ръчен полиспас"телфер"/от онези с веригите/Но най добре една малка лебедка,която да може да се сваля и поставя/например в багажника/има едни червени марка Рай..р/не е реклама/евтини и за твоя случай ефективни! виждал съм колега с Исузо "трипер"как се вади не веднъж с такава......камо ли голфа!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

        Тирфорът е доста скъпо удоволстие. Иначе може да тегли даже и от двете страни на колата.
        Иначе има едни ръчни лебедки за А-стрелата на Джогана, ама са доста тежки за Голфа. Пък и като цена на старо ми обявиха 300лв., което е малко множко. Според мен адекватното решение е джек, който да се ползва като лебедка.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

          То пък джека един лек...

          За ръчна лебедка-не знам да има такава способна да направи достатъчно усилие за да извади добре закъсала кола. Всъщност има, но трябва много, ама много въртене, и става за няколко часа...

          Вземай една по-здрава лопата с дръжка поне метър, две дъски за подлагане под гумите и това е.
          После се отива на електрическа, ама каза, че не искаш.
          Говорим за това което ще върши работа. Иначе евтини решения много...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

            Ето сравнения
            http://media.club4x4.ru/87-ruchnye_l..._ruchnuju.html
            http://4x4.aaa13.ru/accessories/hand_winches.shtml

            Коментар


            • #7
              От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

              Колега, не се занимавай с глупости. Ръчната лебедка или е много скъпа и иска много грижи, или не върши работа .
              Има 3500 либри лебедки за АТВ. При Явор са по 250-тина лева, а сега имаше някаква промоция. Довечера ще ти пусна снимка на елементарно приспособление което Росен ми направи за дърпане на машини. С един малък полиспаст ставаш непобедим с по-малко от 15 кила техника, и лебеда ти стои в багажника. Закачаш го само при нужда.
              Ще ти снимам и верижна ръчна лебедчица която струва двойно и дърпа три пъти по-малко.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

                Вчера не успях но днес.... ето.

                Стойката...



                Така е монтирана лабедката...



                Това е качествена, ръчна верижна лебедка.... много по-немощна от горната, но двойно по-скъпа.



                Толкова и е синджира.


                Надявам се да съм помогнал.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

                  Аз си купих ръчна лебедка от Баумакс за 40 лв. На нея пише: 500кг. Т.е. замества 5-6 човека, които ти бутат колата. Въжето е само 4мм/10м. Определено не става за вадене от кал, но да удари едно рамо за нещо дребно предполагам че става.
                  Всъщност се надявам изобщо да не ми се налага да я ползвам. Най-добре само да си я возя в багажника.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    ... Така е монтирана лабедката ...
                    Как ще я закачваш на акумулатора?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Аз си купих ръчна лебедка от Баумакс за 40 лв. На нея пише: 500кг. Т.е. замества 5-6 човека, които ти бутат колата. Въжето е само 4мм/10м. Определено не става за вадене от кал, но да удари едно рамо за нещо дребно предполагам че става.
                      Всъщност се надявам изобщо да не ми се налага да я ползвам. Най-добре само да си я возя в багажника.
                      В цеха си ползвам такава.И на нея пише 500кг.
                      Вдига трудно 250кг. и то при двойно въже.
                      ........................
                      Иван Маринов
                      CRF 250 X
                      Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

                        Някъде там и тенекиите и се разпадат.
                        Алексе, изхвърли това нещо където хора не минават и го залей с бетон, някой да не се пребие с него.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

                          Имам ,такава лебедка поне от 15г.сменил съм и почти всичко,перфектна е при вадене на двигатели или да застопориш задницата на джипа когато го дърпаш с лебедката отпред.За поваляне на дървета в зададена посока ,като я закачиш с въже колкото може по-високо,е направо безгрешка,стига да можеш да боравиш правилно с резачката.Колега нея изхвърляи ,още помня как след сто опита в снега да изляза на един склон в гората успявах само да кача предницата и нищо повече.Като вързах ръчната лебедка отпред и при натягане колкото може се получава допълнително притискане,на предните колела,които са почти във въздуха и излязох от място без даже и да очаквах че ще се случи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Как ще я закачваш на акумулатора?
                            Сигурно със щипки или някаква букса нещо ама ще има цър цър....и
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ръчна лебедка,каква и от къде?

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              Сигурно със щипки или някаква букса нещо ама ще има цър цър....и
                              Аз слагам едни пет лева, че тая, вальовата, ще работи с кви да е кабели за ток
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X