Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

    Кои са плюсовете на двата вида гуми?Гледам, че по състезанията шарката тип кобра е много използвана, но сега гледам снимки на джиповете от Самоков 4 x 4 и голяма част от тях са с гуми за трактор, а трасето е и кално и снежно.Кой от двата вида да избера за моята витара?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015680136.jpg
Прегледи:5
Размер:45.7 КБ
ID:5953065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kobra 2.JPG
Прегледи:1
Размер:161.6 КБ
ID:5953066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KobraTracNT.jpg
Прегледи:6
Размер:53.1 КБ
ID:5953067

  • #2
    От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

    Ако няма да купуваш нови джанти и си на 15 цола нямаш голям избор, Тракторките са 16-ки''горе долу'' кобрите не са кой-знае каква гума,твоя въпрос има само едно решение. Много четене от твоя страна и ще намериш това което търсиш.
    Добре си дошъл във форума.
    http://vbox7.com/play:398e8b82

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

      Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
      Ако няма да купуваш нови джанти и си на 15 цола нямаш голям избор, Тракторките са 16-ки''горе долу'' кобрите не са кой-знае каква гума,твоя въпрос има само едно решение. Много четене от твоя страна и ще намериш това което търсиш.
      Добре си дошъл във форума.

      Подкрепям

      Успех

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

        не съм съгласен с колегата ,че гумите с "тракторна шарка" са само 16-ки
        има 15-ки които се монтират оригинално на сеялки,дискови брани и т.н. аз имам и 13-ки такива даже са на джанти за ЗАЗ
        а решението на въпроса според мен е едно :каквото ти се иска колега това си купи
        Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

        Коментар


        • #5
          От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

          Ние в Габрово си имаме самурайче с тракторки 15-ки и са долу горе все едно 195/80/15
          И самито няма проблем ,но отпред е мост...Витарата може и да не изкара с тракторки си мисля...ПО скоро кобрите за нея според мен...
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • #6
            От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

            Джипката повдигана ли е ?или си е стандартна ? Ако искаш средна агресия между тракторка и кобра си вземи кайман , но имай предвид че само долу горе кобрата е за асфалт ,но и тя се пързаля .Ако кажеш и за какво ще я ползваш ще ни улесниш допулнително
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #7
              От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

              И аз бях пред такава дилема преди 2 месеца, но реших да си взема Fedima Extreme 225/75-15 и съм адски доволен!
              TT-Tuning Team
              АСК Добрич

              Коментар


              • #8
                От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

                Тракторки на стокова Витара - това е равносилно на счупени карета или преден диф след първия по сериозен скок на 4Х4...
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

                  Тая гума дето си я показал на снимката е 12x16 видинка и е доста агресивна и за да я сложиш общо взето трябва да измениш коренно визията на джипа двигател скорости раздатка мостове така че тая гума за витарата няма смисъл максимума според мен който може да сложиш на твоята е 7,50x16 тракторка понеже двигателя няма сили за повече да не говорим че и с тези се затайва
                  Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                  Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

                    Благодаря на всички за мненията.Витарата ми не е повдигана и нищо по нея не е променяно-засега Малко по малко ще си я променям към по-добро и затова първото нещо с което си мислех да започна са хубави хубави гуми са размер примерно 190/195-80-15.Ще я карам предимно в балкана и затова поведението на гумите ми за оффроуд на асфалт не ме бърка какво ще е.Важното е в гората да късат и хвърлят

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

                      Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                      И аз бях пред такава дилема преди 2 месеца, но реших да си взема Fedima Extreme 225/75-15 и съм адски доволен!
                      Би ли ми казал каква е цената за бройка и от къде си ги купи-от нета или от магазин.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

                        Колега, един съвет от мен.
                        Реши за какво ще ползваш витарата още отначало. Всички си викаме-само за леки преходчета, няма да я блъскам много, ама тръгваме по наклонената плоскост, и няма спиране
                        Ето моята каква беше като я взех:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN850142 (Medium).JPG
Прегледи:2
Размер:103.1 КБ
ID:5330728

                        И каква стана сега:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 119 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:82.9 КБ
ID:5330729

                        Та ако си мислиш да я "правиш" си изясни още в началото какво искаш да излезе от витарата накрая, и действай. Да не би сега да купиш едни гуми, а после да се окаже, че са ти малки. Или други подобни неща.

                        Относно гумите-за стандартната предница на витара тракторките ще трошат карета на поразия.
                        Иначе според Иван Попов няма по-добра гума, ама той ги кара на витарата с цял мост. Има защо...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

                          Първоначално публикуван от kpm_86 Преглед на мнение
                          Би ли ми казал каква е цената за бройка и от къде си ги купи-от нета или от магазин.
                          Дали е федима(екстрийм) или малатеста(кобра) грайфера е един и същ , един съвет ако мотора ти е моно или карбуратор , не слагай по голям размер от 215/75/15 , ако ще продължаваш с вдигания замисли се и за джанти с минусов офсет ,около -12,-15 минимум
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

                            [QUOTE=Кольо;1715553]Колега, един съвет от мен.
                            Реши за какво ще ползваш витарата още отначало. Всички си викаме-само за леки преходчета, няма да я блъскам много, ама тръгваме по наклонената плоскост, и няма спиране


                            Много си прав.Днес се срещнах с двама ветерани в офроуда в Казанлък,попитах ги и тях и стигнахме точно до това-първо я вдигаме едно хубаво за гората да може да бръмча с тях и след като видим какво ще се получи да измислим какъв вид и какъв размер ще си купя.Моята Витара сега е като твоята преди време,но се запътила към яки промени и реконструкции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми за offroad за vitara 1.6 8v къса база - тип Кобра или гуми за трактор?

                              Аз пък съм на мнение че кобрата е просто гума която е като всесезонната за кал.Нито на асфалт държи нито в кал.
                              Купи си едни Каймани в този размер и си ти.Единствената разлика е че ако досега си карал с витарата с 140 и тя не е мърдала на асфалта сега ще е чувствително по-нестабилна.Но засметка на това ще е по-проходима.Тракторната гума както казват всички си е 100% за гората.Единствения на който свалям шапка и съм го виждал да я кара на асфалт е Иван Попов.Той може да ти даде най-точни сведения как се държи навсякаде.
                              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X