Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожарогасител или друго

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пожарогасител или друго

    Искам да засегна един проблем, който досега все ми е бил малко далечен ... до снощи.

    Става дума за пожарогасителите. Винаги съм имал в колите такъв, но с изключение на този в Уаза, другите само знаех, че седят в багажника.
    Снощи прибирайки се с колата на жена ми ( КИА Карнивал ) изведнъж спря вентилатора на климатика и купето се изпълни с пушек. Спрях, загасих колата, взех пожарогасителя и вдигнах предния капак. Двигателя весело гореше с половин метрови пламъци от три места. Смело насочих пожарогасителя към плмъците и.. ядец . Празен. Ама съвсем. Добре, че в тия жеги винаги из колата има някакви води или безалкохони. Загасих я, някакси. Вярно в момента малко лепне от студения чай, с който я залях, но поне ограничих щетите. Та колеги, проверявайте си пожарогасителите, защото може да стане голяма беля. Или винаги имайте бутилки студен чай в колата.
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

  • #2
    До: Пожарогасител или друго

    Проверката на пожарогасителя не влиза ли в годишния технически преглед
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      До: Пожарогасител или друго

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Проверката на пожарогасителя не влиза ли в годишния технически преглед
      По принцип влиза амааааааа....

      На мен никога не са ми гледали тия работи на преглед,полицайте са ми ги проверявали веднъж.

      То само като погледнеш какви коли се движат из БГ си прави сметка как стоят нещата с прегледите в БГ.
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #4
        До: Пожарогасител или друго

        Преди време и аз си купих един такъв менте пожарогасител от Меторо,
        Понеже ми се стори евтин и го гледах скептично, реших да го пробвам.
        И ужаса беше пълен !
        От тогава всяка година си проверявам пожарогасителя, а на две години го сменявам.
        За да съм сигурен, че е истински и няма да ме е яд отново, си го купувам от специализиран магазин на пожарната !

        Съветвам ви и вие да си купувате от там. Цените са малко по-скъпи, но има защо. Ако не дай боже се наложи, дали няма да ви е много по-яд за това, че сте се поскъпили за 10-20 лева
        LZ1HKW
        Реглаж на преден и заден мост
        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

        Коментар


        • #5
          До: Пожарогасител или друго

          Е напиши къде е магазина де! Информацията е повече от ценна.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Пожарогасител или друго

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Е напиши къде е магазина де! Информацията е повече от ценна.
            Точният адрес не го знам, но ще се опитам да обясня !
            Карайки от Бояна по бул. България се завива в дясно по ул. Нишава, след това третата пряка в ляво, и магазинът е в един блок. Има си табели за противопожарно оборудване!
            п.п.
            Как не се сетих да му чукна една точка но gps-a
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #7
              До: Пожарогасител или друго

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Е напиши къде е магазина де! Информацията е повече от ценна.
              на бул. Т. Александров...... като се тръгне от Булбанк към Люлин......... малко преди оръжейния магазин има специализиран магазин за пожарогасители.

              но не знам дали има автомобилни, ще вляза тези дни да погледна

              написах към Люлин, но магазина е на не-повече от 50м. от служебния вход на Булбанк
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                До: Пожарогасител или друго

                Още един пожарникарски магазин знам. Като се тръгне по уличката зад пожарната на Раковска и се върви около 1 - 2 пресечки се пада отдясно.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Пожарогасител или друго

                  В пожарогасителя нормално има две съставки - прах (химикал) и налягане. Предполага се, че производителя поне с прах го е напълнил. Обикновено се губи налягането заради неплътности. Затова последния път, когато си купувах пожарогасител си взех такъв с манометър и вентил за донапълване. Тъй като мястото му е под моята седалка с един поглед върху манометъра от време на време имам представа дали имам в джипа пожарогасител или си разкарвам безполезно желязо.
                  Препоръчвам ви такива!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пожарогасител или друго

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    В пожарогасителя нормално има две съставки - прах (химикал) и налягане. Предполага се, че производителя поне с прах го е напълнил. Обикновено се губи налягането заради неплътности. Затова последния път, когато си купувах пожарогасител си взех такъв с манометър и вентил за донапълване. Тъй като мястото му е под моята седалка с един поглед върху манометъра от време на време имам представа дали имам в джипа пожарогасител или си разкарвам безполезно желязо.
                    Препоръчвам ви такива!
                    Нашият е такъв. А и на ГТП винаги ни търсат бележка за състоянието му
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пожарогасител или друго

                      Мога да Ви споделя един случай с пожар на автобус.

                      Първото ми впечатление беше, че този автобус е с прецакан двигател и по едно нагорнище не се вижда пътя от него - пуши ама яко.

                      Оказа се , че се е запалил отдолу където е парното.

                      Първо шофьора на автобуса не искаше да спира за да не му падне инерцията, а и незнаеше, че гори.

                      Спряхме 5 -6 коли от двете посоки на движението да го гасим.

                      Гордо изваших пожарогасител тип МЕТРО и почнах да пръскам. Огънят угасна точно за 2 секунди. След което нямах повече пожарогасител.
                      А огъня си пламна отново ...

                      Три коли от пет нямаха пожарогасители!

                      Спря един друг автобус. Извадиха едни лейки едни канчета. Нула - човека (щофьора на автобуса) си беше сложил една яка метална решетка и неможеше да се достигне до огъня.

                      След кратка консултация с колегата и щофьора на автобуса извадихме бояджийската машина готова заредена с бяла вар за едно обектче, напомпихме, бръкнахме вътре през заварената решетка и просто след няколко секунди нямаше огън и всичко приключи благоприятно.

                      Сигурно бялата вар при много високи температури действа като прохов пожарогасител, щото като се изпари водата от пулверизираната струя варта си е просто бял прах. Не знам!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пожарогасител или друго

                        Такааа...сега се замислям за това и какво да видя???Братовчед ми е управител във фирма за сигнално-охранителна техника.И има машини за пълнене на пожарогасители.И пълни!Как не съм се сетил?!?Ще проверя какъв е случая с цени и време и ще говоря за отстъпки за членове от форума...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пожарогасител или друго

                          Освен да има необходимото налягане трябва и праха трябва да се пресява всяка година,за да не се сбива.Но тази услуга струва скъпо-почти на цената на нов пожарогасител и не винаги се прави.Почти всички само измерват налягането,а ако има манометър още по лесно и лепват лепенката.Качествени пожарогасители се изработват в завод "Ивайло"-В.Търново.Мога да ги вземам на заводски цени-1л-24лв.Всички останали са .........Продавам ги по 12лв.Но народа иска да е евтино.

                          Откакто три пъти ми се пали инсталацията и то на различни коли,пожарогасителят ми е в изправност и си монтирам ключ маса.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пожарогасител или друго

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            на бул. Т. Александров...... като се тръгне от Булбанк към Люлин......... малко преди оръжейния магазин има специализиран магазин за пожарогасители.

                            но не знам дали има автомобилни, ще вляза тези дни да погледна

                            написах към Люлин, но магазина е на не-повече от 50м. от служебния вход на Булбанк
                            значи:

                            магазина е на 20м. от изхода на метрото (този, на служебния вход на БУЛБАНК)

                            освен магазин е и сервиз за противопожарно оборудване, има всякакви по размер пожарогасители, вкл. такива на количка с колелца

                            р. време 9.00- 18.00ч.
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пожарогасител или друго

                              Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                              Искам да засегна един проблем, който досега все ми е бил малко далечен ... до снощи.

                              Става дума за пожарогасителите. Винаги съм имал в колите такъв, но с изключение на този в Уаза, другите само знаех, че седят в багажника.
                              Снощи прибирайки се с колата на жена ми ( КИА Карнивал ) изведнъж спря вентилатора на климатика и купето се изпълни с пушек. Спрях, загасих колата, взех пожарогасителя и вдигнах предния капак. Двигателя весело гореше с половин метрови пламъци от три места. Смело насочих пожарогасителя към плмъците и.. ядец . Празен. Ама съвсем. Добре, че в тия жеги винаги из колата има някакви води или безалкохони. Загасих я, някакси. Вярно в момента малко лепне от студения чай, с който я залях, но поне ограничих щетите. Та колеги, проверявайте си пожарогасителите, защото може да стане голяма беля. Или винаги имайте бутилки студен чай в колата.
                              Не му върви нещо на тоя "кореец",да не би причината за запалването да е причинило предишния проблем?.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X