Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожарогасител или друго

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Пожарогасител или друго

    И аз съм горял не един път и затова имам пожарогасители в всяка кола и в вкъщи на всеки етаж по два(може да ви е смешно ама кащата неструва 8000-10000 лева) и винаги трябва да са на видими места така,че като минаваш покрай тях да ти се набиват всеки път в очите защото в паниката ............
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #17
      Да, "Ивайло". С манометър. А то всеки път като проверяват уж, само изпускат газ. Само от проверките няма да проработи.
      И като се разтръска, вътре прахът трябва да се пресипва, а не да не помръдва или да тропа на буца.
      На една изложба говорих с човек от завода. 6 кила Ятрус напълно стига за инсталация в джип. Ако ще стои легнал се слага друга сонда. Те правят и дюзи. Аз ще си направя. Ама сигурно от два или три. С дюзи при двигателя, при резервоара и в кабината. С ръчно управление, без ток.

      Коментар


      • #18
        До: Пожарогасител или друго

        Тая в кабината да не забравиш да я осигуриш двойно че няма да е гот да се включи докато си вътре.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          До: Пожарогасител или друго

          Те хората са го измислили. Използват ръкохватки и жила от велосипедни спирачки. В БТРите на жандармерията и гражданската отбрана монтират цели батареи. Групи по три. Всичко е минало пълния цикъл изпитания.
          За тежки гъзари като нас - с медни тръбички. За пълно обезопасяване и изключване може да набуташ и шплентовете на бутилките освен шплентовете на ръкохватките. Като разглобяваш колата примерно, или за други пожаробезопасни ремонти.

          Коментар


          • #20
            До: Пожарогасител или друго

            А на автоматика няма ли да разчиташ? Да не сработи първо инстинкта за самосъхранение и да хукнеш, пък джипа да си гори?!

            Коментар


            • #21
              До: Пожарогасител или друго

              )) Това ше трябва да го тренирам)) Сигурно е тъпо, ама рефлекторно скачам срещу изстрела. Като трябва да се бяга трябва да ме кандърдисват. Тва го знам що. Щото съм мега турбо мързелив)

              Коментар


              • #22
                До: Пожарогасител или друго

                И дедрата ми горя преди две години а миналият преглед пожарогасител отказа да сътрудничи. Оттогава си купих истински български пожарогасители с манометър за всяка кола. Скоро използвах единя за гасене на VW транспортер по пътя.
                Наистина работи
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  До: Пожарогасител или друго

                  Избор на подходящ пожарогасител:

                  Прахов пожарогасител ВС
                  Воден пожарогасител А
                  Водопенен пожарогасител А
                  Пожарогасител с въглероден двуокис - СО2 ВСЕ

                  Клас 'А' - Ordinary combustibles - Твърди горящи или тлеещи вещества - дърво, хартия, въглища, гума, текстил и др.
                  Клас 'В' - Flammable liquids - Горящи течности - мазут, бензин, лак, масла, спирт, етилен, стеарин, каучук, синтетични материали и др.
                  Клас 'С' - Combustible gases - Горящи газове - метан, пропан, водород, ацетилен, въглеводороди и др.
                  Клас 'D' - Combustible metals - Метали и техните сплави - калий, натрий, алуминий, магнезий и др.
                  Клас 'E' - Electrical Equipment - Електроуредби, намиращи се под напрежение.
                  Клас 'F' - Fires involving cooking fats and oils - Горящи мазнини и олио.
                  Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Пожарогасител или друго

                    От това което прочетох най-добрия избор за автомобил би бил пожарогасител с СО2. Или греша
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #25
                      До: Пожарогасител или друго

                      Грешиш. Той не гаси на открито и когато е студено.
                      Безусловно ефективни са праховите и пенните. Вярно, след тях не можеш да изчистиш. Но пък гасят.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Пожарогасител или друго

                        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                        От това което прочетох най-добрия избор за автомобил би бил пожарогасител с СО2. Или греша
                        Точно така. Пожарогасителите с въглероден двуокис имат силно охлаждащо действие. Въглеродния двуокис излиза във вид на сняг, след това се изпарява и не нанася допълнителни поражения, както например праховите. Единствения им недостатък е високата цена.
                        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Пожарогасител или друго

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Грешиш. Той не гаси на открито и когато е студено.
                          Безусловно ефективни са праховите и пенните. Вярно, след тях не можеш да изчистиш. Но пък гасят.
                          Абсолютна грешка. Безопасен е, както на открито така и на закрито.
                          Надежден е при температури от -50 до +50 градусе по Целзий.
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Пожарогасител или друго

                            Опитай да изпразниш бутилка въгледвуокис през зимата на улицата. Опитай да покриеш нещо с въпросния лед когато духа вятър.
                            Аз съм тук, веднага ще почерпя и ще се извиня публично.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Пожарогасител или друго

                              Изказах мнение относно пожарогасителите с едничката цел да помогна на съфорумците да се ориентират, с какви пожарогасители да се снабдят и в случай на нужда да имат реална полза от тях не само в автомобилите. Не влизам в спорове и не дискутирам. Аз съм професионалист и съм ги изпробвал всичките неведнъж.
                              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Пожарогасител или друго

                                Разкажи тогава механизмът на гасене на ТС с СО2.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X