Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Права или обратна полярност?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Права или обратна полярност?

    Точно вежена като го пуснеш на + на електрода и започва да пука и да пръщи .Това в отговор на колегата че нямало промяна дали на права или обратна полярност кара вежена .И аз преди 2-3 години се заблуждавах ...иска си опит !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Права или обратна полярност?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Точно вежена като го пуснеш на + на електрода и започва да пука и да пръщи .Това в отговор на колегата че нямало промяна дали на права или обратна полярност кара вежена .И аз преди 2-3 години се заблуждавах ...иска си опит !
      Не съм добър в заваряването и точно на такива казвам от дългогодишен опит:слушайте какво ви казват хората тук,спазвайте какво пише за електродите и резултатите ще са добри.Импровизациите-после.Проба-1 китайски електрод от 3,6лв./кг. и един ОК46.00/16.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Права или обратна полярност?

        Малко е стара темата, но ще я използвам да попитам нещо, с което ме сюрпризира един колега преди малко.

        Отидох при него с въпроса + или - на ръкохватката. Той не е заварчик, но има известен опит, със сигурност в пъти повече от моя. Той се учуди, че въобще го питам такова нещо - отговорът беше винаги + на ръкохватката. Иначе ако е на детайла нали може да се изпържиш.

        Предполагам вече ви става ясно, че аз не разбирам почти нищо от тоци. Но това, което ми казва колегата доколко е възможно теоритично и до колко на практика може да се случи?

        И в крайна сметка рутилови електроди как се горят?

        Коментар


        • #19
          От: Права или обратна полярност?

          Ако те лази ток от заваръчната апаратура това е проблем на техниката на безопасност или на изправността на заваръчния токоизточник.

          Коментар


          • #20
            От: Права или обратна полярност?

            То на кутията с електроди си пише дали са на + или на - , иначе рутиловите до колкото знам са на -.

            Коментар


            • #21
              От: Права или обратна полярност?

              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение

              И в крайна сметка рутилови електроди как се горят?
              Вежена на електрода (-)

              Обратно пращи неприятно!Обаче!
              Срещал съм рутилови ОК на които пише обратно,май и бьолер съм виждал ,мога да проверя ако е нужно.
              Както колегите отбелязаха,на кутията най- точно и правилно!
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Права или обратна полярност?

                Абе мен повече ме притесняваше въпроса до колко мога да се изпържа, когато + е на детайла. Примерно онзи ден на един метален рафт исках да заваря един придатък. Явно нещо съм докоснал по невнимание, но излязоха искри.

                Ако си работиш на спокойно на масата предполагам няма проблеми, но в тесни пространства и при несвойствени пози на заваряване аз го виждам като проблем...особено за неопитен в областта, каквито предполагам сме поне 1/3 от пишещите и четящите тук.

                Коментар


                • #23
                  От: Права или обратна полярност?

                  Няма много голям напредък с понятията от както се казваше обикновен-стоманен, Вежен-Норд, а сега рутилов-базичен електрод.
                  Доста електроди с рутилова обмазка НЕмогат да работят на права полярност, но пък си работят на променлив ток.
                  Тъй, че изписаното в тая тема е ПОЧТИ вярно с уговорката, че се е коментирало само Вежен-а като електрод.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Права или обратна полярност?

                    Здравейте. Да поразбутам малко темата.
                    Имам известен опит със заваряване то, но от скоро се сдобих с инверторен електрожен, имам роти лови електроди. Ще заварявам кухи профили с дебелина 1.5, 2мм.на каква полярност да ги карам?
                    Конструкцията няма да е супер одговорна, входна врата за двора.
                    Поздрави.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X