Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

    Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
    Добре с теб ще се разберем накрая, ама много си поумекнал не си така настървен както съм свикнал да те виждам. Дали само на годинитеда го отдадем, иначе не вярвам да си поумнял, аз не съм.Ама лошото е, че пак сами трябва си вършим работата, защото и този председател няма да свърши дори колкото предния.
    Това е, защото те обичам, и защото ми е мъчно, че страдаш .
    Ще говоря с Председателя и мисля, че ще свършим работа !
    Благодаря за конструктивния диалог, довел до консенсус и очертал светлото бъдеще на офроуда през 2012 година.

    Коментар


    • #17
      От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

      Още не светнало защото имаме само 6-7 заявени екипажа от двата ни клуба. Чакам да видя дали ще има други.

      Коментар


      • #18
        От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
        Аз мисля, че 2012 ще бъде годината с най-силния шампионат с най-много участници ( с анонсите, които чух вчера за организация на състезания).
        Традиционните и любителските винаги ще събират повече хора, единствено и само заради по-малкото инвестиции и това е нормално, но от там излизат и бъдещите състезатели !!!
        Аз искранно се надявам 2012 найстина да бъде най силната за шампионатът от това по хубаво здраве му кажи.А за любителските със сигурност работата опира най вече до парите но и до по различнияат формат.В шампионатът се кара предимно Рали и в такъв случай е нормално да стамва дума за много повече пари свързани с подготовката за такова състезание

        Коментар


        • #19
          От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

          За да внеса светлина за всички които четат Мартин Марков не е скачен съд със Иван Маринов, но да Иван е един от най близките ми приятели още преди по време и след работата ми във БФАС. Тодоре относно въвличането и на моето име в темата спор ще уточня че когато си коригира съдържанието на правилника той бе одобрен, друг е въпросът че ти преекспонира нещата /типично в твой стил/ пред потребителите във този форум тогава! Както знаеш когато ти се наложи помощ във Гърция аз не съм бил злопаметен и вдигнах телефона незабавно на организатора на Кръг от световният рали шампионат-Акрополис и той гарантира за хората за които имаше проблем.Друг е въпросът, че на следващият ден хората за които бе гарантирано се биха като хамали пред гръцкият организатор.Това обаче остава за мен като негатив.Както хронологията показва Мартин Марков е бил принципен и винаги е влизал в положение, на много от състезателите и организаторите не само във дисциплината оф роуд. В този ред на мисли който го е разбрал и оценил благодаря, който не е, е негов проблем! Както също е известно на всички Ти и Иван заради огромните си лични ега и предходна тъпа случка с Фиков на твое състезание, вече трета година занимавате аудиторията със ваши казуси, които са интересни за люпачите на семки за останалите не са!
          Отделно че отново по старо му пишеш "Имам обаче усещането, че с новото ръководство нещата ще се оправят и сам знаеш, че Наредбата може да се променя в движение (както се е случвало досега)" да но новото ръководство е доста по мотивирано и най-вероятно няма да допусне политиката на стария Председател, тип "искам на всички да угода" тогава аз лично по нареждане на Славейков съм променял над 7-8пъти наредбата докато е ставала угодна на лобитата в БФАС надявам се че новото ръководство няма да работи по този начин знаете че както вотът на доверие е даден така може да бъде и снет! Видяхте че незаменими хора няма!
          Мартин Марков е обикновен състезател и ви моля да не злоупотребявате със името ми и да се въздържате от използването му във лични спорове!!!
          Аз като редови състезател се интересувам от следните неща
          1.колко състезания ще бъдат включени в националният календар!
          2.Каква такса участие ще се заплаща?
          3.Какво ще получа за парите които заплащам за клубен и личен лиценз/защото до този момент нямах ползи, освен PVC картата на стойност 1.68лв.
          4.Какво ще получа за площта в размер на 25% от общата рекламна за автомобила, която трябва да предоставя на организатора и БФАС, по изискване на БФАС
          5.Аз нямам рекламен договор с БФАС, а и не карам във верига състезания организирана от тях /у нас всяко състезание си има отделен организатор/ защо е необходимо по Глава 3, т.3.5 да информирам БФАС за всяко мое участие извън спортния календар и по Глава 18 от НКАС съм под угроза да ми се отнеме състезателният лиценз за 12 календарни месеца дори и за клипче пуснато във който и да било видео даунлолдър? Аз лично мисля, че този мониторинг ще доведе до влошаване на работата на аск, и състезатели със техните рекламодатели!
          6.Как ще бъде регламентирано разделението на клас хистори! За мен това е едно от най креативните решения на новият УС на БФАС, надявам се обаче да го направят коректно и да го развият като идея не на половина! Във ФИА те са разделени на класове по години и тип купе. Тук как ще бъде?
          7.Понеже не съм се отказал от дрифтинга ме интересуват въпросите от 1 до 5 и за него.
          Моят клуб не е организатор на кръг от националните или приложни шампионати така, че съм си направил анализ и за тези изисквания но не ме засягат и няма да ги излагам.
          Според мен това е въпрос на коментар и предложения а не дали на Тодор или на Иван егото е по голямо!
          Разбира се аз вярвам че новият УС ще намери начин адекватно да отговори на подобни въпроси и за 2012 г. да се радваме на един сплотен достоен и изпълнен със мъжки постъпки шампионат. Защото ми писна да си губя времето в лицемерни разговори и начинания в крайна сметка ако всеки дърпа за себе си нищо няма да се получи и със цел лично спокоиствие ще продължа участието си в състезания но извън пределите на Бг. Благодаря, аз иекипът на "ЪРБАН ДРИФТ ТИЙМ" пожелаваме на всички весела коледа и щастлива "дрифт" година !

          Коментар


          • #20
            От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

            Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
            За да внеса светлина за всички които четат Мартин Марков не е скачен съд със Иван Маринов, но да Иван е един от най близките ми приятели още преди по време и след работата ми във БФАС. Тодоре относно въвличането и на моето име в темата спор ще уточня че когато си коригира съдържанието на правилника той бе одобрен, друг е въпросът че ти преекспонира нещата /типично в твой стил/ пред потребителите във този форум тогава! ...
            Мартине, аз съм ти простил отдавна...ти беше само маша в чужди ръце !
            И за да приключа въпроса, ето това според мен не е "преекспониране" в мой стил !




            Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
            ...
            Както знаеш когато ти се наложи помощ във Гърция аз не съм бил злопаметен и вдигнах телефона незабавно на организатора на Кръг от световният рали шампионат-Акрополис и той гарантира за хората за които имаше проблем.Друг е въпросът, че на следващият ден хората за които бе гарантирано се биха като хамали пред гръцкият организатор.Това обаче остава за мен като негатив.
            Вярно е, доверих се на неправилни хора и въпреки помощта ти, обра негативите...както и аз !

            Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
            ...
            Отделно че отново по старо му пишеш "Имам обаче усещането, че с новото ръководство нещата ще се оправят и сам знаеш, че Наредбата може да се променя в движение (както се е случвало досега)" да но новото ръководство е доста по мотивирано и най-вероятно няма да допусне политиката на стария Председател, тип "искам на всички да угода" тогава аз лично по нареждане на Славейков съм променял над 7-8пъти наредбата докато е ставала угодна на лобитата в БФАС надявам се че новото ръководство няма да работи по този начин знаете че както вотът на доверие е даден така може да бъде и снет! Видяхте че незаменими хора няма!
            Според тук бъркаш нещата, "усещане" и "решение" са различни неща, както и ако забелязваш всичко е бъдеще време.
            Аз предполагам, а ти разполагаше и затова сте правили "над 7-8 промени"
            На останалите ти въпроси не мога да отговоря, защото (пак ще се повторя) не съм писал наредбата, не съм член на УС на БФАС и не съм даже в АДАС
            И много ми хареса завършека на поста ти - пожелавам си го и аз и на всички състезатели (щото парен каша духа)

            Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
            ...
            Разбира се аз вярвам че новият УС ще намери начин адекватно да отговори на подобни въпроси и за 2012 г. да се радваме на един сплотен достоен и изпълнен със мъжки постъпки шампионат.

            Коментар


            • #21
              От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

              Тодоре, разводнява се темата но ще отговоря и надявам се това да е последното отклонение от същността на темата.Да писмото е пратено и подписано от мен.То е съставено на базата на информацията която в онзи момент си предоставил в БФАС не се срамувам или притеснявам от писмото поради простата причина че то е съставено на базата на всички норми и изисквания по онова време.Никога във своята работа не съм бил маша и поради тази причина и нежеланието ми да се съобразявам със желанията за угаждане на всички от управленското тяло а и за да не си нарушавам личните принципи и във всеки един момент да мога да застана и отговоря за действията си /както в момента го правя/ напуснах БФАС повярвай ми нито съм се изплашил или съм бил заплашван или уволнен желанието бе мое.По Кодекса на труда ако не бях решил сам да напусна /защото ми се повръщаше от лицемерието и на мои колеги и на организатори и на състезатели/ трябва да ти кажа, че последният човек дори след Председателя който трябваше да уволнят или съкратят съм аз.За това и ти казвам че не аз съм маша и не съм ползван като такъв срещал си се с Валя Панталеева, и останалата група и много добре от личен опит знаеш кой бе машата.Славейков многократно е променял наредби но с властта за промяна не съм "разполагал"!
              Проблемът на всички обаче е че не можаха да разберат че Иван и Мартин са приятели, но работата е работа, но и това не ме учудва просто с годините е станало практика двете да се смесват и това подвежда хората като теб.Няма за какво да ми прощаваш аз просто съм работил коректно, но и това е качество което не се оценява у нас.Както занеш за теб е и единственият път във който се е събирала и оф роуд комисията и дори и юридическо лице бе наето от мен и заплатено от БФАС по мое желание за да не ущетим нито една от страните в случая теб и Доцовите филми.Както занеш решението дори бе във твоя полза.Аз не знам какво се търси с намесване на моето име? Моля те оттърси се от предрасъдаците и ако има желание за конструктивен диалог съм готов да участвам в него ако целта е да се прави шоу за потребителите на форума моля те не ме намесвай, същото важи и ако с Иван продължавате пулично да отклонявате темата с вашите тъпотии /то човек да не напише нещо веднага се почва спам и тор????/.Но да след като имам желание за участие в следващият сезон ме интересуват отговорите на гореописаните въпроси и как ще протича шампионата.Това съм готов да го коментираме! Разберете че по този елементарен начин на опити за оплюване и лични вражди се отклоняваме от темата спорт! Отделно на много от топ състезателите във тази дисциплина им дотегна и умно се отдръпнаха, по този начин Българският спорт изгуби състезатели като Десо, Долфа, Алекс, вместо да караме с тях и да си вдигаме взаимно нивото /аз винаги съм бил за кораво каране/ точно подобни тъпи интриги и човешко лицемерие ги отказаха? Защо?, Какво спечелиха другите? Аз лично съм работил с топ отборите от Европа в дисциплината рали и това са ми най хубавите спомени от моята кариера защо? защото там хората са преди всичко хора и няма тор. Не пиша редовно тук и няма повече да отговарям на подобни постове. Аз решение имам за себе си ако нещата тук са благоприятни и няма тор, карам в Бг. ако не са в Европа имам страхотни приятели състезатели с които приятно да си харча собствените пари.Отново пожелавам весели празници на всички, Бъдете здрави!

              Коментар


              • #22
                От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
                Тодоре, разводнява се темата но ще отговоря и надявам се това да е последното отклонение от същността на темата. ....
                -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Аз решение имам за себе си ако нещата тук са благоприятни и няма тор, карам в Бг. ако не са в Европа имам страхотни приятели състезатели с които приятно да си харча собствените пари.Отново пожелавам весели празници на всички, Бъдете здрави!
                Мартине, така е, съгласен съм...аз правя само уточнения !
                И за Доцов (лека му пръст) са така нещата, и за БФАС бяха така, само няма да се съглася, че оттеглянето на посочените състезатели от теб е по изброените причини...
                Много от състезателите (включително Долфа и Алексите) спряха да карат по финансови причини, на Долфа спонсора вече не строи, а за Алексите е ясно. Десо избра да кара навън, защото си намери формата и малкия му проблем се казва БФАС, за другите проблеми си има и субективен фактор.
                И за да сме в темата, искам да кажа, че през тия години (от 10 години съм състезател и организатор) аз най-много съм скачал срещу налагане на забрани и високи такси от БФАС !
                Проблема обаче вече е и другаде...няма кинти и хората са угрижени за оцеляване !!!
                Организаторите намаляха, защото вече не могат да си покрият разходите само от таксите, а спонсорите си преразгледаха бюджетите (орязаха ги) !
                При такса от 250 лева и 20 участника, кое да платиш по-напред ?!? И не е проблема само в разходите за официалните лица и таксата към федерацията, останалите пера хич не са малки, ако искаш да направиш читаво състезание...
                Точно затова нишата се запълни с традиционните състезания, не защото не плащат таксите към федерацията, а защото изискванията за автомобилите са минимални и не правят инвестиции в тях, а Организаторите осигуряват минимални изисквания от към трасе, обезопасяване, времеизмерване, медицинско осигуряване и т.н. защото трасетата не надхвърлят 100 км.

                За състезанията в чужбина е много добра алтернатива, но не всеки може да си я позволи !!!

                Старая се от 2008-ма година насам да водя "Bulgaria Off-Road Team" на силни състезания, поради добрите ми контакти с чуждите организатори таксите за нас са намалени или не плащаме въобще, но въпреки всичко трябват "таратанци" да стигнеш до там и да плащаш гориво по 1.6 евро/литър
                В момента най-евтината алтернатива навън е Гърция и донякъде Албания (там не е толкова рали състезанието...по-скоро ендуро ) и затова предложих на Маринов, ако не стигат състезанията в България, да се зачита и един кръг от Гърция (най-близкия до формат и най-ниския като разход).
                Знаеш, че това вече се прави с кръга в Сърбия за ралитата...
                По този начин ще има конкуренция и няма да се състезават едни и същи състезатели цяла година (една шепа) и ще има развитие...а защо не по-нататък кръг в България да се зачита за гръцкия шампионат !
                Обяснявам защо гръцките организатори издържат, въпреки, че плащат повече от нас на тяхната федерация ЕЛПА !
                В Гърция е много силно развит рали-рейда за мотори и АТВ-та и когато има 10 джипа на състезанието, то моторите и АТВ-та са още 40-50, да не казвам, че на Evia Rally се събират над 100...
                По-този начин има бюджет и нещата се случват, а при нас нямаме тази "спасителна сламка", защото мотористи и АТВ-исти сме около 5-6 човека с роудбук холдери...
                От всичко до тук написано искам да кажа, че да има състезания не е проблема само в правилниците и федерацията, основното е намиране на финансиране, другото се решава по-лесно...

                Коментар


                • #23
                  От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                  Ето в това интервю ще чуеш моето мислене за състезанията, за участията в чужбина и успехите ни

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                    Тодоре вече има диалог.Вярно е че годините се менят но ако си направиш сметка /въпреки че не съм организатор ще си позволя да коментирам/ колко според теб ще ти струват разходите на целия апарат на състезанието който ще бъде наложен да дойде? Долфа време няма, пари за състезания ще извади.Алекса му ...... родителите защото искаше да участва на Дакар но типично по нашенски вместо да застанем и да помогне го потопихме отново за да не бъде някой друг!!! Десо определено намери поприще извън Бг. и аз лично адмирирам решението им.Аз за себе си също обмислям подобно но имам и навигатор казва се Иван Маринов а на него не му се зарязва Бг и като негов приятел ще се съобразя със него! Нямам нищо против да има кръгове от националният шампионат около Бг. не съм ходил в Гърция на оф роуд но чувам добри отзиви така че какъв е пролбема.За сръбското рали обаче грешиш там Янакиев-старши имаше ангажименти и въпреки нежеланието на състезателите той го налагаше а те за да имат точки за националният шампионат участваха. Остават обаче отговорите на 5-те точки по наредбата, надявам се Председателя Крачунов на въпросната среща да може да отговори на тези въпроси.Сега обаче не скачай да хулиш нямам нищо против Чавдар но има йерархия и аз я спазвам стриктно, същата.Дори се радвам че новия УС раздели дисциплините и вече те са дадени на комисиите и техните Председатели по този начин отпада потребността служителите на БФАС да разбират от "всичко" знаеш че това е невъзможно!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                      Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
                      Тодоре вече има диалог.Вярно е че годините се менят но ако си направиш сметка /въпреки че не съм организатор ще си позволя да коментирам/ колко според теб ще ти струват разходите на целия апарат на състезанието който ще бъде наложен да дойде? ...
                      Ами казвам ти веднага: дневни - 50 лв. на ден на човек, нощувка и горивото до състезанието и обратно. Ако е двудневно състезанието за трима човека (наблюдател и двама комисари примерно) трябват около 700-800 лева, ако всички са от София, а състезанието е в провинцията. В тая връзка се опитахме да ползваме местни лицензирани съдии и техническа комисия (както направиха във Варна) и тогава цифрата става много малка, защото нямат нощувки и гориво... Искам да кажа, че това е преодолимо, стига да се намерят хора в региона !

                      Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
                      ..... Долфа време няма, пари за състезания ще извади.Алекса му ...... родителите защото искаше да участва на Дакар но типично по нашенски вместо да застанем и да помогне го потопихме отново за да не бъде някой друг!!!
                      Ей с това твърдение за Алексите ме отчая...не си в час явно, а коментираш и пак българщината виновна
                      Хората му помогнаха, ама самия той не успя да си помогне в отношенията с пилота си !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                        Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
                        ... Остават обаче отговорите на 5-те точки по наредбата ...
                        Марто, всеки, който погледне сайта на БФАС може да види следния анонс:

                        РЕШЕНИЯ ПРИЕТИ НА ЗАСЕДАНИЕ НА УС НА БФАС НА 19.12.2111

                        1. УС на БФАС утвърди Наредба на БФАС за организиране и провеждане на автомобилни състезания от шампионатите през 2012 г.


                        2. УС на БФАС прие регламенти за провеждане на „Супер дрифт серии” и „Тайм атак”.


                        3. УС на БФАС утвърди председателите на комисиите към БФАС.
                        От него става достатъчно ясно (за всеки, който иска да види, а не непременно да търси под вола теле), че управителният съвет е приел новата наредба на същото заседание, на което е гледал и въпроса за комисиите, като вторият въпрос все още е в процес на финализиране. Т.е. измененията в наредбата няма как да са били съгласувани с комисии, които практически още не съществуват.
                        Всички ние видяхме наредбата в деня на награждаването.

                        На първо четене аз лично намерих в нея дори повече неща от тези, които бяха споменати тук, за които има нужда от обсъждане с цел уточняване на понятията или, евентуално, промяна.
                        Положителното в тази ситуация е, че ръководството на федерацията показа готовност за диалог, който трябва да започне максимално скоро след празниците. Надявам се, в хода на този диалог някои от проблемните моменти да бъдат разрешени, особено що се отнася до финансовата част. За други вероятно ще бъде по-трудно, тъй като, доколкото разбирам, са били включени с оглед изисквания на ФИА и на компетентните държавни органи, но при всички положения решения ще се търсят.

                        При всички положения проблемите могат и трябва да се решават с конструктивен диалог, а не с интриги, инсинуации, откровени обиди и опити за раздухване на нови междуособици. Един от най-сериозните проблеми на състезателния офроуд у нас винаги е бил именно в това, че диалогът и търсенето на взаимноприемливи и работещи решения твърде често са падали жертва на междуличностни конфликти и интриги.
                        Лично мен тази ситуация ми е била безкрайно неприятна през 4-те години, в които се занимавам с този спорт, поради което нямам никакво намерение да участвам в циркаджийски изпълнения, които (освен всичко друго) обръщат някои теми за националния шампионат тук на сапунки, достойни за жълти медии. От това печелят единствено зяпачите, които в такива случаи си приготвят запас от семки и сядат да гледат сеир.
                        Без мен в такива изпълнения!

                        Пожелавам на всички колеги весело посрещане на празниците!
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-12-11, 12:39. Причина: Печатна грешка
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Марто, всеки, който погледне сайта на БФАС може да види следния анонс:



                          От него става достатъчно ясно (за всеки, който иска да види, а не непременно да търси под вола теле), че управителният съвет е приел новата наредба на същото заседание, на което е гледал и въпроса за комисиите, като вторият въпрос все още е в процес на финализиране. Т.е. измененията в наредбата няма как да са били съгласувани с комисии, които практически още не съществуват.
                          Всички ние видяхме наредбата в деня на награждаването.

                          На първо четене аз лично намерих в нея дори повече неща от тези, които бяха споменати тук, за които има нужда от обсъждане с цел уточняване на понятията или, евентуално, промяна.
                          Положителното в тази ситуация е, че ръководството на федерацията показа готовност за диалог, който трябва да започне максимално скоро след празниците. Надявам се, в хода на този диалог някои от проблемните моменти да бъдат разрешени, особено що се отнася до финансовата част. За други вероятно ще бъде по-трудно, тъй като, доколкото разбирам, са били включени с оглед изисквания на ФИА и на компетентните държавни органи, но при всички положения решения ще се търсят.

                          При всички положения проблемите могат и трябва да се решават с конструктивен диалог, а не с интриги, инсинуации, откровени обиди и опити за раздухване на нови междуособици. Един от най-сериозните проблеми на състезателния офроуд у нас винаги е бил именно в това, че диалогът и търсенето на взаимноприемливи и работещи решения твърде често е падал жертва на междуличностни конфликти и интриги.
                          Лично мен тази ситуация ми е била безкрайно неприятна през 4-те години, в които се занимавам с този спорт, поради което нямам никакво намерение да участвам в циркаджийски изпълнения, които (освен всичко друго) обръщат някои теми за националния шампионат тук на сапунки, достойни за жълти медии. От това печелят единствено зяпачите, които в такива случаи си приготвят запас от семки и сядат да гледат сеир.
                          Без мен в такива изпълнения!

                          Пожелавам на всички колеги весело посрещане на празниците!
                          Най интересно ще ми е да гледам как ти ще защитиш интересите НИ (смятай Офф-роуда състезатели и организатори), като отсега са ти набили в главата че разни работи са спуснати отгоре сиреч ФИА. Ако малко беше прочел щеше да знаеш, че за България може много неща да не отговарят на ФИА, стига за това да има решение на АСН организацията.

                          Ами като няма комисия как ще обиасните на УС-то че нещата не са такива каквито те си мислят. И че с тези си решения гонят офф-роудърите от БФАС.

                          По принцип с избирането на нов УС не се прекратява автоматично работата на дадена комисия, трябва да има специално решение на УС. Те не са махнали състава на комисиите а са сменили само шефовете на комисии (не всички на повечето са си останали старите).

                          Но ти като секретарка на стария състав и председател на новия какво направи да предотвратиш вдигането на таксите за лицензи и организиране на състезания. Най лесно е да кажеш аз не знаех, ми нали това ти е работата научи и действай или пак ще се скриеш зад гърба на някой друг.

                          Казах ти какво си мисля за теб на награждаването не съм си променил мнението, напротив ти го затвърждаваш.

                          Ако наистина мислеше за спорта празниците нямаше да са приятни, а работни.

                          Между другото снощи бях на сузуки сбирка и като казах на момчетата, че си се издигнал в иерархията, всички много се смяхме.
                          Последно редактирано от IvanMarinov; 22-12-11, 14:56.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                            Чавдаре прочетох ги още преди награждаването, те бяха пуснати вечерта преди него.Но след като един път е гласувана всяка последваща промяна в наредбата ни връща към миналогодишното състояние на многократно изменение на вече приетата наредба.Аз нямам против наредбата нищо нит пък спрямо ръководството, напротив познавам повечето от тях от доста дълго време, въпросът ми е ясен след като при старото ръководство се заплащаха такси и лицензи и не се получаваше нищо, какво е предвидило новото за средствата които ще заделим всички.Говорих и със Агура за подобряване на комуникацията, аз го познавам като много добър професионалист и педант в работата си, отговори ми че ще има промяна, но тук е и твоята задача като представител на оф роуд обществото да успееш да убедиш новото ръководство във ползите за двете страни от предложенията ни.А ние състезатели и организатори е необходимо да имаме такива и точно за това са форумите да коментираме и да се обединим зад конкретни неща, които ти ще предложиш на УС. Това е никой не търси под вола теле нито пък имам желание за бунти или нещо подобно. Това че всичко написано се приема с агресия или пък в текста се търси такава е проблем на читателя не мой както знаеш.Ръка не целувам на никой и не очаквай да се мазня в постовете си, питам, коментираме, решаваме, ти предлагаш и си караме спокойно шампионата.Уважавам всички но не държа да ме обичат и да припадат по мен.Идеята е да не се променят нещата в по-късен етап при започнал вече шампионат.Това се получава в изискванията за дрифтинг автомобилите не е нормално три месеца преди началото на шампионата да се променят изискванията, колите не са торта да ги режеш трябва време да смениш сет им?!Всъщност тази вълна от промени във всички изисквания дойде точно от факта че при старото управление нещата се променяха не преди сезона а във самият такъв.Ако се приеме от всички че не е необходимо да променяме в наредбата нищо то тогава се спира диалога и всички караме в еднакви условия.Това също е решение?
                            В чужбина например правят прес буци с информация за пилоти и отбори, на сайта на БФАС след като са тръгнали да качват контакти с клубове и интернет адреси да качат на всичките клубове не само на два в крайна сметка таксите са еднакви за всички? Онзи де на награждаването един имал покана друг не аз да не съм екстрасен да гадая кога какво ще има ще трябва да се намери начин да сме информирани при това не избирателно. Идеята ми като виждаш е не да сме един срещу друг а заедно с ръководството да си направим нещата еднакви за всички и да улесним правата и обратна връзка.И при положение че ръководството е готово да коментира ето ти и идеалните условия.А ако Тодор и Иван временно спрат спора помежду им и помислят и те за предложения би станал един от малкото креативни диалози.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                              Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
                              ...
                              А ако Тодор и Иван временно спрат спора помежду им и помислят и те за предложения би станал един от малкото креативни диалози.
                              Нали разбра, оказа се, че няма спор...нашето е ЛЮБОВ Не можем един без друг
                              Аз смятам, че Чавдар ще се справи, защото най-малкото е по-отговорен и заинтересован !
                              Нека изчакаме след празниците да чуем мнения и решения, пък тогава ще го "разпъваме"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лицензиране на състезатели и шампионат за 2012 г.

                                Еми весели празници аз излизам да изхабя малко бензин към Златни мостове но със задно задвижван автомобил

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X