Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регламент за "Голямата война" 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Регламент за "Голямата война" 2

    Колеги най-доброто за определяне на точките си остава случайното им избиране. Въобще не разбирам какво значи "удобна" точка. Какво като се падне в средата на поляна, в трънак или каквото и да е друго. Нали сме тръгнали на сериозно мероприятие а не на балетен конкурс. Колкото ще е трудно за едните толкова и за другите. И никой няма да е недоволен. Защото сега вменявате на съдиите първо огромна работа (не виждам нито кой нито кога ще я свърши, да не говорим за разходите) и второ каквито и точки да изберат съдиите половината от нас ще бъдат крайно недоволни... Повярвайте ми... Но както кажете аз съм ви предупредил...

    Ако ще се свалят прозорците то тогава задължително трябва мишените да са залепени на други места... Да не говорим че това е много опасно... Дори и с маска да е шофьора като получи няколко топчета във визьора ще видите как точно ще спре особено ако кара в колона...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      До: Регламент за "Голямата война" 2

      Мисля че отворени прозорци на шофьора е крайно опасно. Не само ако му се зацапа визьора. Достатъчно е да му влезе във врата и да изгуби за 2 сек. управлението ... На война като на война - прозорците се отварят само от стрелците и то колкото да си проврат пушките.

      "Удобните" точки идват от идеята там да стават битки без джипове. Ако се падне на някоя скала или недостижимо и неподходящо място се обезмисля малко. Ако е "удобна" можеш да си я превземеш и да си я пазиш - като на война. Винаги базите са някакво по-удобно място.
      Инъче съм съгласен че съдиите нямт това време да ги определят. Но все пак е по-добре да са удобни.

      Коментар


      • #18
        До: Регламент за "Голямата война" 2

        "Удобните" точки идват от идеята там да стават битки без джипове. Ако се падне на някоя скала или недостижимо и неподходящо място се обезмисля малко. Ако е "удобна" можеш да си я превземеш и да си я пазиш - като на война. Винаги базите са някакво по-удобно място.
        Инъче съм съгласен че съдиите нямт това време да ги определят. Но все пак е по-добре да са удобни.
        Точно на война "удобни" точки няма... примери в историята колкото си щете. Не виждам какво се обезмисля ако се падне на някой връх на скала. Отива се ПЕША! Абе ние да не сме тръгнали на Мак Драйв... Я си припомнете че и пеша е добре да се ходи... Нямало да е удобно да се пази точката... Еми добре както няма да е удобно на едните така няма да е удобно и за другите... Дайте да не превръщаме добрата идея за реалистичност в "парникова война"...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          До: Регламент за "Голямата война" 2

          Венци, тук не си много прав. В истинската война, всеки гони позициите, които ще му дадат предимство и които минават за "стратегически". Даже им викат коти, май. Никой не се бие да задържи шипките в дерето, откъдето нищо не минава и нищо не зависи. Та, мисля, че всички височини, които биха имали някаква тактическа стойност се виждат и на самата карта. Не виждам проблем съдиите да ги подберат по преценка, но да не ходят лично да ги маркират, щом е толкова сложно. От друга страна, самите съдии ще трябва да ги посетят така или иначе по време на самата игра и даже е желателно да са там преди останалите, т.е. да тръгнат по-рано.

          Това е като алтернатива на случайния изобр "със затворени очи". Кактко казах, на истинска война командването гледа и съобразява кое си струва за овладяване и кое не. Важните точки са разни възвишения и проходи, а не насред гората или в трънака.

          Коментар


          • #20
            До: Регламент за "Голямата война" 2

            Има безкрайно много примери за защита на всякакви съвършено незабележими местенца които нямат никакво стратегическо или прочие предимство... Но дайте да не задълбаваме в излишни спорове. За мен реалистично е само и единствено ако местата се изберат случайно. Това с картата и избора по нея го забравете, Иван е на море а той е единствения който може да осигури карта с необходимата резолюция на района. Няма карти и няма да има. Единственото на което може да се разчита са GPS-ите и картата на Събин! Съдиите Стояне въобще не виждам как ще идат до точките и с какви автомобили. Абе въобще някой направи ли си труда да попита главния съдия с какъв ресурс разполага? Забравете за съдии със собствени автомобили. Злати в момента не разполага с такъв, Веско евентуално ще си сглоби машината дотогава но ще кара и камера и други хора тъй че забравяме за обикаляне по точките. Единственото решение е съдиите да се возят в джиповете на участниците... А за предварително ходене до точките съвсем забравете - няма ресурс...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              До: Регламент за "Голямата война" 2

              Ако позволите едно странично мнение - най-добра идея ми се вижда именно набелязването по картата. Отговаря точно на щабна работа - офицерите разгръщат картата, зяпат дълбокомислено в нея, удрят пръст някъде в някой баир на нея и казват "Ей тая позиция е със стратегическо значение, пращайте момчетата да мрат за нея". Нищо, че въпросния баир може вече да го няма, щото картата е стара.
              Затова според мен кадидат-точки биха били баирчета или пътни кръстовища (мостове, бродове, теснини) по терена, които могат да се набележат и по карта, без да има нужда да се ходи до тях. Не знам обаче технически дали е възможно, тоест дали има достатъчно подробни карти, хартиени или електронни.

              Коментар


              • #22
                До: Регламент за "Голямата война" 2

                Какво става с един джип, който е получил няколко попадения в мишените, но не е унищожен? След битката ще е трудно да контролираме дали шофьора ще изтрие попаденията или не.

                Затова предлагам да разрешим триенето на попадения между отделните сражения. Това ще отговаря на полеви ремонт на бойната техника. Същевременно изрично да забраним триенето по време на бой.
                Какво мислите по въпроса?
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #23
                  До: Регламент за "Голямата война" 2

                  С произволните точки има един съществен проблем - как ще се разбере дали отборът държи наистина тази точка? Ще си снимат показанията на GPSите ли? Добре е да са кръстовища, или върхове, защото там е недвусмислено ясно кой го държи. Пък и за да се придържаме към реалността, мисля, че е по-добре точките да са все пак нещо стойностно. Това не е издирване на загубени туристи, които може да са панднали във всяко дере и да има смисъл да се бутаме в трънака.

                  За триенето - то ако ще се лъжем изобщо да не ходим, както във вица с костенурките. Лепенките са хартиени, а там няма бърсане на попадението. Хартията попива и се оцветява, така че, ако има 3 омазани кръга и един чист, значи "колата гори, пуши и т.н.", но е в движение.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Регламент за "Голямата война" 2

                    Щом хартията попива-добре.

                    Предлагам да наричаме точките-"контролни точки", "бази", "позиции" или нищо подобно, защото има и точки, които ще се броят на края на играта. Затова не разбрах Венци Петров, като каза, че не е добре съдиите да определят "точките".
                    Да не става двусмислие ми е мисълта....
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Регламент за "Голямата война" 2

                      Относно маркирането на точките имаме 2 възможности. едната е съдиите да ги определим на картата, например поне 5 и със жребий да се изберат 3. Но според мен по-добрия вариант е да отидем с Веско на терен и да маркираме 3 точки по наш избор предварително, но само при едно условие-всички да приемат нашия избор и да няма критики и недоволни. Говорил съм с Веско и принципно можем да го направим.Ще маркираме точки на места, трудно достъпни с джип, където да може да стане хубава схватка. Нещо като скалист сипей, или връхче, където последните поне 50 метра трябва да си пеша.
                      Както разбирам, ще има още съдии. Предлагам някой от тях, по възможност технически грамотен по отношение на пейнтбол екипировка, да бъде в Лазарета, Оръжейната и Работилницата в Бухово, а ние с Веско ще се опитаме да контролираме боя на място и да снимаме с камерата и фотоапарата. Ще си облечем ярко жълти жилетки, че да се виждаме отдалече.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        До: Регламент за "Голямата война" 2

                        Жоре, унищожения джип може да се въстанови само в Работилницата в Бухово. Трябва да слезе дотам, съдията да отбележи поразяването, да се изчисти и отново да се върне в боя.
                        Ако правилно съм се разбрал с капитаните, правилата вече са решени и единствено трябва да решим кък съдиите ще определят "котите" или там както ще се казват ключовите точки. И искам потвърждение, че всеки отбор ще си осигури цветен скоч, шарена лента за убитите, кръгли мишени за джиповете, цветни ластичета за "скалпове" и в 8.30 сутринта на първи юли ще представи на съдиите списък с участниците и джиповете. Чакам бърз отговор от двамата капитани.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          До: Регламент за "Голямата война" 2

                          Долу в Лазерета и в Рабитилниците ще е Мартин, т.е. по-компетентен в пейнтбола, здраве му кажи.

                          Лента и скочове има достатъчно и остават само ластиците и кръговете, но и това ще го решим. По това материано осигуряване е натоварен Мартин, т.е. и аз.

                          Остава окончателно да заковем, че точките са предварително подбрани, за да са интересни и не на последно място - безопасни, както да пешаците, така и за джиповете.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Регламент за "Голямата война" 2

                            Здравейте!По моя груба преценка войната ще се проведе в район с периметър поне 30км., вероятно и по-голям. Т.е. има вероятност играч да бъде елиминиран на 7-8км от лазарета. Не всеки играч ще има карта и компас в себе си, от което следва че самостоятелното придвижване до лазарета ще бъде изключително трудно. Дали няма да е по-правилно елиминираните играчи да имат право да се возят на активни превозни средства.

                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                            Елиминираният играч не може да влияе на бойните действия и да се придвижва заедно с активни играчи или да се качва в активни джипове.
                            Идеята ми е, че ако отборът е преценил, че може да се лиши от „танк” и да го направи на „линейка” за да „излекува” играчите си, защо да не го направи?
                            Разбира се това е при условие, че маркираните играчи не влияят на играта. Т.е не служат за прикритие на активните такива в превозното средство.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Регламент за "Голямата война" 2

                              В този случай или убитият тръгва пеша, или си преценява да изчака някой ,също убит и с поразен джип, да го вземе. Ако можем веднага да съживяваме всички, то ще е една непрекъсната стрелба без тактика и накрая броене на едни точки. А идеята е Войната да е малко по-реална и с тактически замисъл. Ако някой прецени, че бойците са му по-важни от джипа, си гръмва 4 мишени и отива в Лазарета и Работилницата. Нека играта да е малко по-реалистична, но да не прекаляваме с копиране на истински битки, там мъртвите не възкръсват.
                              От тук нататък, след като изчистим само въпроса за маркиране на точките, не считам за уместно по никакъв начин да променяме правилата.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #30
                                До: Регламент за "Голямата война" 2

                                Идеята е да не се омешват активни с неактивни играчи и поради тази причина, като ударят някого, той е по-скоро "тежко ранен", а не "убит" и останалите от колата преценяват какво да го правят. Ако пък са повече от един уцелените, един джип става неактивен и натоварва "тежко ранените", като ги сваля до лазарета, след което минава през сервиза и се връща в игра като нов. Затова, неактивният джип, т.е. ударен в четирите мишени или доброволно излязал от играта дава на противника 5 точки, защото въпросният противник е успял да го изкара от преките бойни действия.

                                Това става по преценка в отбора и в екипажите, и въпросният джип може да зареже ударения играч навън и да продължи напред в боя, но после да се върне да си го вземе или направо веднага да го сваля надолу, както става и в реалния бой - или си прибираш ранените, или ги оставяш да изтраят малко, или направо ги зарязваш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X