Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Димитър Списаревски - Героят!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Димитър Списаревски - Героят!

    Колеги,утре се навършват 68 години от героичната гибел на кап.Димитър Списаревски!
    Той даде живота си за да живеем ние! Това се случи на 20.12.1943 след неравна битка с американски бомбардировачи. Машината му Ме 109 пада в района на с.Долни Пасарел, където има паметник в памет на Героя!
    Бог да прости героите на България!!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dimitar_Spisarevski.jpg
Прегледи:1
Размер:48.7 КБ
ID:5952552
    Последно редактирано от derhunter; 19-12-11, 23:07.

  • #2
    От: Димитър Списаревски - Героят!

    Много наши герои са издълбани по старите селски паметници в почти всяко българско село!
    Дали си загинал от щик или си щурмувал "освободител - Либерейтър" няма разлика, но виждаме безспорния подвиг на тези, които са в небето!
    Ами тези, които са умрели от болести в окопите? Не са ли герои?

    Коментар


    • #3
      От: Димитър Списаревски - Героят!

      Някой да е казал,че не са?! Човекът казва : "Бог да прости героите на България"...И припомня денят на смърта на един от тях.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        От: Димитър Списаревски - Героят!

        Още по темата...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #5
          От: Димитър Списаревски - Героят!

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Да колега! Прекрасно видео на колегата ми Ник Чадаров!!! Той е един от малкото хора, които са съвсем наясно какво и как се е случило! Един добър ценител,журналист и анализатор на военната ни авиация,в частност периода на WWII!

          Коментар


          • #6
            От: Димитър Списаревски - Героят!

            Поклон пред паметта на героя и всички загинали в небето, защото там освен истински мъже други е нямало...

            Коментар


            • #7
              От: Димитър Списаревски - Героят!

              Страхотно видео! Браво Марто!
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #8
                От: Димитър Списаревски - Героят!

                http://www.youtube.com/watch?v=RqD4TOg7VMI
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Димитър Списаревски - Героят!

                  С малко закъснение, но да се включа и аз. Вчера бях при, а днес снимах сравнително новия паметник на 16ти изтребителен полк, в чийто редици е бил и капитан Списаревски > Снимки
                  Последно редактирано от Wattie; 21-12-11, 13:46. Причина: Вчера бях "при", а не, че аз съм бил паметник :)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Димитър Списаревски - Героят!

                    Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                    С малко закъснение, но да се включа и аз. Вчера бях при, а днес снимах сравнително новия паметник на 16ти изтребителен полк, в чийто редици е бил и капитан Списаревски > Снимки
                    Браво колега!Похвално! Радостно е да видиш,че геройте не са забравени...!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Димитър Списаревски - Героят!

                      За съжаление от 1944г. се опитват да обвият Списаревски в забрава. Преди, защото бил учил летателно майсторство в Германия беше "фашист". Сега, понеже се е бил с новите ни "съюзници" пак няма нито дума в учебниците за него и колегите му.... Позор!
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Димитър Списаревски - Героят!

                        Въпроса е ние да не ги забравяме .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Димитър Списаревски - Героят!

                          Другата седмица можем и един немец да почетем

                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Димитър Списаревски - Героят!

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Другата седмица можем и един немец да почетем


                            Много интересно,колега!Вълнува ме коя е идеята за този паметник и историята на този пилот.
                            В същност в книгата на генерал-майор Стоян Стоянов 'Ние бранихме теб,София', чието четвърто издание си купих преди време от сина на най-големият български ас, е засегнат въпроса за участието на немските пилоти в операцията 'Tidаl wave', засегнала и няколко български града и донесла хиляди жертви от цивилното население на България.Ето как изглежда последното й издание,допълнено с непубликувани снимки и спомени на ген.Стоянов,предимно от престоя му във висшата школа за изтребители на Германия - 'Вернойхен'! Горещо препоръчвам за ценителите на историята!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Димитър Списаревски - Героят!

                              Паметникът е построен по идея и със средства на Клуба на летците „Кап. Димитър Списаревски“ към Съюза на възпитаниците на ВНВУ.

                              Тук има малко по-подробна информация
                              http://edinzavet.wordpress.com/2008/...auptmangwenge/
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X