Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Димитър Списаревски - Героят!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Димитър Списаревски - Героят!

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Ако ще се прави инициатива по въпроса, може първоначално да се подкове с една анкета та да видим дали изобщо ще има отъвук и интерес преди да се е почнало някакво начинание. От сега имате моята скромна подкрепа.
    А кой прави анкетите Съгласен съм с теб...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #32
      От: Димитър Списаревски - Героят!

      Кауза пердута....
      Преди години бях намерил няколко Ме та на различни места. В Унгария например имаше части даващи възможността да се сглобят един Емил и един Густав като това щеше да коства около 50 000 евро. В Израел бях намерил една Авия 199 която можеше и да литне. Последната я даваха подарък.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #33
        От: Димитър Списаревски - Героят!

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Кауза пердута....
        Преди години бях намерил няколко Ме та на различни места. В Унгария например имаше части даващи възможността да се сглобят един Емил и един Густав като това щеше да коства около 50 000 евро. В Израел бях намерил една Авия 199 която можеше и да литне. Последната я даваха подарък.
        Трабва да се ангажират правилните хора и нещата ще се станат. Срамота е да нямаме Месершмит.
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #34
          От: Димитър Списаревски - Героят!

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Трабва да се ангажират правилните хора и нещата ще се станат. Срамота е да нямаме Месершмит.
          За срамота- срамота е.... За Авията ме е особенно жал... Писал съм за нея и преди- стои в градинката пред една авиобаза. Води се зачислена в базата. Като разбра за какво я искам командира там каза "Ще я вкарам в базата и до две седмици ще литне гарантирам"- т.е. беше се ангажирам машинката да дойде в летящ вид. НО- не се намери един човек в МО да си сложи подписа, че ни трябва самолета. А иначе това да си имаме собствен Ме - при това Густав е дебела работа. Тези които съм виждал летящи са по 3-4 милиона долара.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #35
            От: Димитър Списаревски - Героят!

            За музея в Крумово не е задължително да е летящ .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Димитър Списаревски - Героят!

              Освен, че не е нужно да е летящ може би има и вариант съвсем да не е толкова скъп, колкото си мислиме. Идеята ми е да се направи "бартер" за 2-3 бронирани машини на Вермахта извадени от "Крали Марко" и възтановени в Музея на бойната слава в Ямбол (има доста извадени бройки). Така на разменни начала нашия музей на ВВС в Крумово би могъл да получи такава ценна машина, а някой европейски (немски) музей да се радва на някоя нова придобивка бронирана техника.
              Единствено ме притесняват пророческите думи на Калин относно скодоумието и безхабериято по етажите на бг администрация и др. подобни бюрократични мишоци. А то не може да бъде пробито и с тандемен кумолативен снаряд...
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • #37
                От: Димитър Списаревски - Героят!

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Освен, че не е нужно да е летящ може би има и вариант съвсем да не е толкова скъп, колкото си мислиме. Идеята ми е да се направи "бартер" за 2-3 бронирани машини на Вермахта извадени от "Крали Марко" и възтановени в Музея на бойната слава в Ямбол (има доста извадени бройки). Така на разменни начала нашия музей на ВВС в Крумово би могъл да получи такава ценна машина, а някой европейски (немски) музей да се радва на някоя нова придобивка бронирана техника.
                Единствено ме притесняват пророческите думи на Калин относно скодоумието и безхабериято по етажите на бг администрация и др. подобни бюрократични мишоци. А то не може да бъде пробито и с тандемен кумолативен снаряд...
                Има още няколко машини за пълно възстановяване, но се получава ето какво...Въпреки протеста на кмета...МО си знае неговата...

                Протестно писмо на кмета до МО

                05.12.2013 г.; 142Автор: Пресцентър

                Кметът на Ямбол Георги Славов изпрати отворено протестно писмо до министъра на отбраната Ангел Найденов и до медиите по повод разпродаването на военна техника, която би намерила своето достойно място и съхранена в Музея на бойната слава в Ямбол.
                „С разочарование и огорчение научих, че след пореден търг, проведен от фирма „Снабдяване и търговия – МО” ЕООД на 26 октомври 2013 г., са продадени стотици бройки военна техника, сред които и куполи от танкове Т-34, демонтирани от граничната укрепителна линия и съхранявани досега в логистичната база на дружеството в Ямбол.”, се казва в текста на писмото. Кметът на Ямбол цитира информация от медиите, според която в търга са били включени и елементи от танковете „Майбах”, но в последния момент са били извадени от списъка за продажба.
                Георги Славов припомня, че в последните години община Ямбол е водила битка за запазването на елементите от ценната немска бронетанкова техника и че част от тях са реставрирани и експонирани в открития Музей на бойната слава в града. Кметът изтъква още множеството писма, изпратени до Министерство на отбраната с искане за предоставяне на нуждите на музея на допълнително военни имоти с отпаднала необходимост, както и вещи, които да попълнят музейната експозиция. В продължение на месеци обаче отговор от МО няма. „Докато ние си чакаме, ценни образци оръжие и друга техника изчезват, продадени на безценица на търговци на оръжие, колекционери или на старо желязо”, подчертава кметът, като призовава те да бъдат използвани за съхраняване на историческото ни минало.





                http://yambol.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%...%B5%D0%B4/3132
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #38
                  От: Димитър Списаревски - Героят!

                  Здравейте, колеги! Позволявам си в тази тема да отбележа с постването на няколко страници от книгата "Ние бранихме тебе, София" на генерал о.з. Стоян Стоянов, наближаващата 70-годишнина от последната въздушна бомбардировка над София. Тази бомбардировка се е състояла на 17.04.1944г. Отбелязана е като "Черния Великден" за българската изтребителна авиация. Ето силуетите на Ме-109 и Мустанг Р-51, с присъствието на които е свързано голямото число на свалени и загинали наши летци, както и на такива, свалени и скочили с парашут. В това сражение е извършен и втория таран в историята на нашата авиация от поручик Недялко Бончев. Да отдадем почит на героите от "Орляците на обречените"!

                  Мустанг

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:079.jpg
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5576792

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:208.jpg
Прегледи:1
Размер:19.3 КБ
ID:5576793

                  Месершмит

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:omrr9875 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:15.4 КБ
ID:5576794

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:1
Размер:7.2 КБ
ID:5576795

                  Ето и откъс от книгата:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-140407-0001.jpg
Прегледи:1
Размер:431.3 КБ
ID:5576796

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-140407-0002.jpg
Прегледи:1
Размер:489.8 КБ
ID:5576797

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-140407-0003.jpg
Прегледи:1
Размер:467.0 КБ
ID:5576798

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-140407-0004.jpg
Прегледи:1
Размер:443.6 КБ
ID:5576799
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Димитър Списаревски - Героят!

                    Здравей колега,
                    Тази книга я потърсих да си я купя, но е изчерпана. Имаш ли идея от къде мога да си я поръчам?
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Димитър Списаревски - Героят!

                      Здравей, за съжаление и аз не знам къде може да се намери. Моят екземпляр е от датата на самото издаване през далечната 1994г. Не искам да давам празни обещания, но мога да сканирам моят екземпляр в ПДФ файл, който да бъде качен примерно в дох.бг и от там всеки, който иска да си го свали. Кажете ли, го почвам .
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Димитър Списаревски - Героят!

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Здравей, за съжаление и аз не знам къде може да се намери. Моят екземпляр е от датата на самото издаване през далечната 1994г. Не искам да давам празни обещания, но мога да сканирам моят екземпляр в ПДФ файл, който да бъде качен примерно в дох.бг и от там всеки, който иска да си го свали. Кажете ли, го почвам .
                        Еее това си е много работа! Недей! Според мен ще се появи пак!
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Димитър Списаревски - Героят!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Здравей, за съжаление и аз не знам къде може да се намери. Моят екземпляр е от датата на самото издаване през далечната 1994г. Не искам да давам празни обещания, но мога да сканирам моят екземпляр в ПДФ файл, който да бъде качен примерно в дох.бг и от там всеки, който иска да си го свали. Кажете ли, го почвам .
                          Ако няма да представлява трудност ще съм благодарен .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #43
                            От: Димитър Списаревски - Героят!

                            Здравейте, любители на българската история! Едноличното дружество с неограничена безотговорност "Коко келеша & келеша Коко", с удоволствие уведомява интересуващите се, че разполага с неограничен тираж на книгата "Ние бранихме тебе, София", написана от генерал о.з. Стоян Стоянов, под формата на PDF файл, който може да бъде свален от този линк: http://dox.bg/files/dw?a=4282f116de !!! Моля да бъдем извинени за дребните неточности при сканирането!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Димитър Списаревски - Героят!

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Здравейте, любители на българската история! Едноличното дружество с неограничена безотговорност "Коко келеша & келеша Коко", с удоволствие уведомява интересуващите се, че разполага с неограничен тираж на книгата "Ние бранихме тебе, София", написана от генерал о.з. Стоян Стоянов, под формата на PDF файл, който може да бъде свален от този линк: http://dox.bg/files/dw?a=4282f116de !!! Моля да бъдем извинени за дребните неточности при сканирането!
                              Жив да си!!!!
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Димитър Списаревски - Героят!

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                ....Моля да бъдем извинени за дребните неточности при сканирането!
                                Сега ще се появят няколко теми с това как да си конструираме най-добрата стойка, с която да може монитора да стои завъртян на 90 градуса
                                Благодаря за труда!
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X