Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Волга ГАЗ - 24 dyankog

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Волга ГАЗ - 24 dyankog

    Преди повече от година се захванах да реставрирам Волга ГАЗ - 24. Знам, че модела 21 е по-класически, но читави екземпляри не намерих и се ориентирах към 24-ката.
    Купих я чак от Свищов. На собствен ход я докарах в Бургас почти на един дъх. И се почна:
    Оказа се, че автомобила е бил милиционерски, син с жълти елементи, по точно ползвал го е бивш началник на КАТ Благоевград от преди десети ноември. Колата е боядисана черна и продадена на търг през 1989г. от Мототехника. От там и синия цвят. Черната боя падна при почистването на коша с пароструйка.

    Двигателя е почистен с пароструйка и препарати.

    Предния мост също.

    Предния мост е боядисан и готов за монтаж.

    Коша на двигателя е боядисан.

    Цялата предна част е боядисана и предния мост е монтиран.

    Двигателя е монтиран.

    Задния мост е свален.

    Почистен, боядисан и качен.

    Колата е подготвена за основа.

    Иии основаааа. На Боди. Как мирише не е истина.

    Основата е върху цялата кола и е матирана. Доста красиво изглеждаше. Даже по едно време ми минаваше през ума да я оставя на основа /сега нали така е модерно/, но реших да се придържам към оригиналния вид.

    Касите на вратите са боядисани.

    Вратите отвътре също.

    Колата е при бояджия. Ще се боядисва в камера.

    Вече боядисана и с монтиран преден прозорец.

    Предните орнаменти са монтирани.

    Джантите са песъкоструени, грундирани с епоксиден грунд и още докато не е изсъхнал грунда и боядисани. По съвет на бояджия го направих това и изобщо не съжалявам. Стана много бързо, красиво и здраво. При монтажа на гумите не успях да одраскам нито една джанта.

    Вратите са монтирани по местата им и напаснати.

    Това е засега, ако се интересувате от подробности ето линк към целия албум:http://dyankog.snimka.bg/automobiles/gaz-24.544902

  • #2
    От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

    ...душата ми се стопля,колега,като видя подобен проект,който се развива!Жив и здрав да си и всичко с което се захванеш да ти спори!Направо е като нова тая емблематична за недалечното ни минало колица...,и да й сложиш бял волан
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

    Коментар


    • #3
      От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

      ...забравих,виж при нас как експлоатират Волгата!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 6523.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5329154
      HUSGVARNA 630 SMR
      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

      Коментар


      • #4
        От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

        Какво да кажа,освен,поздравления за положения труд!
        Много добре изглежда!Браво.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

          Супер е Волгата!Адмирации за положения труд и ентусиазма!Браво!Този модел нямаха ли никелирани тасове на джантите-много би я отворило!Пожелавам ти успех докрай!
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • #6
            От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
            Този модел нямаха ли никелирани тасове на джантите
            Модела има, аз също имам чисто нови, с черни точки в малките кръгчета, но искам да я измия и тогава ще и ги сложа. А не мога да я измия като хората, защото ми липсва уплътнителя на задното стъкло.

            Коментар


            • #7
              От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

              Поздравления! Волгата е станала супер!

              А относно уплътнението на задното стъкло - ако не можеш да намериш ми кажи да ти потърся.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #8
                От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

                Първоначално публикуван от dyankog Преглед на мнение
                Предния мост също.

                Предния мост е боядисан и готов за монтаж.

                Доколкото виждам от тези две снимки моста само го свалихте, пясъкоструй и боя.... Нали така? Без ревизия на окачването.....
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

                  ...забравих,виж при нас как експлоатират Волгата!Прикачен 395939
                  На мене ми се иска да намеря регистрирано такова пикапче. Ще си го изкърпя и ще си го ползвам. Има баща ми волга която я ползва за товарене и ако можеше да се регистрира след преработка веднага ще си я одрежа. Имам още 2 разглобени, само купетата липсват и читаво делко нямам. Едвам сме закърпили положението. Оста е изядена и втулките също. Мислех си да престържа остта и да правя втулки, но нестава. Преди няколко дни баща ми намерил някакво делко което уж е читаво и ще видим какав ще е ресултата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

                    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                    ...забравих,виж при нас как експлоатират Волгата!Прикачен 395939
                    На мене ми се иска да намеря регистрирано такова пикапче. Ще си го изкърпя и ще си го ползвам. Има баща ми волга която я ползва за товарене и ако можеше да се регистрира след преработка веднага ще си я одрежа. Имам още 2 разглобени, само купетата липсват и читаво делко нямам. Едвам сме закърпили положението. Оста е изядена и втулките също. Мислех си да престържа остта и да правя втулки, но нестава. Преди няколко дни баща ми намерил някакво делко което уж е читаво и ще видим какав ще е ресултата.
                    ...
                    ...няма проблем да поразпитам за евентуална цена на тази или направо да намеря телефона на собственика й и ти да си правиш с него пазарлъка.Само кажи!
                    HUSGVARNA 630 SMR
                    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

                      Здравей, Дянко! Поздравления за страхотния резултат! "Волга"-та е станала изключително красива, като бялата ти "Лада"/от ретро-парада това лято във Варна/! Надявам се, някой път да успея да я видя на "живо", за да мога да я "нащракам" с фотото!!!
                      Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                      Коментар


                      • #12
                        От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

                        Много трудно се намират такива направени на пикап. До нас има едно предприятие за струговани детайли и шефа им имаше една волга пикап, на времето я е направил само предницата на волгата, а назаде беше пуснал гредички и си беше каросериика като на камионче. Каросерииката беше алуминиева. Един ден го блуснаха и от волгата нищо не ставаше. Тогава не ни е идвало на акъла за да ползваме само регистрациата. А човека я даде на скрап.
                        Наистина много добро изпулнение.
                        И на мене ми трябва в момента нещо такова. Имам и каде да си го направя, но не вярвам да мога да регистрирам такава кола в кат.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Без ревизия на окачването.....
                          Ревизия не се налагаше. Всичко си беше стегнато. Без луфтове и хлабини.

                          Първоначално публикуван от ivelin7133 Преглед на мнение
                          Надявам се, някой път да успея да я видя на "живо", за да мога да я "нащракам" с фотото!!!
                          Ивелине, поемам ангажимента, като се определи дата във Варна да ти звънна да се видим на по бира. Дано не е толкова горещо.

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          И на мене ми трябва в момента нещо такова. Имам и каде да си го направя, но не вярвам да мога да регистрирам такава кола в кат.
                          Прав си колега, трудно може да се регистрира такова нещо в КАТ. По-точно трудно ще мине на комисия от "Технотест". Преди време бях питал за такова преустройство и искаха да се монтират допълнителни гредички, чертежи за тях и т.н., но ако имаш къде да си правиш нещата, обади ми се, ще прокоментирам нещата с колегите от София /те пишат такива протоколи, аз засега имам разрешение за други/.

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          и читаво делко нямам. Едвам сме закърпили положението. Оста е изядена и втулките също.
                          Имам читаво делко, но е само ос с лагер. Дреболиите като авансова плочка, вакуум-регулатор и кондензатор му ги няма. Ако не се справиш с това, дето го е донесъл баща ти, обади се да помислим.
                          Последно редактирано от м20_маниак; 21-12-11, 09:44. Причина: Сливане на поредни публикации

                          Коментар


                          • #14
                            От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

                            Волгата плакне окото и се превръща в красавица , както жигулката. Дянко , искам и тук да те поздравя с постигнатия резултат и се надявам да се засечем и тази година на няколко ретро мероприя

                            Коментар


                            • #15
                              От: Волга ГАЗ - 24 dyankog

                              Здрасти колега и поздравления за свършената работа. Аз също съм поел по пътя ти с газ 24, но имам спънка с предната и задна престилка. Съвет от къде мога да намеря?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X