Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезна информация за климатик на Frontera А/В

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

    Друго слабо място е самият компресор,в точност неговите уплътнения и ролката която е на него.Аз на моята когато я имах,направих ремонт на целият компресор без съединителя за около 250 лв с пълненето и ново масло,и по думите на майстора на всеки 5-6 години трябва да се прави тази процедура.Характернит шум е едно леко шумолене когато е запалена,и е именно от ролката.


    Поздрави

    Коментар


    • #32
      До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

      Благодаря ви.А горе долу цена на питата за климатика.
      sigpic

      Коментар


      • #33
        До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

        Първоначално публикуван от drvilson Преглед на мнение
        Може би не обясних правилно. Когато беше студено климатика работеше горе-долу добре. След като температурите скочиха, компресора работи, вентилатора на радиарора на климатика се включваше и изключваше, но вътре не духаше студено. Отидох при майстор, той напълни системата и при пробата измери над 30 PSI налягане - накара ме да иключа климатика и ми каза, че това е много високо и и ще продължи да се качва докато нещо избие или изхвърли фреона. Записал съм си час при специализиран сервиз, но той е чак за следващата седмица. Разбрах от предните постове, че пресостата включва малката перка пи 17PSi и я изключва при 14PSI. Въпроса ми беше какви са максималните стойности PSI на високото налягане на системата и при какво налягане пресостата изключва компресора? Благодаря на всички.
        Възможно е да ти е задръстен дехидратора! Един майстор ми обясни, че ако филтъра на дехидратора е за смяна, пречи на фреона да преминава а от там се вдига и налягането.

        Коментар


        • #34
          До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

          Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
          Колеги имам липса на фреон от климатика.Направо го няма.Имат ли някое слабо място в системата фронтерите,за да не си губя времето да търся от къде е изчезнал газа.Ако някой се е ровил и зблъсквал с този проблемтеч да помогне.Благодаря предварително.Дълга база бензин 94г.
          Колега - не си играй да търсиш !
          Иди в сервиз . Там си имат уред ( специализиран ) - светват с една лампичка и ти казват от къде изтича фреона.
          Става за две минути . И тогава решавай как да постъпиш .
          Не се вкарвай във филм със смяна на пита или друго . Първо проверка .
          И ако нещо ти се сменя - то си смени филтъра на климатика ( предполагам че имаш)

          Коментар


          • #35
            До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

            Въпрос по темата.
            На ОФБ 2.2i КБ 2001г. трябва ли да има вентилатор на радиатора на климатика или двата вентилатора които са зад основния радиатор (този на двигателя) вършат работа?

            Коментар


            • #36
              До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

              Първоначално публикуван от colonel Преглед на мнение
              Въпрос по темата.
              На ОФБ 2.2i КБ 2001г. трябва ли да има вентилатор на радиатора на климатика или двата вентилатора които са зад основния радиатор (този на двигателя) вършат работа?

              Повечето автомобили имат отделен електрически охлаждащ вентилатор на кондензатора.
              Може да има вентилатор с вискозен съединител. Може да бъде вентилатор задвижван с ремък от двигателя. На някои автомобили кондензатора на климатика и радиатора на двигателя може да имат общ вентилатор но условието е да работи постоянно, когато работи климатика. На ОФА 2.0i КБ 1996 г. имам отделен вентилатор на кондензатора. Ако оригинално е така трябва да вършат работа.
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #37
                До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                и още едно въпросче има ли филтър за климатика фронтера 2.2 дти 1999г и ако има каде се намира че каде ли не рових но няма и няма
                vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                Suzuki GSR600 98 hp
                Nissan Pathfinder 174 hp
                0878222 три 3 шест

                Коментар


                • #38
                  До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                  Първоначално публикуван от ivo hondata Преглед на мнение
                  и още едно въпросче има ли филтър за климатика фронтера 2.2 дти 1999г и ако има каде се намира че каде ли не рових но няма и няма
                  Няма. Що ровиш преди да си проверил тук? Има го писано.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                    Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
                    Повечето автомобили имат отделен електрически охлаждащ вентилатор на кондензатора.
                    Може да има вентилатор с вискозен съединител. Може да бъде вентилатор задвижван с ремък от двигателя. На някои автомобили кондензатора на климатика и радиатора на двигателя може да имат общ вентилатор но условието е да работи постоянно, когато работи климатика. На ОФА 2.0i КБ 1996 г. имам отделен вентилатор на кондензатора. Ако оригинално е така трябва да вършат работа.
                    Там е работата, че не съм сигурен, дали предишият собственик не е пипал нещо. Понеже нямам друга фронтера под ръка питам колегите с ОФБ дали на кондензатора имат охлаждащ електрически вентилатор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                      Извинявам се за този въпрос някои ще кажат "ГЛУПАВ" но ме интересува дали климатика топли или само охлажда?Колата е Фронтера 2.2 дизел 99 година?
                      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                      Коментар


                      • #41
                        До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                        Тцъ, не топли ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Тцъ, не топли ....
                          Благодаря за отговора колега!!!
                          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                          Коментар


                          • #43
                            До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                            Макар,че ...
                            чисто теотетично, ако обърнеш посоката на въртене на компресора, би трябвало да се нагнетява фреон в испарителя, и да се изпарява в кондензатора (обратен процес на Карно) и следователно да топли . Някой мислил ли е по въпроса?
                            [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
                            [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

                            Коментар


                            • #44
                              До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                              Първоначално публикуван от volokiN Преглед на мнение
                              Макар,че ...
                              чисто теотетично, ако обърнеш посоката на въртене на компресора, би трябвало да се нагнетява фреон в испарителя, и да се изпарява в кондензатора (обратен процес на Карно) и следователно да топли . Някой мислил ли е по въпроса?
                              Аз даже съм го виждал, завършил съм хладилна и топлинна техника (не че разбирам нещо де)
                              Имахме един слабоумен учител по практика, който беше вързал изпарителя на мястото на кондензатора и обратно.
                              И от хладилна витрина се получи много приятна фурна.
                              Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                              Honda CB 919 Hornet
                              0898849413-Светльо
                              Кръвна Група: 0+

                              Коментар


                              • #45
                                До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                                А чисто практично ако обърнеш посоката на въртене на компресора, ще го прецакаш... За да се превключват режимите се използва четирипътен вентил.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X