Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезна информация за климатик на Frontera А/В

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

    Свали си оригиналният и по серийния номер си вземи такъв с същите градуси,същият цвят дори иначе само ще береш ядове,моят го имаха само наличен в София и дойде с доставка за следващият ден,това са специфични датчици и всички заместители не вършат работа,трябва си оригиналният




    Поздрави

    Коментар


    • #17
      До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

      Привет,
      благодарение на бързата и точна намеса на kograman по проблемът ми с климатика той вече е работещ модел.Оказе се точно датчик на темтературата и то сменен с неоригинален преди мен, който не само,че изключваше климатика като загрее двигателя,но и не пускаше вентилатора за охлаждане на ниската температура и при мен се включваше вентилатора малко преди червеният сектор,но аз си мислех ,че е нормално да е там сега вече всичко е наред и моторът подържа ниска температура и студ от климатика.

      Благодаря още веднъж

      Коментар


      • #18
        До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

        радвам се че всичко е приключило както трябва,ако не е тайна сподели твоят датчик на какви $ ти излезна?




        Поздрави

        Коментар


        • #19
          До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

          Привет,
          Датчика го закупих от Булвария в Люлин за 79.15 лв

          Коментар


          • #20
            До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

            Добре че са го имали в наличност,обикновенно нямат и се чака,сваля ли мъркуча за смяната му или не?



            Поздрави

            Коментар


            • #21
              До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

              Привет,
              да имаха го и го взех веднага,маркуча се откача горе от радиатора в противен случай е много неудобно.

              Коментар


              • #22
                До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

                Колега Valeriaz можеш ли да ми напишеш иномерата и обозначенията които са върху новия двутемпературен датчик.Аз имам същия проблем и ми се налага смяна на датчика.Само че не съм сигурен дали сегашниятс коъто карам е оригиналния .
                Явно това им е слабо място.И при мен изключва климатика малко над средата на скалата за температура и изобщо не включва вентилатора дори когато стрелката достигне началото на червения отсек
                Благодаря
                0885022939 Недрет

                Коментар


                • #23
                  До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

                  Привет,
                  Колега за съжаление не мога да намеря фактурата с която го купих, на която му пише номера,до колкото се вижда датчика няма някакви надписи или номера по него.
                  Датчика е черен с лилава ивица.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

                    Колега Valerıaz ще ти бъде ли проблем да напишеш тук обозначението което е върху датчика.аз имам същия проблем и ще трябва да сменя този датчик.Но се страхувам че моят също не е оригиналния защото ми изключва климатика малко над средата на термоскалата а не включва вентилатора изобщо.Явно товае често срещан проблем.
                    Аз съм с Фронтера 2000и бензин 96 год.
                    Благодаря
                    0885022939 Недрет

                    Коментар


                    • #25
                      До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

                      Привет,
                      немога да видя нищо да пише на датчика,но ми казаха ,че при теб е друг заради двигатела аз съм с 2.2 бензин .
                      Потърси в официален представител за да си сигурен,че ще ти дадът точно за твоя двигател.(ако не го объркат и там де)

                      Коментар


                      • #26
                        До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

                        Темата не е заключена и си позволявам да направя едно запитване.
                        След ходене по 2-ма "майстора" и никакво разбиране относно проблема - не работи добре климатика изчетох целия форум. Никъде не открих, а и не намерих отговор какво е максималното налягане, при което изключва пресостата. Колата е ОФА 2.2 - 1997 бензин 16V с газов инжекцион. "Маистора" измери наляганията и въпреки чистите радиатори съобщи, че вентилаторите трябва да се включват на 1-ва скорост при задействане на климатика. При 2500 оборота на място измери 30PSI налягане в системата. Въпросът ми е това нормално ли е и може ли компресора да изхвърля в атмосферата фреона при превишаване на налягането?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

                          Първоначално публикуван от drvilson Преглед на мнение
                          Темата не е заключена и си позволявам да направя едно запитване.
                          След ходене по 2-ма "майстора" и никакво разбиране относно проблема - не работи добре климатика изчетох целия форум. Никъде не открих, а и не намерих отговор какво е максималното налягане, при което изключва пресостата. Колата е ОФА 2.2 - 1997 бензин 16V с газов инжекцион. "Маистора" измери наляганията и въпреки чистите радиатори съобщи, че вентилаторите трябва да се включват на 1-ва скорост при задействане на климатика. При 2500 оборота на място измери 30PSI налягане в системата. Въпросът ми е това нормално ли е и може ли компресора да изхвърля в атмосферата фреона при превишаване на налягането?
                          Колега не е възможно,какво значи превишено налягане на компресора налягането е точно определено за нормална работа на климатика,провери си да нямаш теч на фреона по системата,ако нее това има вариант компресора да не прави достатъчно налягане...
                          Какво е това 4x4...:confused:
                          [FONT=Arial Black]Мечтите са си твои,ако ги споделиш със друг си е за твоя сметка...:rolleyes:[/FONT]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                            Може би не обясних правилно. Когато беше студено климатика работеше горе-долу добре. След като температурите скочиха, компресора работи, вентилатора на радиарора на климатика се включваше и изключваше, но вътре не духаше студено. Отидох при майстор, той напълни системата и при пробата измери над 30 PSI налягане - накара ме да иключа климатика и ми каза, че това е много високо и и ще продължи да се качва докато нещо избие или изхвърли фреона. Записал съм си час при специализиран сервиз, но той е чак за следващата седмица. Разбрах от предните постове, че пресостата включва малката перка пи 17PSi и я изключва при 14PSI. Въпроса ми беше какви са максималните стойности PSI на високото налягане на системата и при какво налягане пресостата изключва компресора? Благодаря на всички.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                              Колеги имам липса на фреон от климатика.Направо го няма.Имат ли някое слабо място в системата фронтерите,за да не си губя времето да търся от къде е изчезнал газа.Ако някой се е ровил и зблъсквал с този проблемтеч да помогне.Благодаря предварително.Дълга база бензин 94г.
                              sigpic

                              Коментар


                              • #30
                                До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                                Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                                Колеги имам липса на фреон от климатика.Направо го няма.Имат ли някое слабо място в системата фронтерите,за да не си губя времето да търся от къде е изчезнал газа.Ако някой се е ровил и зблъсквал с този проблемтеч да помогне.Благодаря предварително.Дълга база бензин 94г.


                                Ми аз като я закарах моята при колегата от форума Илийката, той рече че слабото място им е изпарителя под жабката....
                                Та го сменихме с новичко и сега се радвам на студ.
                                Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                                Honda CB 919 Hornet
                                0898849413-Светльо
                                Кръвна Група: 0+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X