Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

    Здравейте колеги, от съвсем скоро и аз съм горд собственик на Фронтера и или са ми напълно побъркани светлините или аз нещо не разбирам. При мен стопа изглежда така http://www.auto-types.com/images/ope...port_2_083.jpg и горния по-голям стоп свети само когато пусна усиления габарит за мъгла, иначе габарити, мигачи и стопове светят само на долния малък стоп на бронята, като стопа и габарита са на една крушка. Аз ли не разбирам нещо или не трябва да са ми така светлините?
    '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

    Коментар


    • #32
      От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

      Taкова е разположението при късата база. При дългата фронтера долу на бронята няма никакви светлини (всички са горе на купето).

      Коментар


      • #33
        От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

        Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
        Taкова е разположението при късата база. При дългата фронтера долу на бронята няма никакви светлини (всички са горе на купето).
        При ОФБ КБ е като при дългата база - светлините са само горе, долу на бронята има само светлоотразител.
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #34
          От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Абе мамини златни, стоповете и габаритите не са светлини за мъгла, фарове за сваляне на самолети и или нещо друго.
          Някой да не ви набие някъде.
          Иначе може и 100 Вт крушки да сложите отзадзе ...

          Кат толко се притесняваш сложи си едни трети стоп на кошника да се вижда - струва крупната сума от 5 лв.
          +1 и един фар от мотокар като на лада 1300 и 1500 за по-сигурно, а колко е удобно при каране на заден ход на 100 метра да светка
          Последно редактирано от kulishev; 07-04-12, 21:42.
          Георги Кулишев
          Ямбол
          0889 42 00 74

          Коментар


          • #35
            От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

            2 тотално различни мнения, въпроса е кое е истината При мен твърдо габарит, мигач и стоп са долу а горе за усилен габарит и задна светлина
            '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

            Коментар


            • #36
              От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

              Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
              2 тотално различни мнения, въпроса е кое е истината При мен твърдо габарит, мигач и стоп са долу а горе за усилен габарит и задна светлина
              Фабрично са така на фронтера А къса база. Не се притеснявай, че някой е пипал преди теб. Даже и на паджеро, тойота, фрийледър и т. н. До сега никой не е дал смислен отговор, защо са направени така. Това изумява всички собствиници на тези машини. Мен също и за това си дублирах стоповете да светят и горе.

              Коментар


              • #37
                От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Фабрично са така на фронтера А къса база. Не се притеснявай, че някой е пипал преди теб. Даже и на паджеро, тойота, фрийледър и т. н. До сега никой не е дал смислен отговор, защо са направени така. Това изумява всички собствиници на тези машини. Мен също и за това си дублирах стоповете да светят и горе.
                Благодаря, щом е така фабрично ще мисля варианти да ги местя горе, защото там където са сложени са най-малкото опасни.
                '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                Коментар


                • #38
                  От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                  Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
                  Благодаря, щом е така фабрично ще мисля варианти да ги местя горе, защото там където са сложени са най-малкото опасни.
                  Е, чак пък опасни... все пак си представи на каква височина се пада погледа на шофьора на обикновена кола зад теб. В мен за година два пъти ми се натресоха отзад при положение, че бях спрял преди половин минута на светофар Явно двете метални парчета съставляващи бронята действат, като магнит. А иначе все пак за превенция, а и това, че формата на долния стоп е малка ме карат и аз да се замислям за местене на светлините горе. Имам трето допълнителен стоп лепнат на задното стъкло, но друго си е да светнат горните светлини...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                    Е, чак пък опасни... все пак си представи на каква височина се пада погледа на шофьора на обикновена кола зад теб. В мен за година два пъти ми се натресоха отзад при положение, че бях спрял преди половин минута на светофар Явно двете метални парчета съставляващи бронята действат, като магнит. А иначе все пак за превенция, а и това, че формата на долния стоп е малка ме карат и аз да се замислям за местене на светлините горе. Имам трето допълнителен стоп лепнат на задното стъкло, но друго си е да светнат горните светлини...
                    И на мен така се случи - нямаше кой да не се удари и то пак след като си спрял от сума си време, така че реших да си прехвърля светлините горе, още повече, че долни направо не ми бяха останали (разкарвам долните и светят само горе), обаче проблем - в желанието да се забелязват светлини някави, до момента бяха включени габаритите за мъгла отзад (незнам дали така се наричат)(от копчето вътре) и отидох така в сервиза ииии.... вече положението е такова, че ако не е включено въпросното копче, няма никакви задни светлини (освен стоповете де). Яка прецакня! Е тва е да ти се лепне някой

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                      По принцип габаритите за мъгла светят само ако си пуснал обикновените габарити. Т.е. копчето на габаритите гаси и тези за мъгла. При теб най-вероятно в сервиза са ти закачили обикновените габарити на жиците за габарити за мъгла. Най-добре отиди да им направиш рекламация. Би трябвало да си оправят грешката без да те таксуват допълнително.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                        Да като се загасят фаровете (габаритите) и тези светлини гаснат и мисля, че точно заради това са се объркали, но основната причина е, че забравих копчето и те като замерват просто няма как да им хрумне това, но пък по този начин всъщност имам отделен стоп от фара отзад и си е добре (защото си свети в отделна секция). Проблема само е, че трябва да е включено това копче за да имаш светлини отзад и ако някой не го знае (който кара и реши да изключи светещото бутонче например, щото няма нужда да свети) си е прецакня. По този повод мисля да направя нещо с тоз бутон
                        Последно редактирано от karviola; 23-04-12, 22:05. Причина: правописни грешки

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                          Да ти имам електричарите и системата дето са я натворили.
                          Иди и им кажи да си оправят ръкоделието, щото за да имаш габарит да си пускаш задните светлини за мъгла е малоумно изпълнение, а и да вадиш очите на задния с фар за мъгла е абсолютна глупост, ако няма такава.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                            Да де - определено е по-добре да се оправи кашата и като някой хубав ден реша да си сложа халогени отпред, да си имам копче (пък и то пак може да се направи да са си на отделни сектори стоповете и габаритите отзад)!
                            Струва ми се, че фаровете за мъгла не светят повече от габаритите или поне не ми е направило впечатление, когато светеха всичките (а пък и са ми потъмнени светлините отзад).
                            А за тея майстори - те такива поразии направиха, че ме е страх да се връщам при тях (например отвреме навреме трабва да си отварям светлините и да си намествам крушките, щото не светят)(то всъщност 90% от времето някоя от тях не свети)!
                            Знам, че трябва да реша проблема ама още се кума!
                            Последно редактирано от karviola; 24-04-12, 17:44. Причина: допълване

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                              За халогените отпред би трябвало да имаш друг бутон. Светлините за мъгла отзад са с 21 вата крушки , а габаритите са с 5 ватови. От там може да идва и проблема със слабото светене (5 Вата и на двете места)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                                Ми да - най вероятно е така (сигурно са 5 ватови), а друг бутон за халогени нещо не намирам - нищо де аз този си нарочих

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X