Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Смяната(материали и труд) на съединител-комплект, заедно със нов семеринг и лагерче ми излезе общо около 750лв. Монтажът ми го извършиха в квартален сервиз. Както казва Антон Радичев "сърцето ми се къса", но това е положението....Чувам, че на новите джипове-немските например хиляди струва смяна на този консуматив.

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Първоначално публикуван от Drafter Преглед на мнение
      Смяната(материали и труд) на съединител-комплект, заедно със нов семеринг и лагерче ми излезе общо около 750лв. Монтажът ми го извършиха в квартален сервиз. Както казва Антон Радичев "сърцето ми се къса", но това е положението....Чувам, че на новите джипове-немските например хиляди струва смяна на този консуматив.
      Колега на мен в сервиза на GREAT WALL по-малко ми струваше, всичко за около два часа стана!

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Дойде време да дам малко отчет за състоянието на двата GREAT WALL , които управлявам

        1 Стийд 6 цата вече и навъртях 22 000 км за точно 10 месеца от как станах собственик на чисто нов пикап. Никакъв проблем, освен изгорял бушон на запалката и то стана като включих китайско зарядно за телефон. Обслужена е вече два пъти на 5 хиляди и на 15 хиляди, следващо обслужване на 30 хиляди км. Машината е перфектна, на газ върви така, както и на бензин, единствен недостатък е малката газова 45 литрова бутилка, кофти изпълнение с тези литри, но това е, подлъгах се първоначално разбрах че ще е 60 литрова , а сега се налага да зареждам много по често от другия модел.

        2 . Уингъла 3 ка с единична кабина ( с две седалки ) вече му навъртях 189 000 км, първа регистрация му е както горе съм описал април 2012 година. Единствения му проблем до сега е , появата на червено масло, вероятно хидравлично до предна лява гума , от вътрешната страна, забелязвам губи масло малко от това на хидравликата, инакдруги проблеми нямам, двигателя е пушка, няма газове, няма масло да бара. Капачката на маслото я смених, защото от температурата уплътнението и се скапа и трябваше да намеря нова, защото уплътнение не успях да намеря. Машините са перфектни, препоръчвам ги. Да се има в предвид, че няма марка джип да не съм притежавал, карал поне няколко месеца докато ми омръзне, нови, втора ръка и т.н.

        За работа уингъла е перфектен, товаря го здраво с до 1200 кила и фърка

        по долу ще кача снимки от 7 хилядното европейско приключение на новата машина

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          3000 метра надморска височина , подножието на връх Гросглокнер - Австрия
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180724_151722.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5810214

          Австрия, почивка преди езерото Халщат

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180725_084005.jpg
Прегледи:1
Размер:226.6 КБ
ID:5810215

          Шварцвалд, на паркинга на извора на река Дунав ( един от двата притока, които сформират Дунав на мястото където се събират

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180727_125439.jpg
Прегледи:1
Размер:195.9 КБ
ID:5810216

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Здравейте колеги!В петък тръгнах за София да купувам джип,бях набелязал три-четири Хюндай Галопера и в 9 сутринта бях на определената среща с първия продавач.Човека по телефона казваше че е първи собственик и го е купил от БГ през 2001г.Изрично го питах как е с ръждите( на снимките всичко беше ОК),той се кълнеше че ръжди почти няма.Човека дойде и отдалее Галопера хващаше око,когато обаче отблизо го загледах-ужас!Навсякъде по калници ,прагове и врати набъбнала боя и като натисна пръста ми за малко да пробие!За капак на всичко акумулатора му не става,сълзеше от помпата на хидравликата и беше без застраховка и преглед.ОТКАЗАХ СЕ.Зададох на навигацията следващия адрес и след 15 минути съм в автокъщата.Джипа ми хареса-къса база без грам ръжда.Разочарованията почнаха с паленето.Почна на един ,два цилиндъра и чак след трети опит запали,тогава видях ,че е хвърлил гарнитура на изпускателния колектор .ОТКАЗАХ СЕ!Сина ми знаел още два таралясника и вика да вървим към Горублене.Дадох си сметка ,че едва ли и те ще са нещо различно и че да имам годен за пътя джип трябва доста пари да набия за да го вкарам в някакви норми.Викам на сина си-Качвай се в колата и давай газ за Плевен!В Плевен бях гледал в мобилето един китаец пикап(Стийд 5)Стигнах в Плевен по обяд и директно на адреса-пикапа ми хареса,запали на четвърт,няма удари,със сервизна история и дребни външни забележки.Стиснахме си ръцете за десятка и в 2 часа вече бях собственик на въпросния 6 годишен Стийд 5 дизел.Сега започват въпросите!Искам да купя втори комплект джант 4 броя-от какъв автомобил стават?Днес купих масло от Евро 07 но там не могат да ми кажат какъв ми е филтъра!Някой да даде марка,модел или поне с каква стъпка на резбата е филтъра?Заменяемост от кой автомобил?Тревожат ме спирачките но тях през седмицата ще ги гледам,не съм убеден че са само накладки нещо в сервото става майче!Някой ако е патил от серво да сподели.На колко да напомпя гумите-245х70х16?Вярно ли е че най много побира 265х75х16?За оптимален разход с лек офроуд какви гуми да му взема?Моля давайте съвети и напътствия какво да прегледам и къде да гледам!Предварително благодаря!

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Още въпроси за джипа.
              1.Схема на точките за гресиране.
              2.Компетентен човек или сервиз във В.Търново или най близко къде?
              3.Какви изненади да очаквам с цел превенция?!
              4.Кожата на седалките е отврат-съвет?
              5.От къде да купя теглич?
              6.Да сложа ли ръчни хъбове?
              Ще има и още въпроси,стига да не стана досаден.Ако нещо ви интересува питайте и вие!

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Здравейте отново!Не намирам никаква информация за джантите на Стийд 5.Намерих джанти за Opel Frontera 7Jx16 6x139.7 ET38mm F110mm и искам да знам дали стават за моя китаец?

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от Дончо Ив. Преглед на мнение
                  Здравейте отново!Не намирам никаква информация за джантите на Стийд 5.Намерих джанти за Opel Frontera 7Jx16 6x139.7 ET38mm F110mm и искам да знам дали стават за моя китаец?
                  дано Wingle да е стиид, иначе ето какво намирам линк

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:great.jpg
Прегледи:1
Размер:217.4 КБ
ID:5812513
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Благодаря колега!Предполагам са тези -няма да правят за всяка разновидност различни джанти я!

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Утре смятам да сменя маслото.Тъй като не можах да разбера какъв трябва да е филтъра първо ще източа маслото и сваля филтъра и с него ще отида до магазина.Така не би трябвало да има проблем.В същото положение съм и със накладките-просто ги няма в програмата на магазина!Ще ги сваля и ще търсим по старите.Ако някой знае от каква машина стават да пише!Ще бъда благодарен!

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Щом е дизел мисля,че двигателя е GW4D20.Ако е този,филтъра ще е https://www.autopower.bg/%D0%BC%D0%B...d35681c74.html

                        Все пак проверете кода на вашия двигател.Има табелка или на двигателя, или някъде в мотрния отсек.

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          за накладки звънни утре на Ники
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Благодаря много Иване!Много съм задължен за връзката която даваш.Още утре ще звънна на Ники.Още веднъж благодаря,че вече си мислех за форума ,че е умрел!!!

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Сега ако някой има и даде схема на точките за гресиране-ще има вечна благодарност от мен и литър гроздов дестилат!!!!

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Колега, легни под колата, па гледай къде са тия точки. Стандартно има гресьорки на карданите. На шарнирите - според зависи от шарнира, има ли си гресьорка удри с такламита и туй то. Чак схема да извади някой, едва ли Питай сина ти, сигурно е по наясно - в Алиекспрес има части и консумативи бол, някой за по евтини, други по скъпи от тукашните.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X